دوچرخه

دوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟

بسم الله الرحمن الرحیم

دوچرخه

دوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟

شاید یکی از خاطرات کودکی مان در رابطه با خرید دوچرخه و بازی با دوچرخه باشد و خاطراتی که دوست داشتیم دوچرخه داشته باشیم و با آن بازی کنیم یا زمانی که برایمان دوچرخه خریدند این وسیله زیبا یکی از بهترین وسایل سالم بازی کودکانه و دوره نوجوانی و جوانی است. و کمک دهنده بسیار مفید برای دوره بحرانی بزرگ سالی است وسیله ایی زیبا و تقریبا بی خرج که بدون هیچ نیازی به سوخت و فقد نیاز به علاقه و نیروی انسانی دارد و بسیاری از نیازهای ما را به وسیله نقلیه در کارهای روزمره برآورده می سازد.

در فواید دوچرخه برای جسم و روح هیچ شکی وجود ندارد فواید بسیار زیاد جسمی آن باعث شده که بسیاری از متخصصان حوزه سلامت دوچرخه را برای سلامت افراد و جامعه را توصیه به استفاده از دو چرخه بکنند.

ا

دوچرخه

دوچرخه

فواید دوچرخه بیشمارند اگر علاقه و حوصله ورزش کردن ندارید می توانید بسیاری از کارهای روزمره را با دوچرخه انجام دهید که هم خستگی ورزش کردن را برای شما نداشته باشد و هم باعث شود که این عمل را بطور مکرر در روزهای بعد انجام دهید که نتیجه ورزش کردن رو برای شما داشته باشد. مثلا می توانیم مسیرهای نه چندان دور شهری را پیاده برویم و کارهایمان را انجام دهیم .

 

 

ضمن اینکه مسیرهای طولانی تر درون شهری را با دوچرخه سواری، و بسیاری از مسیرها را می توانیم با استفاده از دوچرخه و مقداری را از وسایل نقلیه دیگر مثل اتوبوس یا مترو استفاده کنیم مثلا مسیر خانه تا مترو را با دوچرخه تاشو طی کنیم و بقیه مسیر را از اتوبوس و یا مترو استفاده کنیم البته اکر بفکر سلامتی خود باشیم و حوصله ورزش کردن نداشته باشیم. اینکار همانند ورزش روزانه و منظم بحساب می آید.

 

 

دوچرخه شهری المپیا مدل فروشکالاsummer سایز 16 فروشگاه

دوچرخه شهری المپیا مدل summer سایز 16

در ادامه مقاله دوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟ با ما همراه باشیددوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟

این کار باعث صرفه جویی در وقت وهزینه رفت و آمد با تاکسی و هزینه دارو و درمان می شود همچنین باعث تنظیم گردش خون ، خوابی آرام و منظم و آرامش اعصاب و روان می گردد.

 

 

فواید دوچرخه فقط برای شخص و فواید روحی و روانی نیست دوچرخه یک دوست مهربان برای محیط زیست است و هیچ ضرری برای محیط زیست ندارد هیچ گونه آلودگی هوا، آب و محیط زیستی ندارد حساب کنید اگر فقط یک درصد از افراد جامعه بجای استفاده از انواع وسایل نقلیه بخصوص وسایل نقلیه شخصی از دوچرخه استفاده می کردند چند میلیارد ذره و انواع آلاینده ها در روز از میزان آلودگی های هوای شهرها و بخصوص شهرهای بزرگ و کلان شهرها کم می شد چند میلیون لیتر صرفه جویی بنزین می داشتیم و هر لیتر بنزین چه میزان می تواند هوای شهرمان را آلوده بکند.

 

 

یرای خرید اینترنتی دوچرخه اینجا کلیک کنید

 

از فواید دوچرخه می تواند دوست حوزه دارو و درمان باشد گذشته از تاثیر مثبت بر جسم و روح انسان که باعث سلامت انسان می شود و سبب بی نیازی فرد به دکتر بیمارستان و بسیاری از این موارد را کم می کند سبب پایین آمدن میزان تصادفات در جامعه و صدمات وارده بر اشخاص می شود و در نتیجه سرباری افراد و خرج و هزینه ناشی از این مسئله که بر فرد و جامه تحمیل می شود کم می کند.

 

 

ضمن اینکه هیزان صدمات رو حی و افسردگی پس از بهبودی این جراحت ها تازه اگر بهبود یابند بر روی شخص هم نخواهیم داشت یا در سطح بسیار پایین تری خواهد بود. و جامعه و خانواد یک فرد مفید و عضو تولیدی خود را از دست نمی دهد و یک فرد زمین گیر و یا مصدوم و مصرف کننده صرف  را تحویل بگیرد.

 

 

و اما در خرید دوچرخه باید دقت لازم را انجام داد چون همان قدر که می تواند مفید باشد ممکن است آسیب پذیر و در صورت عدم دقت در استفاده از آن یا نوع دوچرخه می تواند مشکلات زیادی را برای فرد بوجود آورد باید در اندازه سایز دوچرخه و مناسب بودن برای سایز بدنمان دقت کنیم زیرا بزرگ بودن دوچرخه می تواند تناسب استخوانی بدن ما را برهم بزند بر ستون فقرات و نحوه قرار گیری مهره های کمری بر یکدیگر و همچنین بر وضعیت لگن ها تاثیرات جبران ناپذیری بخصوص برای نوجوانان و کودکان داشته باشد.

 

 

همین اثرات مخرب را برای سیستم استخوانی و رباط های بدن در صورت کوچک بودن دوچرخه خواهد داشت و بخصوص برای زانوها که می تواند این اثرات منفی در بزرگ سالی اثرات خود را بیشتر نشان دهد.

در خرید دو چرخه باید به هدف از خرید و مکانی که می خواهیم استفاده کنیم دقت زیادی بکنیم تا باعث عدم استفاده بهینه نشود و مخارج اضافی روی دستمان نگذارد مثلا اگر دوچرخه را برای مسیرهای ناهموار چه شهری و چه بیرون از شهر می خواهیم استفاده کنیم بهتر است دوچرخه کوهستانی تهیه کنیم بخصوص اگر بخواهیم در جاده های ناهموار و سنگ لاخی و پر از پستی و بلندی کوهستانی از آن استفاده کنیم.

 

 

یا اگر می خواهیم از دوچرخه خریداری شده هم در شهر و هم برای تفریح در جاده های ناهموار بیرون از شهر و کوهستانی استفاده کنیم می توانیم از دوچرخه هیبریدی یا دو چرخه کوهستانی استفاده کنیم.

در این قسمت از مقاله  دوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟ به معرفی یکی از انواع بسیار پر طرفدار دو چرخه می پردازیم

 

 

دوچرخه کوهستانی:

دوچرخه ایی محکم و قوی برای راه ها و جاه های سخت و دارای پستی و بلندی های زیاد بهین دلیل آنرا یع دوچرخه کوهستانی نام می برند. این دو چرخه دارای چرخ ها و تایر های پهن و مقاوم در برابر سنگ و ناهمواری های جاده های غیر صاف و دارای زیر و بم زیاد است. تنه این دو چرخه را از فولاد می سازند و به همین دلیل دارای بدنه ایی کحکم و سنگین است اما در بعض از مدل ها در ساخت تنه که مهمترین قطعه دوچرخه است از آلیاژ با تکنولوژی بسیار بالاتر از فولاد استفاده می کنند. 

 

 

در این مدل ها از آلیاژ الومینیوم و کربن که از فولاد بسیار سبک تر است و دارای مقاومت بسیار بالایی است و البته بسیار گرانتر از تنه فولادی استفاده می کنند. در بسیاری از این دوچرخه سیستم تعلیق قرار می دهند سیستم تعلیق یعنی فنر هایی است که در قسمت جلو و عقب دوچرخه قرار می دهند و باعث می شود ضربات و شوک های ناشی از جاده های نامناسب به دوچرخه و دوچرخه سوار منتقل نشود یا کمتر شود.

 

 

بسیاری از مدل های دوچرخه کوهستانی ذارای دنده یا جعبه دنده هستند که فرایند رکاب زدن وحرکتی دوچرخه را برای دوچرخه سوار راحت تر و آسان تر می کند. همچنین در بعضی از مدل های این نوع دوچرخه از ترمز با کیفیت و قوی دیسکی استفاده می کنند و در بعضی مدل های دیگر از ترمز لقمه ایی که هم از نوع دیسکی ارزانتر ، دارای کیفیت پایین تر، عمر کمتر و البته نکهداری ساده تر و تعمیر راحت  تر از نوع دیسکی را دارد.

 

 

دوچرخه کوهستانی .رد رنگ فروشکالا

دوچرخه کوهستانی .رد رنگ فروشکالا

مواردی که دکر شد قسمتی از فواید دوچرخه بود که ما بطور مختصر در مقال دوچرخه چه فوایدی می تواند داشته باشد.؟ توضیح دادیم.

صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی فروشکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *