دوچرخه

راهنمای مونتاژ دوچرخه

راهنمای مونتاژ دوچرخه

بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمای مونتاژ دوچرخه

راهنمای مونتاژ دوچرخه دوچرخه از وسایل رفت و آمد ساده و کاربردی است که هم خرید آن راحت و آسان است و هم قیمت آن بعنوان یک وسیله پرکاربرد بسیار ارزان تر از سایر وسایل نقلیه دیگر است و همچنین استفاده از آن نیازی به مهارت و تخصص خاصی ندارد نه نیاز به گواهی نامه و امتحان دادن دارد و نه نیاز به آموزش دیدن خاصی دارد ضمن اینکه می توانیم خیلی راحت اقدام به خرید آنلاین دوچرخه بکنیم زیرا هم حمل آن راحت است و هم فروشگاه های زیادی برای این کار در اینترنت وجود دارد.

در کنار همه این موارد هیچ دوچرخه ایی ساعت ها در طرافیک گیر نمی کند و یا جریمه نمی شود اما تمام این موارد که گفتیم دلیل بر این نمی شود که تولید و یا حتی مونتاژ آن برای هر کسی امکان داشته باشد. و باید مقداری ذهنیت و تجربه فنی داشته باشید تا بتوانید دوچرخه های معمولی و نه حرفه ایی را مونتاژ کنید

اولین مسئله ایی که در راهنمای مونتاج دوچرخه باید به آن بپردازیم ابزار های مورد نیاز برای مونتاژ دوچرخه است این ابزار برای دوچرخه های مختلف متفاوت است و از برندی به برند دیگر و حتی از مدلی به مدل دیگر فرق می کنند و بستگی به پیچ و مهره هایی دارد که در آن دوچرخه بکار برده شده است البته باید در مونتاج دوچرخه های مختلف باید به راهنمای مونتاژ دوچرخه آن دوچرخه که در سایت های مختلف وجود دارد مراجعه کرد.

پس بدون ابزار شروع به مونتاژ نمی کنیم چون در نیمه راه مونتاژ کردن کارمون گیر می کند.

اولین مرحله مونتاژ کردن با دقت و حوصله در آوردن قطعات دوچرخه از کارتون بسته بندی است تا قطعات دوچرخه دچار آسیب و خط و خش نشوند.

اولین مرحله ایی که در مقاله راهنمای مونتاژ دوچرخه به آن می پردازیم. قطعات را در کناری پیش هم می چینیم تا به ترتیب و راحت تر آنها را بر روی بدنه و یا قطعات دیگر سوار کنیم هرگز مستقیما وارد کار مونتاژ نشوید باید همه قطعات را بطور منظم و در کنار هم بعد از در آوردن آنها از کارتن و سپس پلاستیک مربوط در کنار هم بچینیم. 

سپس تمام وسایل، کارتن و پلاستیک های قطعات را دور از خودمان نگه داریم تا دست و پا گیر نباشد. شاید این مسئله پیش پا افتاده به حساب بیاید اما عدم رعایت آن باعث می شود که کارمان براحتی انجام نشود و وقت زیاد تری از ما بگیرد.

در ابتدا و قبل از قرار دادن قطعات بزرک به بدنه قطعات مختلف را روی هم سوار می کنیم و سپس قطعاتی که مربوط بهم هستن را روی هم مونتاژ می کنیم و سپس هر دسته قطعه که روی هم سوار شدند را روی قطعه بدنه قرار می دهیم.

اکثر قریب به اتفاق تایر ها در کارتون بر روی طوقه جلو یا عقب قرار داده شده اند پس از این بابت مشکلی نداریم. در ابتدا ضامن ها یا در بعضی دوچرخه های معمولی شفت ها بر روی طوقه ها جا می اندازیم.

اگر دوچرخه از نوع دنده دار باشد  خودرو را بر روی چرخ عقب جا می اندازیم بعد توسط باکس و آچار مخصوص در جای خود تا حد مورد نیاز سفت می کنیم و سپس ضامن را در جای خودش قرار می دهیم.

خودرو دوچرخه
بستن خودرو

بعد از اینکه خودرو و ضامن یا شقت را بر روی طوقه ها سوار کردیم حالا نوبت لوازم و وسایل دیگری که بر روی چرخ سوار می شوند مانند شب نماها یا شبرنگ ها می رسد که باید در جای خودشان قرار گیرند. بهتر است این شب رنگ ها در جای خودشان قرار بگیرند تا وسایل نقلیه دیگر از این طریق متوجه شما شوند همین چیز که ناچیز و پیش پا افتاده بحساب می آید می تواند ما را از بسیاری از مشکلات نجات دهد.

در این قسمت از راهنمای مونتاژ دوچرخه نوبت دو شاخه است بستکی به نوع دوچرخه و مدل، برند و غیره دوشاخ ممکن است دارای انواع، شکل و شمایل خاص خود را داشته باشد. مثلا ممکن است دارای سیستم تعلیق باشد و یا ذارای مکانی برای ترمز دیسکی و امثال آنها.

حالا باید دوشاخه را بر روی تنه دوشاخه قرار دهیم قبل از این کارباید مکان قرار گیری کاسه هایی دوشاخ که ساچمه و واشر های مربوطه در آن قرار بگیرد باید گریس کاری شود و باید این کار را بخوبی انجام دهید زیرا میله دو شاخ در درون این لوله تنه دوچرخه مدام در حالا این ور و آن ور چرخیدن می باشد پس باید ساچمه های درون آن همیشه کریس داشته باشد.

از اینکه تا اینجای بحث راهنمای مونتاژ دوچرخه با ما هسثید قدردانیم.

دو شاخ
وسایل دوشاخ

وسایل کاسه دوشاخ دوچرخه زیاد هستند که متشکل از انواع واشر و ساجمه و غیره است که باید به ترتیب جا گزاری شود و از گریس در جا انداختن دسته ساجمه ها باید استفاده کرد. این وسایل هم در تمام دوچرخه ها با یکدیگر یکی نیستند.

بعد از دوشاخ قطعات دیگر را جهت بستن به بدنه اصلی آماده می کنیم حالا طبق و قامه سمت چپ و راست را روی هم سوار می کنیم و در کنار قطعات دیگری که آماده کر ده بودیم به ترتیب می گذاریم.

کرپی

در ادامه راهنمای مونتاژ دوچرخه حالا پیچ های کرپی میله ایی که فرمان در آن قرار می گیرد را با آچار ال شل می کنیم و فرمان را در آن جا می اندازیم سپس دسته ترمز و دسته دنده را بر روی فرمان قرار می دهیم و اگر لوازمات دیگری هم لازم بود یا دوست داشتیم استفاده کنیم را در همین مرحله می توانیم جا بیندازیم مانند شب نما ها و یا آینه ه اگر می خواستیم استفاده کنیم.

بعد از قرار دادن این قطعات بر روی فرمان، سر دسته های پلاستیکی را در جای خود قرار می دهیم اگر احیانا این سر دسته پلاستیکی به راحتی جا نیفتاد مقداری آنرا با آب خیس کنید تا به راحتی جا بیوفتد.

فرمان

خوب حالا می ریم سراق زین زین را بر روی میله مربوط به خود سوار می کنیم و بر روی 75 درجه تنظیم می کنیم و با استفاده از آچار ال و یا پیچ گوشتی و یا آچار مربوط به پیچ و مهره ایی که روی زین شرکت تولید کننده قرار داده زین را روی میله سفت می کنیم.

شرکت ها از انواع اتصالات و پیچ ها استفاده می کنند بخاطر همین مسئله است که در ابتدای مقاله گفتیم که اول باید لوازم و وسایل مونتاج را آماده کنیم تا بعد دچار مشکل نشویم و پیچ گوشتی ها و آچار های مورد نیاز دوجرخه های مختلف متفاوت هستند در مرحله بعدب شب نمای مربوطه را بر روی میله زین قرار می دهیم و پیچ آنرا سفت می کنیم.

زین

حالا می ریم سراغ قسمت های مختلف ترمز دوچرخه که ترمز جلو برروی دوشاخ بسته می شود و از طرق سیم ترمز به دسته کشیده می شود اما قسمت های مختلف ترمز عقب باید  بر رو قسمت های قرار داده شده در عقب دو چرخه سوار شود در سوار کردن ترمزقسمت های چپ و راست وجود دارد که برای صحیح بستن آن باید به این مسئله توجه کرد.

نکته مهم در این مورد در قسمتی از دوچرخه که برای ترمز عقب قرار داده شده است سه سوراخ وجود دارد که میله ترمز باید در سوراخ وسط جا انداخته شود.

ترمز

بعضی از قطعات در بعضی دوچرخه ها وجود دارند و در بعضی دیگر همراه با دوچرخه ممکن است نباشند مانند قمقمه در این مرحله و بعد از بستن ترمز ها بست و یا قطعه ایی که قمقمه در آن قرار می گیرد را بوسیله پیچ مخصوص همراه در جایی که برای آن اختصاص دادند قرار می دهیم و پیچ های آن را سفت می کنیم.

حالا وسایل و قطعاتی که در ابتدا بر روی هم سوار کردیم را یکی یکی بر روی بدنه دوچرخه می بندیم ابتدا ضامن گیرنده میله زین را در سر لوله جا زینی بدنه می بندیم و میله زین را در جای خودش قرار می دهیم. بعد از آن قطعات مختلف را مانند جک دوچرخه در جایی که بر روی تنه برای آن توسط تولید کننده گذاشته شده می گذاریم و پیچ های آن را سفت می کنیم.

حالا می آیم سراغ گوشواره و آن را در جای خودش نصب می کنیم و پیچ های آنرا می بندیم.

حالا نوبت سوار کردن دوشاخ می رسه ماقبلا آنرا آماده کردیم حالا باید آنرا به بدنه در جای خودش وصل کنیم ابتدا قطعه ایی بنام هزار پا یا هزار شاخ را در درون میله دوشاخ قرار می دهیم و با چکش بر روی آن می زنیم تا خوب در جای خود قرار بگیرد این قطعه حتما باید بدرستی به درون میله دوشاخ وارد شود و شاخه های آن باید بطور کامل به میله دو شاخ گیر کند تا بعدا به بیرون کشیده نشود.

حالا نوبت کاسه دو شاخ می رسه در ابتدا بر روی میله دوشاخ یک واشر قرار می دهیم و سپس یکی از بلبرنک را جا می زنیم ساچمه های بلبرینک باید بسمت بالا باشد و سپس میله دوشاخ را در درون لوله مربوطه بر روی تنه می گزاریم بعد از آن بلبرینگ رو جا می اندازیم اما این بار ساجمه ها باید رو به پایین باشد بعد از آن قسمت های دیگر کاسه دوشاخ را بر روی میله دوشاخ جا می اندازیم.

حالا خیلی راحت فرمانی که قبلا قطعات مختلفش را روی آن سوار کرده بودیم را در جای خودش قرار می دهیم و پیچش را را در هزار خار سفت می کنیم.

بعد از بستن فرمان حالا بدنه را وارونه بر روی زمین قرار می دهیم. و قطعات دیگر را اگر دوچرخه امان داشت می بندیم مانند شانژمان و طبق عوض کن را در جای خودش قرار می دهیم.

حالا نوبت زنجیر می رسه زنجیر را جا می اندازیم و با زنجیر قفل کن آنرا قفل می کنیم و بعد قامه و طبق قامه را در جای خودش قرار می دهیم. در مرحله بعدی طوقه ها را می بندیم بعد از جا انداختن طوقه ها حالا به سراغ تنظیم و بستن ترمز لقمه ای یا دیسکی و دنده می رویم.

خلاصه کلام

با تشکر از اینکه تا اینجای بحث راهنمای مونتاژ دوچرخه​ با ما بودید، ما در این مقاله تا آنجا که توانستیم مهمترین مباحث مونتاج یک دو چرخه را برایتان بطور مختصر توضیح دادیم زیرا بخاطر تنوع برندها و مدل های مختلف دوچرخه و اینکه هر کدام دارای و سایل و استایل ها و استاندارد های خاص خود می باشند نمی توانیم یک و یا جند نوع مونتاژ را برای همه دوچرخه ها در نظر بگیریم و همان روش و راه را در مونتاژ تمام دوچرخه ها داشته باشیم امید وارم این مقاله ما راهنمای مونتاژ دوچرخه بتواند کمک خوبی در هنگام مونتاج دوچرخه باشد.

موفق و سر فراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *