دوچرخه

ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی

بسم الله الرحمن الرحیم

ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی

دوچرخه کورسی

ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی یکی از انواع دوچرخه های بسیار پر طرفدار و متنوع دوچرخه انواع دوچرخه کورسی یا مسابقه ایی است معمولا این دوچرخه ها را بصورت حرفه ایی توسط جوانان و ورزشکاران در رشته های مختلف بکار گرفته می شود. بعضی از این دوچرخه ها برحسب مسابقه ایی که می خواهند در آن بکار گرفته می شوند ممکن است محکم وقدرتمند تولید بکنند و یا بسیار سبک و ظریف باشند و این بستگی به کاربردهای آنها بستگی دارد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مود دوچرخه و راهنمای جامع خرید اینترنتی دو چرخه می توانید

مقاله ما را تحت همین عنوان مطالعه کنید.

اسباب بازی دوچرخه کورسی

ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی

خصوصیات و ویژگی دوچرخه کورسی

 • این دوچرخه ها نیازی به سیستم تعلیق کامل یا فنرهای جلو و عقب ندارند.
 • اجزا و چرخ های دوچرخه بسیار سبک هستند.
 • این دوچرخه ها را در سبک زنانه و مردانه و سایز های مختلف تولید می کنند.
 • زین در این نوع دوچرخه ها از فرمان بلند تر است.
 • هنگام دوچرخه سواری دوچرخه سوار بصورت خمیده قرار می گیرد که باعث می شود از فشار هوا کاسته شود و سرعت دوچرخه بیشتر شود.
 • فرمان بصورت منحنی رو به پایین است تا دوچرخه سوار در حالت خمیده باشد.
 • تنه این نوع دوچرخه ها از آلیاژهای بسیار سبک و محکم آلیاژ الومینیوم و فیبر کربن تولید می شود.
 • با دو عملکرد برای مسابقات سرعت و استقامت تولید می شود.
 • طوقه ها و تایر های آن باریک و صاف استفاده می شود تا اصطکاک کمتری با جاده داشته باشد

 

دوچرخه جاده اورلرد مدل 2750270 سایز 27.5

ویژگی دوچرخه کورسی جاده اورلرد مدل 2750270 سایز 27.5 فروشکالا

فریم ۲۷.۵ سایز طوقه ۲۷.۵ اینچ جنس فریم آلومینیوم کمک فنر عقب ندارد نوع دوچرخه شهری

دوچرخه های کورسی کدامند؟

 • دوچرخه استقامت.

 • دوچرخه سایکلوکراس

 • دوچرخه مسابقه

 • تورینگ

مسابقات استقامت دو چرخه سوار: به صورت تیمی و یا بصورت انفرادی در جاده ها برگزار می شود این مسابقات در مسافت های مختلف 180 کیاومتر تا 250 کیلومتری انفرادی برگزار می شود همچنین در رشته های تیمی به مسابفت 180 کیلومتر، دور امتیازی و نیز در رشته دوچرخه سواری زنان که 70 کیلومتر مسابفت دارد برگزار می گردد.

دوچرخه سایکلوکراس: ویژگی دوچرخه کورسی  سایکلوکراس تنه این دو چرخه و قطعات دیگر را بسیار محکم تولید می کنند زیرا این دوچرخه را در مسابقاتی بکار می برند که مسیر مسابقه مسیرهای گلی، انواع موانع طبیعی، چمن و بسیار ناهموار و غیر صاف است . این مسابقات را در فصل های پاییز و زمستان برگذار می کنند به طوری که دوچرخه سوار مجبور است بعض از مکان های مسیر های جنگلی، برفی و آبی و غیره دوچرخه را خود حمل کند و از آن مسیر رد شود این نوع مسابقات در کشورهای اروپایی رواج دارد و طرفداران زیادی در این کشورها  دارد طول مسیر این نوع از مسابقات دو و نیم تا سه کیلومتر است.

دوچرخه های کورسی مسابقه ایی: اصل اول در این گونه دوچرخه ها اصل سبکی تنه و سایر لوازمات دوچرخه است که بر روی وزن این دوچرخه اثر می گذارد و وزن تمام شده آنرا کم می کند. تنه این دوچرخه از آلیاژ بسیار سبک آلومینیوم که استحکام لازم را هم دارد و آلیاژ فیبر کربن که هم سبکتر است و هم محکم تر. و البته بسیار گرانتر از انواع دیکر بدنه های دوچرخه است تولید می شود.

دوچرخه تورینک: این نوع دوچرخه ها برای استفاده در مسابقات طولانی کاربرد دارد این دوچرخه ها محکم ساخته می شوند تا افراد بتوانند لوازم اولیه مورد نیاز در دوچرخه سواری طولانی خود را همراه داشته باشند. این دو چرخه را جهانگردانی که می خواهند مسافت زیادی را با دوچرخه سفر کنند و علاقه به کشور گردی و جهانگردی با دوچرخه را دارند هم بکار می برند. در حقیقت این نوع دوچرخه علاوه بر مسابقه ایی بودن نوعی دوچرخه توریستی هم بحساب می آید.

لطفا برای خرید اینترنتی لوازم دوچرخه از طریق فروشکالا بر روی دکمه بالا کلیک کنید و برای خرید مستقیم از دیجی کالا دکمه پایین را بکار ببرید

لوازم جانبی دوچرخه

مسابقات دوچرخه سواری استادیوم (پیست )

با توضیح مسابقات دوچرخه سواری پیست مقاله ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی را ادامه می دهیم در ابتدا مسابقات دوچرخه سواری فقط در محوطه های باز یعنی جاده ها و خیابان های شهری انجام می شد ولی بخاطر استقبال کم تماشاگران و علاقه مندان به دو چرخه سواری که  برای تماشای این مسابقات می روند و نارضایتی آنها از اینکه مدت زمان طولانی منتظر دوچرخه سواران که در مسابقات شرکت کرده اند می مانند و بعد دوچرخه سواران در مدت زمان خیلی کم با سرعت از جلوی آنها می گذرند و در حقیقت مسابقه فقط چند لحظه برای آنها طول می کشد آنها از این امر ناراضی بودند.

 

بر همین اساس استادیوم های مخصوص دوچرخه سواری را تاسیس کردند که تماشاگران بر روی سکوها می نشینند و راحت مسابقات دوچرخه سواری را تماشا می کنند در این ورزشگاه ها که مخصوص دوچرخه سواری است یک پیست مخصوص که دارای شیب هست وجود دارد و با استفاده از این پیست انواع مسابقات پیست انجام می شود.

انواع مسابقات که در پیست درون ورزشگاه انجام می شود.

این مسابقات در مسافت های مختلف تیمی و انفرادی در درون ورزشگاه و بر روی پیست ورزشگاه انجام می شود.

 • یک کیلومتر سرعت انفرادی
 • یک کیلومتر تایم تریل انفرادی
 • دور امتیا انفرادی
 • 200 متر سرعت انفرادی
 • 200 متر سرعت بانوان
 • 4 کیلومتر تعقیبی انفرادی
 • 4 کیلومتر تعقیبی تیمی

کلام آخر:

در قسمت پایانی مقاله ویژگی و خصوصیات دوچرخه کورسی یادآوری آنچه که در مقاله آمد می پردازیم ما در این مقاله در ابتدا و در مقدمه مختصری در رابطه با دوچرخه کورسی صحبت کردیم سپس ویژگی دوچرخه کورسی را بازگو کردیم مانند این دوچرخه ها نیازی به سیستم تعلیق کامل یا فنرهای جلو و عقب ندارند. و یا  اجزا و چرخ های دوچرخه بسیار سبک هستند.

و همچنین انواع مسابقات کورسی را نام بردیم و توضیح دادیم و در قسمت بعد انواع مسابقات و مسافت مسابقات پیست که در ورزشگاه و در حضور تماشاگران علاقه مند انجام می شود را ذکر کردیم امید وارم این مقاله مورد توجه عزیزان خواننده قرار گرفته باشد.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید.

موفق و سرفراز باشید.

لینگ صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی فروشکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *