دوچرخه

خرید دوچرخه شهری + معرفی بهترین دوچرخه های 1401

  بسم الله الرحمن الرحیم

دوچرخه

  راهنمای خرید دوچرخه شهری

دوچرخه شهری مدل ملیسا سایز 16
دوچرخه شهری پرت لاین مدل چیچک سایز 16

قیمت بهترین دوچرخه های شهری

دوچرخه شهری المپیا مدل spinix کد 24135 سایز 20
دوچرخه شهری جاینت مدل Electra سایز 26
دوچرخه کوهستان مدل 0091 سایز 26

ویژگی ها و قیمت خرید دوچرخه کوهستانی ریوال وزن ۱۴ گرم سایز ۲۶ فریم ۱۷ سایز فریم ۱۷ اینچ جنس فریم آلمینیوم

دوچرخه شهری جونیور کد 04 سایز 20

ویژگی ها و قیمت خرید دوچرخه کوهستانی المپیا وزن ۱۴ گرم سایز ۲۶ فریم ۱۷ سایز فریم ۱۷ اینچ جنس فریم آلمینیوم

برای بررسی و مشاهده  خصوصیات و قیمت دوچرخه شهری  اینجا کلیک کنید.

دوچرخه کوهستان هیلند مدل BC4 سایز 27.5
دوچرخه شهری لاودیس کد 16131-2 سایز 16

برای اطلاعات بیشتر در مود دوچرخه و راهنمای جامع خرید اینترنتی دو چرخه می توانید

مقاله ما را تحت همین عنوان مطالعه کنید.

فهرست مطالب

مقدمه

راهنمای خرید دوچرخه شهری دوچرخه شهری یکی از پر کاربردترین انواع دوچرخه های موجود در بازار است که هر شخصی در هر دوره از زندگی و هر سن و سالی یا هر جنسیتی ممکن است از آن برای کاربری های  مختلف استفاده کند این نوع وسیله در سطح شهر و در کوچه و خیابانهای شهر و روستا و معمولا در مسیر های هموار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای انواع مختلفی است که ما در این مقاله یعنی راهنمای خرید دوچرخه شهری به آنها اشاره خواهیم کرد.

دوچرخه برقی تاشو شیائومی مدل XMDZLZXC01QJ
دوچرخه شهری مدل Rock سایز 12

خرید دوچرخه شهری و انواع دیگر دوچرخه از دیجی کالا از این لینک استفاده کنید.

  انواع دوچرخه شهری:

1- دوچرخه شهری URBAN:

اولین نوع دوچرخه که برای خرید دوچرخه شهری مناسب است دوچرخه urban است دوچرخه شهری قدیمی ترین نوع از انواع دوچرخه ها است که با پیشرفت زندگی بشری تغییراتی که در طول سال های مختلف بوجود آمده این دوچرخه هم روز بروز پیشرفت کرده ودر کنار آن انواع دیگری از دوچرخه ها با کاربردهای مختلف هم بوجود آمد. و در طی این سال های تولید دوچرخه ساده با کاربرد تکنولوژی جدید محهز به انواع این تکنولوژی ها مانند دنده یا جعبه دنده، دنده اتوماتیک یا دستی، ترمزهای با کیفیت تر دیسکی، بدنه های محکم و سبک و بسیاری از تجهیزات دیگر مجهز شده است.

خرید اینترنتی دوچرخه شهری مدل power سایز 27.5

دوچرخه شهری مدل power سایز 27.5

 

در دوچرخه های شهری بخاطر کابرد های زیاد آن تجهیزات دیگری هم که باعث استفاده بهینه تر از این نوع دو چرخه می شود بکار می گیرند مثل استفاده از سبد در جلوی دوچرخه تا افراد بعضی از خرید های روزانه را در آن قرار دهند و یا بکارگیری ترک بند که افراد کالاها و اشیا بزرگتر خود را می توانند بر روی آن قرار دهند. استفاده از گلگیر بر روی چرخ های جلو و عقب برای جلوگیری از ریخت و پاش گل و لای و آب جمع شده در خیابان و همچنین قالپاق زنجیر دو چرخه بری جلو گیری از زنگ زدن زنجیر از دیگر تجهیزاتی است که در این دو چرخه ها استفاده می شود.

دوچرخه شهری الکس مدل DIESEL سایز27.5

قیمت 9000000

راهنمایی بیشتر برای خرید دوچرخه شهری مقاله راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه مناسب را مطالعه بفرمایید

2- دوچرخه کوهستانی:

دوچرخه کووهستانی دوچرخه ایی است که برای استفاده در راه ها و جاده های سخت، ناهموار، دارای پستی و بلندی زیاد و سنگ لاخی مورد استفاده قرار می گیرد. بر همین اساس است که این دو چرخه را با ویژگی خاصی طراحی و تولید می کنند ما در اینجا به بررسی بعضی از ویژگی های این نوع دوچرخه می پردازیم.

بدنه دوچرخه گوهستانی را بسیار محکم و تا آنجا که ممکن است سبک تولید می کنند بر همین اساس است که از انواع الیاژهای محکم مانند فولاد که البته چندان هم سبک نیست و از الیاژهای پیشرفته با تکنولوژی بالا و بسیار سبک مانند آومینیوم و آلیاز سبکتر و محکم فیبر کربن استفاده می شود که البته هرچه مواد اولیه تولیدی محکم تر و سبک تر باشد گرانتر است بنا بر این برای دوچرخه هایی که در سطح شهر می خواهیم استفاده کنیم بدنه فولادی هم جوابگو خواهد بود که بسیار ارزان تر از مدل های دیگر است.

دوچرخه کوهستان المپیا مدل SUMMER S80 سایز 26
دوچرخه کوهستان پاور مدل دیسکی و کمک قفلی سایز 26

تایر های دو چرخه کوهستانی را پهن و محکم استفاده می کنند که در مقابل ناهمواری و سنگ های مسیر مقاومت بیشتری داشته باشند و همراه سیستم تعلیق که بعدا در مورد آن صحبت می کنیم از وارد آمدن ضربه و شوک به دو چرخه و دوچرخه سوار جلوگیری شود.

در این دوچرخه ها برای کارایی بیشتر و بهتر از ترمز های دیسکی استفاده می شود که از نوع ترمز لقمه ایی بسیار با کیفیت تر است که خود به دو دسته ترمز دیسکی مکانیکی و دیسکی هیدرولیکی تقسیم می شوند برای جاده های بسیار سخت و نا هموار از نوع دوم استفاده می کنند ترمز دیسکی مکانیکی چندان تفاوتی با ترمز های لقمه ایی با کیفیت ندارد و استفاده از ترمز لقمه ایی با کیفیت بصرفه تر از نوع ترمز دیسکی مکانیکی می باشد.

 

دوچرخه کوهستان ریوال مدل STUNNING سایز 26

قطعه دیگر که اهمیت بسیار زیادی در انتخاب دوچرخه کوهستانی دارد و در تعین قیمت دوچرخه کوهستانی مهم است سیستم تعلیق دوچرخه است سیستم تعلیق مجموعه فنرهای محکمی است که در قسمت جلویی و در دوشاخ دوچرخه و در قسمت عقب یعنی در زیر زین قرار می گیرند که این سیستم نقش مهم و کاربردی در کیفیت بکار گیری این دو چرخه دارد البته برای استفاده بعنوان دوچرخه شهری نیازی به سیستم تعلیق کامل که قیمت بالاتری دارد نیست و از مدل هایی استفاده می شود که دارای فقط یک فنر در قسمت جلو است و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

بسیاری از مدل های دوچرخه کوهستانی با هدف کاربری شهری یا استفاده در جاده های کمتر ناهموار تولید و خریداری می شوند

دوچرخه کوهستان ویوا مدل summer 021 سایز 20

3- دوچرخه تا شو

دو چرخه تا شو یکی از انواع دو چرخه هایی است که در شهر مورد استفاده زیادی دارد گر چه از این نوع دوچرخه برای کاربردهای مختلف مانند جاده ایی و کوهستانی هم تولید می شود ولی بیشتر کابرد شهری دارد این دو قابلیت تا شدن دارد و به راحتی به اندازه کوچکتر در می آید و براحتی می توان آنرا حمل کرد و جابجا نمود بدنه و قطعات دوچرخه تاشو را از الیاژهای سبک مانند آلیاژ فیبر کربن و آلیاژ الومینیوم تولید می کنند تا از وزن دوچرخه کاسته سود و حمل و جابجا کردن آن آسانتر انجام شود.

دوچرخه تاشو جاینت مدل FD 806 سایز 20

این دوچرخه دارای کاربردها زیادی است مانند افرادی که در رفتن به سرکار مجبور هستند مسافتی را از وسیله نقلیه و قسمتی از مسیر را پیاده بروند می توانند براحتی بجای پیاده روی آن مسیر را با دوچرخه طی کنند و بعد دوچرخه را تا کرده و با خود به مترو یا اتوبوس ببرند. افرادی که مشکل پارکینگ دارند یا در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند زندگی می کنند حمل این دوچرخه مشکل چندانی برایشان ایجاد نمی کند و بصورت تا شده آن جای چندانی را نمی گیرد و حتی می توانند به دیوار آویزان کنند.

دوچرخه تاشو جاینت مدل FD 806 سایز 20

4- دوچرخه هیبریدی:

نوعی دوچرخه که در شهر بیشترین کاربرد را دارد این دو چرخه تولید شده از خصوصیات دو یا سه دو چرخه کوهستانی، جاده ایی و شهری معمولی است این دوچرخه دارای تایرهای پهن تر از جاده ایی و باریک تر از تایرهای دوچرخه کوهستانی است بدنه آن هم سطح دوچرخه شهری معمولی میباشد و نیازی نیست مثل دوچرخه جاده ایی  بدنه بسیار سبک داشته باشد و یا مانند دوچرخه کوهستانی که بیشتر در جاده های سخت و ناهموار مورد استفاه قرار می گیرد نیاز به  بدنه ایی محکم ندارد زیرا از این دو چرخه در جاده های نسبتا هموار یا اسفالت استفاده می شود.

در این نوع دوچرخه جعبه دنده کمتر استفاده می شود چون در استفاده از آن مانند دوچرخه جاده ایی نیاز به سرعت چندان بالایی نیست و معمولا از چند دنده در آن استفاده می شود که این امر هم در تمام دوچرخه های هیبریدی دیده نمی شود. در بعضی از دوچرخه های هیبریدی که خصوصیات بیشتری از دوچرخه شهری معمولی برده اند گلگیر در روی  چرخ های جلو و عقب و ترک بند هم بکار برده می شود. از ترمز های دیسکی در بعضی از تولیدات این دوچرخه استفاده می شود و در بعضی از آنها از ترمز لقمه ایی است که طبیعی است هرچه در مدلی از قطعات با کیفیت تر و پیشرفته تر استفاده شود قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

دوچرخه کوهستان المپیا مدل PROPEL سایز 26

5- دوچرخه فینتس:

دوچرخه ایی با فرمان صاف و تایرهایی باریکتر از دوچرخه کوهستانی و مناسب برای افرادی که می خواهند دوچرخه سواری را بعنوان یک فعالیت برای سلامتی، تمرینی ورزشی همچنین تناسب اندام دنبال کنند این دوچرخه معمولا دارای بدنه ایی سبک است زیرا تولید کنندگان در تولید بدنه اصلی لین دوچرخه از الیاژهای سبک و محکم مانند فیبر کربن و آلیاژی الومینیوم استفاده می شود. فرمان صاف آن دوچرخه سوار را در هدایت بهتر دوچرخه کمک می کند و باعث می شود دوچرخه سواری راحت تر انجام شود دوچرخه فنتیس مناسب سرعت رفتن در جاده های بیرون شهر است.

این دوچرخه بخوبی در معابر شهری و خیابان های شلوغ و پرترافیک قابل استفاده و حرکت می باشد. استفاده از دنده و یا جعبه دنده در این دوچرخه سبب می گردد کار رکاب زدن برای دوچرخه سوار راحت تر شود. در اکثر مدل های این دوچرخه ترمز دیسکی بکار برده می شود که باعث می شود کنترل دوچرخه و استفاده از ترمز در موقعیت مختلف رانندگی و در آب و هوای مختلف بهتر صورت بگیرد.

 

البته برای خرید دوچرخه شهری علاوه بر موارد توضیح داده شده انواع دیگری هم هستند که ما با توجه به نیاز خود می توانیم آنها را خریداری کنیم.

6- دوچرخه شهری سالمندان

7- خرید دوچرخه شهری کودکان

 

8- دوچرخه شهری برقی

خرید اینترنتی دوچرخه شهری برقی هیمو مدل Z20 سایز 20

دوچرخه برقی هیمو مدل Z20 سایز 20

– قابلیت جمع شدن
– موتور براشلس
– قابلیت پیمایش 80 کیلومتر با یکبار شارژ با سرعت 25 تا 30 کیلومتر بر ساعت
– باتری لیتیومی یون 36 ولت 10 آمپر، 250 وات به همراه شارژر مجزا و دارای کنترل کننده موج سینوسی جریان که باعث شارژ بهینه باتری و بازدهی بیشتر میگردد
– بدنه‌ای از جنس آلومینیوم و وزن 21.6 کیلوگرم

– سیستم گیربکس 7 سرعته‌ی شیمانو با تعویض دنده آسان
– دارای چراغ جلو و استپ ترمز
– بدنه و تجهیزات الکتریکی مقاوم در برابر باد و باران و گرد و غبار (رتبه بندی IPX7)
– زین با بالشتک SR ایتالیایی با برند Breath با انعطاف پذیری بالا ، نفوذ پذیری هوا ، ضد آب بودن و راحتی ، کاهش بسیار زیاد فرسودگی
– مجهز به صفحه نمایش الکتریکی نشانگر میزان سرعت و مسافت پیموده شده و تنظیم حالت های مختلف دوچرخه سواری، میزان باتری هم چنین میزان کالری مصرفی

– دارای 3 حالت مختلف دوچرخه سواری:
1 – حالت Pure Electric: کاربران نیازی به پدال زدن ندارند.
2 – حالت Moped یا Mix: کاربران از پدال استفاده می کنند و موتور به آنها کمک می کند.
3 – حالت پدال : کاربران بدون پشتیبانی از موتور الکتریکی رکاب می زنند
– قفل باتری و سیستم قفل ضد سرقت
– قابلیت جداسازی باتری و شارژ در منزل
– زمان برای شارژ کامل: 5 ساعت
– ابعاد باز شده: 640x1095x1470 میلیمتر
– ابعاد باز نشده: 740x860x400 میلیمتر
– حداکثر خودمختاری (الکتریکی + حالت مکانیکی) : 80 کیلومتر
– حداکثر خودمختاری (حالت الکتریکی) : 50 کیلومتر
– وزن قابل تحمل : حداکثر 100 کیلوگرم
– قابل استفاده برای قد 120 تا 190 سانتی متر
– قابل حمل با مترو و خودرو شخصی

– مجهز به ترمز های دیسکی E-ABS (مسافت ترمز در جاده خشک 4 متر و در جاده خیس 6 متر است)

 

9- خرید دوچرخه دخترانه

دوچرخه شهری لاودیس کد 16135-1 سایز 16

خرید اینترنتی دوچرخه شهری دخترانه المپیا

دوچرخه شهری المپیا مدل دخترانه کد 20259 سایز 20
سایز

20

تایر

tpt

شانژمان

ندارد

زنجیر

bc

دوشاخ

اهنی

پنجه رکاب

پلاستیک

نوع دوچرخه

شهری

کمک فنر عقب

ندارد

جنس فریم

فولاد

سایز فریم

20 اینچ

طوقه

المینیوم پره موتوری

خودرو

ندارد

کرپی

آلومینیوم

فریم

20

نوع ترمز

لقمه‌ای

مناسب برای گروه سنی

کودکان

دسته دنده

ندارد

 

دوچرخه شهری المپیا مدل OVERFLY سایز 27.5

وزن: ۲۲۰۰۰ گرم

سایز: ۲۷.۵

فریم: ۱۸

جنس فریم: آلومینیوم

کمک فنر عقب: ندارد

در خرید دوچرخه شهری چه مواردی را باید مورد توجه قرار داد؟

1- سایز دوچرخه و مناسب بودن با دوچرخه سوار

2- قیمت دوچرخه شهری

3- وزن دوچرخه

4- قطعات اصلی دوچرخه

  • بدنه

  • سیستم تعلیق

  • نوع ترمز

  • فرمان دوچرخه

  • زین دوچرخه

  • چرخ ها و تایرهای دوچرخه

  • دنده یا جعبه دنده

  • رکاب و زنجیر دوچرخه

  • دسته ترمز و دسته دنده

5- لوازم جانبی بکار رفته در دوچرخه

دوچرخه شهری المپیا مدل ML-Spider سایز 27.5

ویژگی ها و قیمت دوچرخه شهری المپیا مدل ML-Splder سایز 27.5

وزن: ۱۳ گرم

فریم: ۱۸

جنس فریم: آهن

کمک فنر عقب: ندارد

نوع دوچرخه: کوهستان

خلاصه کلام:

در اینجا مقاله راهنمای خرید دوچرخه شهری ما به اتمام می رسد ما در این مقاله در رابطه با دوچرخه شهری صحبت کردیم و سپس انواع دوچرخه شهری را نام بردیم و توضیح مختصری دادیم چند مدل از انواع دوچرخه شهری را هم خدمتتان معرفی کردیم امیدوارم این مقاله مورد توجه خونندگان قرار گرفته باشد.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید.

موفق و سرفراز باشید.

 

لینگ صفحه اصلی سایت فروشگاه اینترنتی فروشکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *