دوچرخه

راهنمای خرید دوچرخه کوهستانی جدید و بروز+30 مدل 2022

بسم الله الرحمن الرحیم

فروشگاه

دوچرخه شهری
لوازم جانبی دوچرخه
دوچرخه سایز 27/5
دوچرخه بچه گانه
دوچرخه کوهستانی

دوچرخه کوهستان المپیا مدل Summer s80 سایز 20

2,899,000 تومان
  بررسی و خرید دیجی کالا
  دوچرخه کوهستان المپیا مدل summer 025 سایز 24

  دوچرخه کوهستان المپیا مدل summer 025 سایز 24

  4,490,000 تومان
   بررسی و خرید دیجی کالا
   دوچرخه کوهستان ویوا مدل summer 021 سایز 20

   دوچرخه کوهستان ویوا مدل summer 021 سایز 20

   3,850,000 تومان
    بررسی و خرید دیجی کالا

    5 ویژگی گه برای راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظرگرفت

    راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی برای فعالیتی که شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که در دوره های مختلف زندگی خود این فعالیت مهیج و لذت بخش را انجام نداده باشد. اکثر افراد جامعه از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه، تفریحی، وسیله ایی برای بازی، یا برای مسابقه در سطح آماتور یا حرفه ایی استفاده می کنند.

     

     ما در مقاله  (راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه مناسبدر را بطه با فواید دو چرخه سواری و انواع آن در  صحبت کردم بودیم.

     

    گسترش شهر نشینی و شلوغ شدن شهرها، بوجود آمدن زندگی مصرفی و نیازهای جدید، جایگزین شدن صنعت بجای کشاورزی و بوجود آمدن ورزش های مختلف و رشته های دو چرخه سواری، تولید کنندگان را هم به طراحی و تولید مدل های بسیار زیاد و متنوعی از دو چرخه همگام با درخواست بازار و نیاز مردم وا داشت.

    دوچرخه کوهستان المپیا مدل PROPEL سایز 26

    دوچرخه کوهستان المپیا مدل PROPEL سایز 26

    7,900,000 7,663,000 تومان
     بررسی و خرید دیجی کالا
     دوچرخه کوهستان هیلند مدل BC5 سایز 27.5

     دوچرخه کوهستان هیلند مدل BC5 سایز 27.5

     18,900,000 11,799,000 تومان
      بررسی و خرید دیجی کالا
      دوچرخه کوهستان المپیا مدل SPIDER.01سایز 27.5

      دوچرخه کوهستان المپیا مدل SPIDER.01سایز 27.5

      5,300,000 تومان
       بررسی و خرید دیجی کالا

        

       ما در  مقاله 5 ویژگی گه برای راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظرگرفت می خواهیم برای خرید دوچرخه به یکی از ده ها نوع دوچرخه یعنی کوهستانی و انواع آن، خصوصییات و ویژگی های هر یک با توجه به نوع ، کاربرد و انتظاری که از ان دوچرخه داریم و این که در چه محلی می خواهیم از آن استفاده کنیم می پردازیم.

        

        

       دوچرخه ی کوهستانی معمولاٌ برای جاده ها و اماکن سنگ لاخی و ناهموار مورد استفاده قرار می گیرد. دارای استایل خاص خود است که این امکان را با توجه به مکانی که می خواهیم استفاده کنیم طرح ریزی شده است.

       خرید لوازم یدکی دو چرخه 

       دوچرخه کوهستان المپیا مدل SUMMER S80 سایز 26

       دوچرخه کوهستان المپیا مدل SUMMER S80 سایز 26

       5,250,000 تومان
        بررسی و خرید دیجی کالا
        دوچرخه کوهستان ریوال مدل STUNNING سایز 26

        دوچرخه کوهستان ریوال مدل STUNNING سایز 26

        6,200,000 5,600,000 تومان
         بررسی و خرید دیجی کالا
         دوچرخه کوهستان پاور مدل دیسکی و کمک قفلی سایز 26

         دوچرخه کوهستان پاور مدل دیسکی و کمک قفلی سایز 26

         5,850,000 تومان
          بررسی و خرید دیجی کالا

          5 ویژگی گه برای راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظرگرفت

          البته افرادی که می خواهند اقدام به خرید دوچرخه کوهستانی کنند باید به  راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی بنمایند تا با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنند باید در نظر بگیرند که  این نوع دوچرخه را در جاده ها و خیلی از افراد در سطح شهرها هم مورد استفاده قرار می دهند.

           

           معمولاٌ به خاطر خشونت مناطق کوهستانی و جاده های ناهموار که قرار است افراد از این نوع دوچرخه در آن ها استفاده کنند این دوچرخه دارای چرخ های پهن نسبت به انواع دیگر دوچرخه هستند می تواند در حفظ تعادل هنگام دوچرخه سواری و البته مقاومت تایر ها در مناطق و جاده های نا هموار موثر باشد.

           

           

          راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی از دیجی کالا

          یکی از مواردی که افراد باید در خرید دوچرخه کوهستانی و تهیه ی این نوع دوچرخه در نظر داشته باشند علاوه بر پهنای چرخ ها اندازه ی آن ها هم باید در نظر داشت. افراد با توجه به سن و اندازه ی خود معمولاٌ باید یکی از سایز های 20، 24، 27 و 26 را انتخاب کنند که دو مورد اول برای کودکان و موارد بعدی برای بزرگسالان کار برد دارد.

           

          دوچرخه شهری جاینت مدل ESCAPE 3 سایز 28
          دوچرخه شهری گالانت مدل Spinix s80 سایز 26

          معمولا این نوع دو چرخه دارای بدنه محکم تر و سخت تر از بقیه انواع دوچرخه است. با وجود این باید دارای وزن کمی باشد تا بتواند در جاده های سخت و نا هموار و راه های کوهستانی بازده خوبی از خود داشته باشد.

           

           

          در ادامه راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظر داشت که در خرید دوچرخه کوهستانی هر چه دو چرخه کوهستانی محکم تر و سبک تر باشد قیمت آن نیز گران تر است زیرا تولید کننده در تولید بدنه این نوع دو چرخه بدنه آنرا از آلیاژهای محکم ، سبک و گران قیمت مانند آلیاژ آلومینیوم، تیتانیوم و فیبر کربن استفاده می کند.

          دوچرخه های کوهستانی را بسیار محکم تولید می کنند و سعی می شود از آلیاژها و فلزات محکم و مقاوم در تولید آنها استفاده شود. بدنه این دوچرخه را از مواد مختلفی تولید می کنند که البته بسته به آلیاژی که در آنها بکار رفته قیمت آنها گرانتر خواهد بود. بدنه این نوع دو چرخه را ازبیشتراز سه آلیاژ ممکن است تولید کنند. فولاد، الومینیوم و فیبر کربن.

          بدنه های فولادی از بقیه بدنه ها ارزان است زیرا تکنولوژی بکار رفته بسیار پاژین تر از تکنولوژی بکار رفته در دو مورد دیگر است. این فلز بسیار سنگین تر از فیبرکربن و الومینیوم است و دو چرخه هایی که با این الیاژ تولید می شوند نسبت به دو مورد دیگر سنگین تر هستند.

          بدنه های آلومینیومی از آلیاژ آلومینیوم که بسیار محکم و سبک اس استفاده می شود و این باعث می شود که سنگینی کمتری به چرخ ها و تایرهای دوچرخه وارد آید سبکی وزن دوچرخه امکان جابجایی و مانور بیشتر و بالا تری و البته راحت تری را به دوچرخه و دو چرخه سوار می دهد دوچرخه های کوهستانی تولید شده با این بدنه از دوچرخه های بدنه فولادی گرانتر هستند و از دوچرخه های فیبرکربن ارزانتر هستند.

          سومین بدنه دوچرخه کوهستانی که می خواهیم بررسی کنیم بدنه تولید شده با الیاژ فیبرکربن است گه بدنه ایی سبک، محکم و مقاوم در برابر پستی بلندی ها و سنگلاخ و گل و لای البته قیمتی بسیار بالاتر دارد.

          برای خرید دوچرخه کوهستانی اگر در یک شهر کوچک و دور افتاده ویا در روستا ساکن هستیم بهتر است اول بررسی کنیم که آیا در شهرمان یا روستا امکان تعمیر و بازسازی کدامیک از بدنه ها بهتر و بیشتر محیا است زیرا  در مورد بدنه آلومینیومی وفیبر کربن متخصص و دستگاه های تعمیر یا جوش در هر شهر وجود ندارد و برای تعمیر باید به شهرهای بزرگ فرستاذه شود اما در مورد بدنه فولادی چنین مشکلی حتی در روستاها کمتر وجود دارد پس بهتر است از دوچرخه های با بدنه فولادی استفاده کنیم.

           

          دوچرخه کوهستان المپیا مدل Summer s80 سایز 20

           هنگام خرید دوچرخه کوهستانی علاوه بر بدنه محکم و لاستیک های پهن و مخصوص دو چرخه کوهستانی، باید به فنر محکم این دو چرخه نیز توجه کنیم در بعضی از این دو چرخه ها در دو شاخه اشان که در قسمت جلو قرار دارد و این دو شاخه چرخ جلو را به بدنه متصل می کند دو فنر محکم ونرم وجود دارد که بعنوان ضربه گیر و نرم کننده ضربات وارد شده به دوچرخه و دو چرخه سوار درجاده های سنگ لاخی به حساب می آید.

          در بعضی از انواع این دو چرخه علاوه بر قسمت جلو در قسمت عقب دو جرخه هم فنر بکار می برند این نوع دارای تعلیق کامل هستند زیرا هم در جلو و در دوشاخه دارای فنر است و هم در قسمت عقب. بنابر این در خرید دوچرخه کوهستانی باید به این مسئله توجه ویژه ایی کرد تا بعدا دچار مشکل نشویم.

           

           

          به نوع اول که دارای سیستم تعلیق در دو شاخه جلویی هستند هارد تیل می گویند. مسئله بعدی که باید در نظر گرفت دنده و جعبه دنده هستند که معمولا افراد با توجه راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی  به نوع کاربرد و مکانی که می خواهند در آن دو چرخه سواری کنند باید مورد توجه قرار بگیرد.

           

           

          لطفا در ادامه مطلب راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی با ما همراه باشید

          معمولا در دو چرخه های کوهستانی از ترمز دیسکی استفاده می شود که نسبت به ترمز های لقمه ایی با کیفیت تر، بهتر و عمر بیشتر نسبت به نوع لقمه ایی دارد و احتمال آسیب رساندن به تایرها وجود ندارد که این ید نقظه قوت برای ترمزهای دیسکی است اما نست به نوع لقمه ایی گرانتر است.

           

           باید در نظر داشت که سرویس و تعویض ترمز دیسکی نسبت به لقمه ایی سخت تر است. در نتیجه در زمان  خرید دوچرخه کوهستانی باید به نوع ترمز توجه کامل کنیم.

          دوچرخه کوهستان المپیا مدل BIANCHI سایز 27.5
          دوچرخه کوهستان المپیا مدل 0002 سایز 26

          خلاصه کلام

          ما در  مقاله 5 ویژگی که برای راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظر گرفت سعی کردیم بطور خلاصه جهت هر چه بهتر راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی بعضی از خصوصیات و وژگی های این نوع دو چرخه را ذکر کنیم.

           

           در رابطه با پنج خصوصیت بدنه محکم جهت مقاو.مت در مقابل نا همواری ها، فنر دو چرخه که گفتیم سیستم تعلیق گفته می شود. که در بعضی از آنها هم جلو دو چرخه وهم عقب آن فنر وجود دارد و بعضی دیگر فقط در جلو، سیتم ترمز که به دو دسته لقمه ایی و دیسکی تقسیم کردیم گفتیم سیستم دیسکی بهتر و با کیفیت تر ا لقمه ائی است اما گرانتر و تعویض آن مشکل تر.

           

           

          هم چنین در مورد تایرها که گفتیم پهن تر و چرخ های آنها بزرگ تر است و گفتیم دارای جعبه دنده های مختلف و تعداد دنده های متفاوتی دارند این ها مهمترین مواردی هستند که در هنگام خرید دوچرخه کوهستانی باید در نظر گرفت.

           

          بازدید کنندگان عزیز لطفا جهت راهنمائی و هدایت ما نظرات خود را قید بفرمائید.

           

          موفق و سرفراز باشید

           

          صفحه نخست فروشکالا 

           

           

          • نحوه نمایش محصول ها

          دوچرخه کوهستانی ایتنس مدل Champion سایز 26

          7,700,000 6,391,000 تومان
           بررسی و خرید دیجی کالا

           دوچرخه کوهستان ویوا مدل Summer 0001 سایز 26

           3,900,000 تومان
            بررسی و خرید دیجی کالا

            دوچرخه برقی تاشو شیائومی مدل XMDZLZXC01QJ

            33,339,000 24,900,000 تومان
             بررسی و خرید دیجی کالا

             دوچرخه کوهستان المپیا مدل TAJ سایز 26

             7,800,000 7,332,000 تومان
              بررسی و خرید دیجی کالا

              دوچرخه کوهستان المپیا مدل summer سایز 26

              4,100,000 تومان
               بررسی و خرید دیجی کالا

               دوچرخه برقی هیمو مدل C26 سایز 26

               45,500,000 39,900,000 تومان
                بررسی و خرید دیجی کالا

                دوچرخه کوهستان المپیا مدل 0003 سایز 26

                3,970,000 تومان
                 بررسی و خرید دیجی کالا

                 دوچرخه کوهستان ویوا مدل ورتکس سایز 26

                 9,800,000 9,190,000 تومان
                  بررسی و خرید دیجی کالا

                  دوچرخه شهری لاودیس کد 20135-3 سایز 20

                  3,990,000 3,591,000 تومان
                   بررسی و خرید دیجی کالا

                   دوچرخه کوهستان المپیا مدل STEEL SPORT سایز 27.5

                   7,700,000 7,120,000 تومان
                    بررسی و خرید دیجی کالا

                    دوچرخه شهری گالانت مدل Spinix s80 سایز 26

                    3,550,000 تومان
                     بررسی و خرید دیجی کالا

                     دوچرخه کوهستان اولمپیا مدل سامر02 سایز26

                     3,900,000 تومان
                      بررسی و خرید دیجی کالا

                      دوچرخه کوهستان مدل SUMMER سایز 20

                      2,799,000 تومان
                       بررسی و خرید دیجی کالا

                       دوچرخه شهری جاینت مدل Electra سایز 26

                       38,000,000 تومان
                        بررسی و خرید دیجی کالا

                        دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26

                        4,800,000 تومان
                         بررسی و خرید دیجی کالا

                         دوچرخه شهری مدل سونیک 120022 سایز 12

                         1,066,000 تومان
                          بررسی و خرید دیجی کالا

                          دوچرخه شهری المپیا مدل spinix کد 24135 سایز 20

                          5,365,000 تومان
                           بررسی و خرید دیجی کالا

                           دوچرخه شهری لاودیس کد 16136-3 سایز 16

                           2,999,000 2,699,100 تومان
                            بررسی و خرید دیجی کالا

                            دوچرخه شهری اورلرد مدل supreme سایز 26

                            11,700,000 9,720,000 تومان
                             بررسی و خرید دیجی کالا

                             دوچرخه کوهستان پاور مدل اسپرت سایز 26

                             7,200,000 6,690,000 تومان
                              بررسی و خرید دیجی کالا

                              دوچرخه شهری المپیا مدل SPIRIT سایز 27

                              9,290,000 8,918,400 تومان
                               بررسی و خرید دیجی کالا

                               دوچرخه کوهستان المپیا مدل ML-Spider سایز 27.5

                               6,000,000 تومان
                                بررسی و خرید دیجی کالا

                                دوچرخه کوهستان المپیا مدل Summer s80 سایز 24

                                4,300,000 تومان
                                 بررسی و خرید دیجی کالا

                                 دوچرخه برقی هیمو مدل C26 SUN3658 سایز 26

                                 43,000,000 تومان
                                  بررسی و خرید دیجی کالا

                                  دوچرخه شهری گالانت مدل Spinix s80 سایز 26

                                  3,550,000 تومان
                                   بررسی و خرید دیجی کالا

                                   دوچرخه کوهستان المپیا مدل PEUGEOT 307 سایز 26

                                   8,300,000 7,553,000 تومان
                                    بررسی و خرید دیجی کالا

                                    دوچرخه کوهستان المپیا مدل Spinix سایز 20

                                    4,999,000 تومان
                                     بررسی و خرید دیجی کالا

                                     دوچرخه کوهستان پاور مدل کمکدار سایز 26

                                     4,550,000 تومان
                                      بررسی و خرید دیجی کالا

                                      دوچرخه کوهستان ویوا مدل OXYGEN 100 سایز 26

                                      9,700,000 تومان
                                       بررسی و خرید دیجی کالا

                                       دوچرخه کوهستان المپیا مدل ML-SPIDER سایز 27.5

                                       6,000,000 تومان
                                        بررسی و خرید دیجی کالا
                                        بازگشت به لیست

                                        دیدگاهتان را بنویسید

                                        نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.