دوچرخه

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

دوچرخه برقی چیست؟ در جواب این سوال باید گفت دو چرخه برقی تعریفی غیر از دوچرخه معمولی ندارد ودر حقیقت دوچرخه برقی همان دوچرخه معمولی است با این تفاوت که دارای یک موتور الکتریکی می باشد که در هنگام پدال زدن به کمک دوچرخه سوار می آید به همین خاطر است آنها را جزء دوچرخه قرار می دهند.

انواع دوچرخه برقی اکثرا دارای سیستم پدالی برای حرکت استفاده می کنند. البته در سال های اخیر بعضی از شرکت ها سیستم گازی از دوچرخه های برقی را به بازار عرضه کرده اند که قدرت و امکانات بیشتری نسبت به نوع پدالی دارد.

یکی از دلایل محبوبیت و کارایی این دوچرخه اجرای قانون دوچرخه بر روی آنها است بنابر این برای استفاده از آنها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و نیازی به رعایت قوانین وسایل نقلیه موتوری نداریم. تجربه دوچرخه سواری با دوچرخه برقی یک تجربه هیجان انگیز و متفاوتی با انواع دوچرخه های دیگر است در حقیقت موتور شارژی که در این دوچرخه بکار رفته به کمک دوچرخه سوار می آید.

 موتور برقی دوچرخه با استفاده از باطری که کاربر به برق میزند و آن را شاژ می کند کار می کند و مدت زمانی که این موتور می تواند توسط باطری کار کند بستگی به نوع و ظرفیت آن باطری، مکان کاربرد و وزن کاربر دارد. امید وارم مقاله امروزمان راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب مفید واقع بشود. تا در هنگام خرید دوچرخه بخصوص خرید آنلاین دوچرخه برقی بتواند به مضتریان گرامی کمک کند.

دوچرخه برقی لندروور مدل Challenge G4 سایز 26

دوچرخه برقی لندروور مدل Challenge G4 سایز 26

انواع دوچرخه برقی از نظر محل قرار گیری موتور:

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور درعقب دوچرخه

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور درجلو

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور دروسط

برندهای معتبر زیادی در جهان وجود دارند که اقدام به تولید انواع دوچرخه برقی می کنند ما در اینجا سعی داریم چند برند معتبر را خدمت شما معرفی کنیم.

برند های انواع دوچرخه برقی

برند آمریکایی RadRover

برند دوچرخه برقی آمریکایی Ride1UP

برند تولید دوچرخه چینی ویوا

برند دوچرخه برقی شیائومی

برند تولید دوچرخه  Trek

فروشکاه اینترنتی دوچرخه فروشکالا

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

برند آمریکایی RadRover

یکی از برندهای تولید کننده انواع دوچرخه برقی برند آمریکایی RedRover است بنیان گذار این برند مایک رادنباگ قبل از اینکه بنیانگذار و رئیس بزرگترین تولیدکننده دوچرخه در آمریکای شمالی باشد، یک نوجوان قلع و قمع بود. او ساعت‌ها را در گاراژ والدینش صرف لحیم کردن قطعات الکترونیکی یدکی به یک دوچرخه قدیمی می‌کرد تا بتواند راهی بهتر برای تکمیل مسیر روستایی و تپه‌ای خود تا دبیرستان پیدا کند.

نتیجه «فرانکن‌بایک» بود، یک سواری با باتری که می‌توانست از ماشین‌ها پیشی بگیرد و او را بدون عرق کردن به کلاس برساند. مادرش یک نام جذاب برای پروژه جدید پیشنهاد کرد: Rad Power Bikes.

مایک با تبدیل دوچرخه‌های سنتی به دوچرخه‌های برقی، فروش حضوری و رو در رو در نمایشگاه‌های صنایع دستی محلی و از طریق آگهی‌های روزنامه‌ها، نامی برای خود دست و پا کرد. چند سال بعد، «مرد ebike»، همانطور که مردم محلی او را می‌شناختند، چشم‌اندازی برای یک دوچرخه حرفه‌ای، ناهموار، راحت و با کارایی بالا داشت که می‌توانست جایگزین سفرهای ماشینی، کامیون‌ها و شاسی‌بلندها در مقیاس وسیع شود.

او با تای کالینز، دوست دوران کودکی و بازاریاب خود، برای گام بعدی هیجان انگیز همکاری کرد.

ظرف 30 روز، راد 320000 دلار جمع آوری کرد تا ساخت RadRover کاملاً جدید را آغاز کند، یک دوچرخه برقی تایر چربی که می تواند کل صنعت را متحول کند.

مختصری در مورد مدل های دوچرخه برقی برند RadRover

پس از موفقیت بزرگ RadRover، مایک شروع به کاوش در طرح‌های دیگری کرد که می‌توانست مردم را از ماشین‌هایشان پیاده کند و به مسیر دوچرخه‌سواری بیاورد.

دوچرخه باری الکتریکی RadWagon مدل بعدی بود که به خط تولید پیوست. به لطف قاب دراز، فضای جادار برای نشستن صندلی‌های کودک، و ظرفیت وزنی 350 پوندی، میله کاری را که مردم می‌توانستند روی دو چرخ انجام دهند، افزایش داد.

بعد از آن RadMini یک دوچرخه برقی تاشو بود که هم برای ساکنان آپارتمان و هم برای کاوشگران RV تنظیم شده بود. سپس RadCity برای مسافرانی که به دنبال دور زدن ترافیک هستند. مدل‌های Step-Tru به زودی وارد ترکیب شدند و موانع دیرینه دوچرخه‌سواری را از بین بردند و شهرت راد را برای دسترسی تثبیت کردند.

با هر مدل جدید، تیم مهندسی راد رشد می‌کرد که هر سال سرعتی را برای دوچرخه‌های بهتر و خلاقانه‌تر تعیین می‌کرد. باتری‌ها باریک شدند، فریم‌ها اصلاح‌تر شدند، و با وجود بسیاری از موتورسواران جدید که مشتاق بودند آن‌ها را به چرخش درآورند، Rad Power Bikes به سرعت خود را به عنوان رهبران یک صنعت در حال ظهور یافت. در ادمه بحث راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب با ما همراه باشید.

مطالب ذکر شده بالا در مورد برند RadRover از وب سایت این برند ترجمه شده

برند تولید دوچرخه چینی ویوا

دومین برندی که در بحث انواع دوچرخه برقی می خواهیم توضیح دهیم برند ویوا می باشد. برند دوچرخه سازی ویوا در طول سه ده عمر خود همواره سعی کرده علاوه بر کمیت تولید دوچرخه به کیفیت بالای تولیدات خود بیفزاید تا از این طریق بتواند سهم خود را در بازار جهانی دوچرخه افزایش دهید بر همین اساس اقدام به تولید انواع دوچرخه ها کرد و سعی کرد که خود را محدود به بازار بزرگ دوچرخه چین نکند و صادرات خوچرخه به کشورهای دیگر را توسعه دهد.

این برند چینی در سایه وجود کمرنگ برندهای قدیمی و با اعتبار بالای جهانی در بازار ایران که بخاطر وضعیت اقتصادی مملکت و مسایل سیاس بوجود آمده در بازار ایران با نوجه به کیفیت قابل قبول در مقابا میزان قیمت محبوبیت خوبی پیدا کرده است.

برند چینی ویوا با توجه به به پیشرفت های بوجود آمده در زمینه دوچرخه سازی و رویکرد مشتریان در استفاده از این تکنولوژی های جدید خود را با این تکنولوژی ها همسو کرد و سعی کرد از این پیشرفت ها عقب نماند. و بر همین اساس شروع به تولید دوچرخه های برقی کرد تا در کنار رفع نیاز مشتریان خود به دوچرخه های معمولی که فقط با نیروی انسانی کار می کردند نیاز آنها را به دوچرخه های نسا جدید که در کنار نیروی انسانی از نیروی الکتریسیته هم استفاده می کند رفع نماید

دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C

دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C

این دوچرخه برقی ساخت برند ویوا دارای دنده 7 سرعته و سیستم تعلیق جلو یعنی فقط در دو طرف دوشاخ می باشد و در قسمت عقب فاقد سیستم تعلیق است. این دوچرخه از بدنه آلومینیومی بهره می برد. آلیاژ آلومینیوم از آلیاژها بسیار با کیفیت و مناسب برای تنه های دوچرخه است که بدنه ایی مقاوم، محکم و بسیار سبک می باشد. این دوچرخه با سایز 27/5 مناسب افراد بزرگسال است که هدف از دوچرخه سوار استفاده در سطح شهر را دارند یعنی دارای ویژگی های دوچرخه شهری می باشد.

از ویژگی های مناسب دیگر دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C بهره گیری از سیستم ترمز دیسکی هیدرولیکی است. وزن این دوچرخه 20 کیلو گرم است که برای یک دوچرخه برقی شهری با این مشخصات ورزن خوبی می باشد.

دسته بندی های مختلف انواع دوچرخه برقی

دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور

دوچرخه برقی از نظر قیمت

دوچرخه برقی از نظر برند و کشور تولید کننده

دوچرخه برقی از نظر انواع کاربرد

 

دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید اینترنتی دوچرخه برقی و یا خرید سنتی باید به آن توجه کنیم قدرت و نوان فنی و قدرت موتور آن است. دوچرخه های برقی تولیدی برندهای مختلف موجود در بازار دارای قدرت های بسیار متفاوتی هستند و اگر ما این دوچرخه ها را از نظر قدرت و توان موتور بخواهیم بررسی کنیم با طیف بسیار وسیع و گسترده ایی از انواع دوچرخه های برقی روبرو می شویم.

 با توجه به مورد ذکر شده پراگراف قبل ما باید قبل از اقدام به خرید عوامل مختلف از جمله هدف و نیازمان در استفاده، مکانی که می خواهیم از این دوچرخه استفاده کنیم و میزان وزنمان را مشخص کنیم و با توجه به سایر عوامل دیگر دوچرخه برقی با قدرت و توان مورد احتیاج مان را انتخاب و خریداری کنیم.

در کل در بازار دوچرخه برقی ممکن است دوچرخه هایی با قدرت 300 وات، 350 وات، 400 وات ، 500وات ، تا بالای 1500 وات را پیدا کنیم.

در پایین ترین سطح قدرت این دوچرخه ها برای مناطق و خیابان های صاف و هموار قابل استفاده است هرچه قدرت موتور این دوچرخه ها کمتر باشد قدرت شتاب و سرعت آنها هم کمتر خواهد بود و برای مناطق تپه ایی و کوهستانی که خیابان ها و جاده های دارای سربالایی دارد غیر مناسب خواهد بود. ضمن اینکه قدرت تحمل کاربر با وزن زیاد را کمتر خواهد داشت. بدلایل بالا ما به این مسئله در هنگام خرید دوچرخه برقی مناسب تاکید داریم.

مهمترین برندهای تولید موتورهای انواع دوچرخه برقی:

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی شیائومی

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی یاماها

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی بوش 

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی شیمانو

انواع دوچرخه برقی:

دوچرخه برقی تاشو

دوچرخه برقی کوهستانی

دوچرخه برقی شهری

دوچرخه برقی جاده ایی

دوچرخه برقی سفری مسیر های کوتاه

دوچرخه برقی باربری

دوچرخه برقی مسافر کشی

خلاصه کلام

در اینجا به پایان مقاله راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب می رسیم در این مقاله سعی کردیم انواع دوچرخه های برقی را خدمت شما معرفی کنیم و برای این کار در مقدمه شرح کوتاهی در رابطه با دوچرخه برقی را گفتیم بعد از مقدمه برندهای شناخته شده تولید کننده دوچرخه برقی را گفتیم و دو مورد از آنها را یعنی برند آمریکایی red rover و برند شناخته شده در بازار ایران یعنی برند چینی ویوا را مختصرا توضیح دادیم.

بعد از آن به دسته بندی مختلف  انواع دوجرخه برقی مثل دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور، از نظر قیمت، از نظر برند و کشور سازنده و غیره تقسیم کردیم. در این مقاله برندهای تولید کننده موتور دوچرخه برقی را هم گفتیم و در آخر انواع دوچرخه برقی مانند دوچرخه برقی کوهستانی، شهری، تا شو، جاده ایی و غیره را هم معرفی کردیم خدا را شکر می کنیم که قدرت نوشتن و خواندن را به ما عطا نمودند امیدوارم از مقاله راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب استفاده لازم را برده باشید.

موفق و سرفراز باشید.
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *