دوچرخه

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب 1402

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

دوچرخه برقی روهان وینگز مدل L2 سایز 14

فروشگاه دوچرخه برقی دیجی کالا

فروشگاه دوچرخه برقی

دوچرخه برقی گریزلی مدل هانتر سایز 26

دوچرخه برقی گریزلی مدل هانتر سایز 26

دوچرخه برقی گریزلی مدل هانتر سایز 26

دوچرخه برقی گریزلی مدل هانتر سایز 26

دوچرخه برقی ویوا مدل مید درایو M-BLAZE-500

دوچرخه برقی گریزلی مدل هانتر سایز 26

دوچرخه برقی روهان وینگز مدل L2 سایز 14

دوچرخه برقی روهان وینگز مدل L2 سایز 14

دوچرخه برقی گریزلی مدل پرو سایز 26

نکات مهم در خرید دوچرخه کوهستانی

دوچرخه برقی تاشو شیائومی مدل XMDZLZXC01QJ

دوچرخه برقی تاشو شیائومی مدل XMDZLZXC01QJ

دوچرخه برقی تاشو شیائومی مدل XMDZLZXC01QJ

دوچرخه برقی لندروور مدل Challenge G4 سایز 26
42500000 تومان

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

دوچرخه برقی چیست؟ در جواب این سوال باید گفت دو چرخه برقی تعریفی غیر از دوچرخه معمولی ندارد ودر حقیقت دوچرخه برقی همان دوچرخه معمولی است با این تفاوت که دارای یک موتور الکتریکی می باشد که در هنگام پدال زدن به کمک دوچرخه سوار می آید به همین خاطر است آنها را جزء دوچرخه قرار می دهند.

انواع دوچرخه برقی اکثرا دارای سیستم پدالی برای حرکت استفاده می کنند. البته در سال های اخیر بعضی از شرکت ها سیستم گازی از دوچرخه های برقی را به بازار عرضه کرده اند که قدرت و امکانات بیشتری نسبت به نوع پدالی دارد.

یکی از دلایل محبوبیت و کارایی این دوچرخه اجرای قانون دوچرخه بر روی آنها است بنابر این برای استفاده از آنها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و نیازی به رعایت قوانین وسایل نقلیه موتوری نداریم. تجربه دوچرخه سواری با دوچرخه برقی یک تجربه هیجان انگیز و متفاوتی با انواع دوچرخه های دیگر است در حقیقت موتور شارژی که در این دوچرخه بکار رفته به کمک دوچرخه سوار می آید.

 موتور برقی دوچرخه با استفاده از باطری که کاربر به برق میزند و آن را شاژ می کند کار می کند و مدت زمانی که این موتور می تواند توسط باطری کار کند بستگی به نوع و ظرفیت آن باطری، مکان کاربرد و وزن کاربر دارد. امید وارم مقاله امروزمان راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب مفید واقع بشود. تا در هنگام خرید دوچرخه بخصوص خرید آنلاین دوچرخه برقی بتواند به مضتریان گرامی کمک کند.

دوچرخه برقی لندروور مدل Challenge G4 سایز 26

دوچرخه برقی لندروور مدل Challenge G4 سایز 26

 

اجزاء یک دوچرخه برقی

یک دوچرخه الکتریکی علاوه بر تمام قطعات الکترونیکی موجود که در زیر به آنها اشاره می کنیم تمام قطعات و اجزاء یک دوچرخه معمولی مانند تنه دوچرخه، زین، فرمان، قامه دوچرخه، تایر ها، پدال، زنجیر چرخ دوچرخه، طوقه، دنده، سیستم تعلیق و بسیاری از اجزاء دیگر را هم دارد.

موتور دوچرخه الکترونیکی

باتری دوچرخه برقی

صفحه نمایش دوچرخه الکترونیکی

درایور دوچرخه برقی

دسته گاز دوچرخه

درایو دوچرخه الکترونیکی

درایور دوچرخه الکتریکی قطعه ایی بسیار مهم و اصلی از اجزاء بسیاری از انواع دوچرخه برقی می باشد که مسئول کنترل و مدیریت انرژی و قدرت موتور برقی در دوچرخه برقی است این قطعه با بهینه‌ سازی مصرف انرژی موتور برقی میزان توان و انرژی مصرفی دوچرخه برقی را کاهش می‌دهد و از باتری بهتر استفاده می‌شود در نتیجه باعث می شود بهره وری از انرژی ذخیر شده بالا برود.

درایور دوچرخه برقی عملکرد و توانایی‌های موتور برقی را بر اساس ورودی‌های حسگرها مانند دسته گاز و سرعت دوچرخه کنترل می‌کند. این درایورها معمولاً با استفاده از الگوریتم‌ها و کنترل‌های مختلف، بهینه‌سازی مصرف انرژی، ایمنی و کارایی را انجام می‌دهند.این درایور یک کمک بسیار خوبی به کاربر می دهد زیرا با کمک آن کاربر می تواند بهترین حالت و تنظیمات موتور الکتریکی را در اختیار داشته باشد تا با توجه به وضعیت خاصی که در آنها قرار دارد مناسب ترین را انتخاب کند.

بعضی از درایورها امکان اتصال به سیستم‌های هوشمند مثل اسمارتفون یا سیستم‌های GPS را دارند و اطلاعاتی از جمله سرعت، مسیر و وضعیت باتری را به کاربر ارائه می‌دهند.

در کنار موارد بالا باید به اهمیت درایور در ایمنی بیشتر و سلامت سیستم الکتریکی اشاره کرد زیرا در صورت استفاده از درایور مناسب، ایمنی دوچرخه برقی افزایش می‌یابد، کنترل موتور برقی بهبود یافته و خطرات احتمالی کاهش می‌یابد این قطعه از قطعاتی است که در هنگام خرید اینترنتی دوچرخه برقی و یا خرید حضوری این نوع دوچرخه باید مورد توچه قرار دهیم.

درایو دوچرخه الکترونیکی
درایو دوچرخه الکترونیکی

صفحه نمایش دوچرخه الکترونیکی

یک قطعه الکترونیکی است که بر روی دوچرخه‌های الکترونیکی و هوشمند نصب می‌شود و اطلاعات مرتبط با دوچرخه و راننده را نشان می‌دهد این صفحه نمایش بستگی به نوع صفحه نمایش و میزان تکنولوژی پیشرفته ایی که در آن بکار رفته ممکن است تعداد موارد مختلفی را بما نشان بدهد.  همچنین این صفحه به عنوان صفحه نمایش هوشمند یا دیسپلی الکترونیکی دوچرخه نیز شناخته می‌شود. صفحه نمایش دوچرخه برقی از نوع LCD یا LED است

صفحه نمایش دوچرخه برقی معمولا در قسمت جلوی دوچرخه سوار و بر روی فرمان دوچرخه نصب می شود این صفحه نمایش اطلاعات مختلفی را در اختیار دوچرخه سوار قرار می دهد دوچرخه سوار از طریق این اطلاعات می تواند با آگاهی بهتر و بیشتری دست به تصمیم گیری بکند..

چه چیزی در صفحه نمایش دیده می شود:

نمایش سرعت

در این صفحه نمایش میزان سرعت دوچرخه به دوچرخه سوار نشان داده می شود تا از این طریق دوچرخه سوار سرعت دوچرخه خود را تنظیم کند.

نمایش مسافت طی شده

در کنار نمایش میزان سرعت در این صفحه نمایش میزان مسافت طی شده در طول یک مدت معین هم در این صفحه نمایش داده می شود.

نمایش میزان شارژ باطری

یکی از مهمترین مواردی که این صفحه، نمایش می دهد میزان شارژ باطری است که باعث می شود دوچرخه سوار از میزان این شارژ آگاه شود و با توجه به میزان شارژ باطری برنامه ریزی درست داشته باشد و بین راه دوچرخه الکتریکی از کار نیافتد و حالا دوچرخه سوار با پدال دوچرخه خود را به پیش براند.

نمایش اطلاعات ناوبری:

 در برخی مدل‌ها، می‌توانند اطلاعات ناوبری مانند نقشه‌ها، مسیرهای تعیین شده و جهت‌ها را نمایش دهند

 

صفحه نمایش دوچرخه الکترونیکی

موتور دوچرخه برقی

از ویژگی مهم و بارز یک دوچرخه موتور الکتریکی دارای قدرت متناسب با کاربرد آن دوچرخه است. موتور دوچرخه در حقیقت قطعه ایی از دوچرخه برقی است که با باطری دوچرخه یعنی منبع انرژی متصل است و سیسم کاری این قطعه طوری است که انرژی الکتریسیته را به انرژی حرکتی تبدیل می کند و باعث به حرکت در امدن دوچرخه برقی می شود. بنابر این تعریف قدرت و توان موتور عامل تعیین کننده ایی در کیفیت و نحوه کار آن دوچرخه می باشد.

بعضی از این موتورها در رکاب زدن به دوچرخه سوار کمک می کنند تا بتواند براحتی رکاب بزند و احساس فشار و خستگی کمتری در هنگام دوچرخه سواری و رکاب زدن بکند اما موتورهای جدید دارای ویژگی فراگیر تری از کمک به راحت تر رکاب زدن می باشد این موتور می توانند بدون نیاز به رکاب زدن دوچرخه سوار دوچرخه را به حرکت در آورند.

معمولا قدرت موتور دوچرخه های برقی بین 250 تا 750 وات می باشد در بسیاری از کشورهای جهان قدرت موتور دوچرخه اگر از 750 وات تجاوز کند آن وسیله از دسته دوچرخه خارج می شود و شامل قوانین جدید و سخت گیرانه تری نسبت به قوانین دوچرخه سواری  خواهد بود. در کنار قدرت موتور میزان گشتاوری موتور دوچرخه هم حائز اهمیت می باشد مخصوصا برای دوچرخه های باری و یا دوچرخه های برقی که قرار است وزن بیشتری را تحمل کنند.

انواع موتور برقی دوچرخه

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور درعقب دوچرخه

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور درجلو

دوچرخه برقی با قرار گیری موتور دروسط

در نوع هاب جلو موتور الکتریکی به تایر جلو متصل است و از طریق به حرکت در آوردن چرخ جلو، دوچرخه را به حرکت در می آورد. نصب موتور و یا جداسازی آن از دوچرخه در زمان های مورد نیاز بسیار آسانتر از دوچرخه هایی است که موتور آنها در قسمت عقب است زیرا در چرخ جلو دنده هایی وجود ندارد و با تعویض تایر جلو این کار به سادگی انجام می شود. این نوع موتورها دارای قدرت کمتری نسبت به انواع دیگر هستند.

باطری دوچرخه برقی

برای اینکه راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب کاملتر شود به معرقی باطری دوچرخه برقی می پردازیم.

در تمام انواع دوچرخه برقی این قطعه یعنی باطری قابل شارژ وجود دارد. باطری دوچرخه برقی قطعه ضروری برای یک دوچرخه برقی بحساب می آید این باطی ها از نوع شارژی می باشند که دارای قدرت های مختلفی هستند برحسب قدرت و توان و همچنین ظرفیت آنها می توانند مسافت معینی را طی کنندن این قطعه به عنوان منبع تغذیه برای موتور الکتریکی دوچرخه برقی بحساب میآید این باطری ها با برقی شهری شارژ می شوند

باتری‌های استفاده شده در دوچرخه‌های برقی معمولاً باتری‌های لیتیوم-یون هستند. این باتری‌ها به دلیل وزن سبک، حجم کوچک و توان بالا برای دوچرخه‌های برقی بسیار مناسب هستند. همچنین، باتری‌های لیتیوم-یون قابلیت شارژ و دشارژ تکراری را دارند، که به کاربران اجازه می‌دهد باتری را مجدداً شارژ کرده و از دوچرخه برقی خود استفاده کنند باطری های لیتیوم-یون دارای طول عمر مفید مناسبی می باشند.

این باطری ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند که با توجه به ظریفیت خود می تواندد دوچرخه برقی را در مسافت های گوناگون ببرند بعضی از این باطری ها ظرفیت تا 100 کیلو متر مسافت را دارند و بعضی دیگر دارای ظرفیت تامین انرژی پیمایش بسیار کوتاه تری هستند.

باطری دوچرخه برقی دارای انواع مختلفی می باشد همانطور که گفتیم نوع لیتیوم-یون از متداول ترین و بروز ترین نوع این باطری ها بحساب می آید. نوع دیگر باطری برقی که مشابه لیتیوم-یون است باطری لیتیوم پلیمری می باشد با این تفاوت که جنس آنها بجای یون از جنس ( Li-po)  است این باطری ها هم مانند لیتیوم-یون دارای ضریب انرژی بالا، وزن سبک و اندازه کوچکتری هستند.

نوع سوم باطری دوچرخه برقی که سنگین تر و بزرگ تر از باطری لیتیومی هستند باطری های سربی می باشند باطری های سربی خود به دو دسته تقسیم می شوند. باطری های ژلی و  و باطری های اسید سربی. آن‌ها از یک الکترولیت مایع برای عبور جریان استفاده می‌کنند. و اما نوع چهارم باطری‌های نیکل-فلز هیدرید (NiMH) می باشند که در بعضی از دوچرخه های برقی امروزی استفاده می شوند اما دارای ظرفیت و قدرت و توان بسیار کمتر از باطری های لیتیومی می باشند.

باطری دوچرخه برقی

برای خرید اینترنتی دوچرخه برقی و یا خرید حضوری باید کلاس دوچرخه مورد نظر را شناخت و با توجه به کاربردی که می خواهیم از این دوچرخه داشته باشیم دوچرخه ایی با کلاس مناسب را خریداری کنیم.

انواع کلاس دوچرخه برقی

دوچرخه برقی را از نظر نحوه استفاده از نیروی برق می توان به سه دسته تقسیم کرد

کلاس یک : دوچرخه برقی که با حالت عادی حرکت می کند

دوچرخه برقی کلاس یک فاقد هر گونه دسته گاز و یا پدال کمکی یا هر وسیله و رابط دیگر که به کمک دست به موتور دستورهای لازم را بدهد در حقیقت حرکت این نوع دوچرخه برقی به کمک یک پدال صورت می گیرد یعنی موتور زمانی که کاربر بر پدال فشار می آورد شروع به حرکت دادن دوچرخه می کند این گونه دوچرخه برقی بیشتر از 32 کیلومتر در ساعت نمی توانند حرکت کنند چون به محض بالاتر رفتن سرعت و گذشتن از 32 کیلو متر برق موتور قطع می شود.

کلاس دوم: دوچرخه های برقی که دارای پدال کمکی هستند

در این نوع دوچرخه هم با فشار بر پدال نیروی برق مورد نیاز حرکت دوچرخه از موتور به دوچرخه منتقل می شود در این کلاس علاوه بر پدال اصلی برای حرکت دوچرخه یک پدال کمکی هم بکار می رود و این بر خلاف کلاس یک دوچرخه برقی که هیچ گونه پدال کمکی نداشت. معمولا این نوع دوچرخه ها ممکن است دارای سرعت بیش از 40 کیلومتر باشند.

کلاس سوم: در این کلاس از دوچرخه برقی برای انتقال نیروی برق به دوچرخه از دسته گاز هم استفاده می شود.

این نوع دوچرخه های برقی دارای قدرت، امکانات و سرعت بیشتری نسبت به دو کلاس دیگر هستند و کاربر با استفاده از دسته گاز که در دست دارد سرعت دوچرخه و نیروی برق ورودی به موتور دوچرخه را تنظیم کند.

برای استفاده از این نوع دوچرخه بدلیل سرعتی که دارد باید به قوانین راهنمایی و رانندگی آن کشور و یا ایالت که این نوع دوچرخه برقی در آن مورد استفاده قرار می گیرد توجه کرد چون بعضی از مناطق دارای قوانین و سختگیری های خاص خود در رابطه با این گونه دوچرخه هستند و باید گواهینامه خاص این نوع وسیله را داشت. 

برندهای معتبر زیادی در جهان وجود دارند که اقدام به تولید انواع دوچرخه برقی می کنند ما در اینجا سعی داریم چند برند معتبر را خدمت شما معرفی کنیم.

برند های انواع دوچرخه برقی

برند آمریکایی RadRover

برند دوچرخه برقی آمریکایی Ride1UP

برند تولید دوچرخه چینی ویوا

برند دوچرخه برقی شیائومی

برند تولید دوچرخه  Trek

 

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب

برند دوچرخه برقی چینی شیائومی

اولین برند تولید کننده دوچرخه برقی که در بحث راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب معرفی می کنیم برند شیائومی است. دوچرخه شیائومی یک برند چینی است که در کنار کالاهای الکترونیکی و دیجیتالی بعضی از کالاهای برقی دیگر را از جمله دوچرخه الکترونیکی و یا انواع لوازم خانگی و غیره تولید می کند.

بسیاری از ما شیائومی را با موبایل هایش می شناسیم و شاید برای اولین بار که نام دوچرخه برقی شیائومی را بشنویم به شک بیفتیم اما در واقع برند شیائومی موفقیت های زیادی را در تولید بسیاری از کالا های الکترونیکی کسب کرده است و همواره سعی کرده با بالا بردن کیفیت محصولات خود سهم بیشتری از بازار پر سود الکترونی را به خود اختصاص دهد.

دفتر مرکزی شرکت شیائو در پایتخت کشور چین یعنی شهر پکن واقع شده است ما در این قسمت از مقاله سعی در معرفی برند دوچرخه برقی این برند داریم.

بر خلاف بسیاری از برند های تولید کننده دوچرخه برقی که دوچرخه های خود را با قدرت بیشتر جهت حرکت با سرعت بالا تولید می کنند دوچرخه های برقی چینی به دلیل قوانین داخلی کشور چین و استاندارد های موجود در این کشور اجازه تولید دوچرخه های برقی که قادر به رفتن با سرعت بیش از 25 کیلو متر هستند را ندارند و برند شیائومی که یک برند چینی است هم از این قائده مستثنی نیست.

 

برند آمریکایی RadRover

یکی از برندهای تولید کننده انواع دوچرخه برقی برند آمریکایی RedRover است بنیان گذار این برند مایک رادنباگ قبل از اینکه بنیانگذار و رئیس بزرگترین تولیدکننده دوچرخه در آمریکای شمالی باشد، یک نوجوان قلع و قمع بود. او ساعت‌ها را در گاراژ والدینش صرف لحیم کردن قطعات الکترونیکی یدکی به یک دوچرخه قدیمی می‌کرد تا بتواند راهی بهتر برای تکمیل مسیر روستایی و تپه‌ای خود تا دبیرستان پیدا کند.

نتیجه «فرانکن‌بایک» بود، یک سواری با باتری که می‌توانست از ماشین‌ها پیشی بگیرد و او را بدون عرق کردن به کلاس برساند. مادرش یک نام جذاب برای پروژه جدید پیشنهاد کرد: Rad Power Bikes.

مایک با تبدیل دوچرخه‌های سنتی به دوچرخه‌های برقی، فروش حضوری و رو در رو در نمایشگاه‌های صنایع دستی محلی و از طریق آگهی‌های روزنامه‌ها، نامی برای خود دست و پا کرد. چند سال بعد، «مرد ebike»، همانطور که مردم محلی او را می‌شناختند، چشم‌اندازی برای یک دوچرخه حرفه‌ای، ناهموار، راحت و با کارایی بالا داشت که می‌توانست جایگزین سفرهای ماشینی، کامیون‌ها و شاسی‌بلندها در مقیاس وسیع شود.

او با تای کالینز، دوست دوران کودکی و بازاریاب خود، برای گام بعدی هیجان انگیز همکاری کرد.

ظرف 30 روز، راد 320000 دلار جمع آوری کرد تا ساخت RadRover کاملاً جدید را آغاز کند، یک دوچرخه برقی تایر چربی که می تواند کل صنعت را متحول کند.

مختصری در مورد مدل های دوچرخه برقی برند RadRover

پس از موفقیت بزرگ RadRover، مایک شروع به کاوش در طرح‌های دیگری کرد که می‌توانست مردم را از ماشین‌هایشان پیاده کند و به مسیر دوچرخه‌سواری بیاورد.

دوچرخه باری الکتریکی RadWagon مدل بعدی بود که به خط تولید پیوست. به لطف قاب دراز، فضای جادار برای نشستن صندلی‌های کودک، و ظرفیت وزنی 350 پوندی، میله کاری را که مردم می‌توانستند روی دو چرخ انجام دهند، افزایش داد.

بعد از آن RadMini یک دوچرخه برقی تاشو بود که هم برای ساکنان آپارتمان و هم برای کاوشگران RV تنظیم شده بود. سپس RadCity برای مسافرانی که به دنبال دور زدن ترافیک هستند. مدل‌های Step-Tru به زودی وارد ترکیب شدند و موانع دیرینه دوچرخه‌سواری را از بین بردند و شهرت راد را برای دسترسی تثبیت کردند.

با هر مدل جدید، تیم مهندسی راد رشد می‌کرد که هر سال سرعتی را برای دوچرخه‌های بهتر و خلاقانه‌تر تعیین می‌کرد. باتری‌ها باریک شدند، فریم‌ها اصلاح‌تر شدند، و با وجود بسیاری از موتورسواران جدید که مشتاق بودند آن‌ها را به چرخش درآورند، Rad Power Bikes به سرعت خود را به عنوان رهبران یک صنعت در حال ظهور یافت. در ادمه بحث راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب با ما همراه باشید.

مطالب ذکر شده بالا در مورد برند RadRover از وب سایت این برند ترجمه شده

برند تولید دوچرخه چینی ویوا

دومین برندی که در بحث انواع دوچرخه برقی می خواهیم توضیح دهیم برند ویوا می باشد. برند دوچرخه سازی ویوا در طول سه ده عمر خود همواره سعی کرده علاوه بر کمیت تولید دوچرخه به کیفیت بالای تولیدات خود بیفزاید تا از این طریق بتواند سهم خود را در بازار جهانی دوچرخه افزایش دهید بر همین اساس اقدام به تولید انواع دوچرخه ها کرد و سعی کرد که خود را محدود به بازار بزرگ دوچرخه چین نکند و صادرات خوچرخه به کشورهای دیگر را توسعه دهد.

این برند چینی در سایه وجود کمرنگ برندهای قدیمی و با اعتبار بالای جهانی در بازار ایران که بخاطر وضعیت اقتصادی مملکت و مسایل سیاس بوجود آمده در بازار ایران با نوجه به کیفیت قابل قبول در مقابا میزان قیمت محبوبیت خوبی پیدا کرده است.

برند چینی ویوا با توجه به به پیشرفت های بوجود آمده در زمینه دوچرخه سازی و رویکرد مشتریان در استفاده از این تکنولوژی های جدید خود را با این تکنولوژی ها همسو کرد و سعی کرد از این پیشرفت ها عقب نماند. و بر همین اساس شروع به تولید دوچرخه های برقی کرد تا در کنار رفع نیاز مشتریان خود به دوچرخه های معمولی که فقط با نیروی انسانی کار می کردند نیاز آنها را به دوچرخه های نسا جدید که در کنار نیروی انسانی از نیروی الکتریسیته هم استفاده می کند رفع نماید

دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C

دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C

این دوچرخه برقی ساخت برند ویوا دارای دنده 7 سرعته و سیستم تعلیق جلو یعنی فقط در دو طرف دوشاخ می باشد و در قسمت عقب فاقد سیستم تعلیق است. این دوچرخه از بدنه آلومینیومی بهره می برد. آلیاژ آلومینیوم از آلیاژها بسیار با کیفیت و مناسب برای تنه های دوچرخه است که بدنه ایی مقاوم، محکم و بسیار سبک می باشد.

این دوچرخه با سایز 27/5 مناسب افراد بزرگسال است که هدف از دوچرخه سوار استفاده در سطح شهر را دارند یعنی دارای ویژگی های دوچرخه شهری می باشد.

از ویژگی های مناسب دیگر دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C بهره گیری از سیستم ترمز دیسکی هیدرولیکی است. وزن این دوچرخه 20 کیلو گرم است که برای یک دوچرخه برقی شهری با این مشخصات ورزن خوبی می باشد.

دسته بندی های مختلف انواع دوچرخه برقی

دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور

دوچرخه برقی از نظر قیمت

دوچرخه برقی از نظر برند و کشور تولید کننده

دوچرخه برقی از نظر انواع کاربرد

 

دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید اینترنتی دوچرخه برقی و یا خرید سنتی باید به آن توجه کنیم قدرت و نوان فنی و قدرت موتور آن است. دوچرخه های برقی تولیدی برندهای مختلف موجود در بازار دارای قدرت های بسیار متفاوتی هستند و اگر ما این دوچرخه ها را از نظر قدرت و توان موتور بخواهیم بررسی کنیم با طیف بسیار وسیع و گسترده ایی از انواع دوچرخه های برقی روبرو می شویم.

 با توجه به مورد ذکر شده پراگراف قبل ما باید قبل از اقدام به خرید عوامل مختلف از جمله هدف و نیازمان در استفاده، مکانی که می خواهیم از این دوچرخه استفاده کنیم و میزان وزنمان را مشخص کنیم و با توجه به سایر عوامل دیگر دوچرخه برقی با قدرت و توان مورد احتیاج مان را انتخاب و خریداری کنیم.

در کل در بازار دوچرخه برقی ممکن است دوچرخه هایی با قدرت 300 وات، 350 وات، 400 وات ، 500وات ، تا بالای 1500 وات را پیدا کنیم.

در پایین ترین سطح قدرت این دوچرخه ها برای مناطق و خیابان های صاف و هموار قابل استفاده است هرچه قدرت موتور این دوچرخه ها کمتر باشد قدرت شتاب و سرعت آنها هم کمتر خواهد بود و برای مناطق تپه ایی و کوهستانی که خیابان ها و جاده های دارای سربالایی دارد غیر مناسب خواهد بود. ضمن اینکه قدرت تحمل کاربر با وزن زیاد را کمتر خواهد داشت. بدلایل بالا ما به این مسئله در هنگام خرید دوچرخه برقی مناسب تاکید داریم.

مهمترین برندهای تولید موتورهای انواع دوچرخه برقی:

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی شیائومی

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی یاماها

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی بوش 

برند تولیدی موتوردوچرخه برقی شیمانو

انواع دوچرخه برقی:

دوچرخه برقی تاشو

دوچرخه برقی کوهستانی

دوچرخه برقی شهری

دوچرخه برقی جاده ایی

دوچرخه برقی سفری مسیر های کوتاه

دوچرخه برقی باربری

دوچرخه برقی مسافر کشی

خلاصه کلام

در اینجا به پایان مقاله راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب می رسیم در این مقاله سعی کردیم انواع دوچرخه های برقی را خدمت شما معرفی کنیم و برای این کار در مقدمه شرح کوتاهی در رابطه با دوچرخه برقی را گفتیم بعد از مقدمه برندهای شناخته شده تولید کننده دوچرخه برقی را گفتیم و دو مورد از آنها را یعنی برند آمریکایی red rover و برند شناخته شده در بازار ایران یعنی برند چینی ویوا را مختصرا توضیح دادیم.

بعد از آن به دسته بندی مختلف  انواع دوجرخه برقی مثل دوچرخه برقی از نظر فنی و قدرت موتور، از نظر قیمت، از نظر برند و کشور سازنده و غیره تقسیم کردیم. در این مقاله برندهای تولید کننده موتور دوچرخه برقی را هم گفتیم و در آخر انواع دوچرخه برقی مانند دوچرخه برقی کوهستانی، شهری، تا شو، جاده ایی و غیره را هم معرفی کردیم.

خدا را شکر می کنیم که قدرت نوشتن و خواندن را به ما عطا نمودند امیدوارم از مقاله راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه برقی مناسب استفاده لازم را برده باشید.

موفق و سرفراز باشید.
..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *