دوچرخه ثابت

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت مدل TUNER-RELAX 

دوچرخه ثابت مدل TUNER-RELAX

دوچرخه ثابت پروتئوس مدل NUVOLA V3 

دوچرخه ثابت پروتئوس مدل NUVOLA V3

خرید اینترنتی دوچرخه ثابت توانبخشی منولی مدل 001  

دوچرخه ثابت توانبخشی منولی مدل 001

خرید اینترنتی دوچرخه ثابت مدل FEDERAL V270 

دوچرخه ثابت مدل FEDERAL V270

دوچرخه ثابت مدل پروتئوس JC-500W

دوچرخه ثابت مدل پروتئوس JC-500W

دوچرخه ثابت پاورمکس مدل 5105R 

دوچرخه ثابت پاورمکس مدل 5105R

خرید دوچرخه ثابت مدل 4002

دوچرخه ثابت مدل 4002

خرید اینترنتی دوچرخه ثابت پروتئوس مدل NUVOLA V3

دوچرخه ثابت پروتئوس مدل NUVOLA V3

دوچرخه ثابت اسپینینگ فررش وی مدل Fw 102

دوچرخه ثابت اسپینینگ فررش وی مدل Fw 102

دوچرخه ثابت مدل EMH FITNESS مدل 6300

دوچرخه ثابت مدل EMH FITNESS مدل 6300

دوچرخه ثابت ای ام اچ فیتنس مدل 110R

دوچرخه ثابت ای ام اچ فیتنس مدل 110R

دوچرخه ثابت مدل 379B

دوچرخه ثابت مدل 379B

خرید اینترنتی دوچرخه ثابت مدل مبله فرش وی 8719RP

دوچرخه ثابت مدل مبله فرش وی 8719RP

مقدمه

راهنمای خرید دوچرخه ثابت انسان همیشه برای سلامتی و کمک به جسم و روحش نیاز مند حرکت است حالا بصورت کار، بازی، ورزش و بسیاری از اعمال دیگر است و برای این منظور افرادی که می خواهند بدلایل مختلف مانند بهبودی از یک بیماری، تقویت عضلات برای یک ورزش خاص، آمادگی برای شرکت در یک مسابقه، بدست آورد استایل مناسب مورد نظر و غیره بعضی از فعالیت ها را منظم و حساب شده انجام دهند و این نیاز سبس تولید کالاهای مختلف و گوناگون در جوامع مختلف شده است.

یکی از این وسایل و کالا ها که در بسیاری از خانه ها، تمام باشگاه های پرورش اندام، فیزیوتراپی ها و مراکز کاردرمان و بسیاری جاهای دیگر کاربرد گسترده ایی دارد دوچرخه ثابت است.

دوچرخه ثابت کالایی شبیه به دو چرخه است و به همین دلیل با اینکه هیچ چرخی ندارد به آن دوچرخه گفته می شود و بدلیل نداشتن چرخ برای حرکت با رکاب زدن رو به جلو نمی رود و در جای خود ثابت است اما بسیاری از قطعات موجود ر دوچرخه مانند زین، فرمان، پدال، زنجیر یاتسمه و غیره را دارد این وسیله برای تقویت و پرورش عضلات و ماهیچه ها کاربرد بسیار اساسی و گسترده ایی دارد.

دوچرخه ثابت دارای یک سری فواید است که ما در قسمت های بعدی به آنها می پردازیم. پس با مقاله راهنمای خرید دوچرخه تابت تا آخر همراه ما باشید.

خرید دوچرخه ثابت هاوس فیت مدل HOIT-8293-hp

دوچرخه ثابت هاوس فیت مدل HOIT-8293-hp

نکاتی که در استفاده از دوچرخه ثابت باید در نظر گرفت.

تنظیم موقعیت فرمان دوچرخه

باید قبل از استفاده از دوچرخه ثابت و انجام تمرین ها با توجه به سایز و قد شخص فرمان دوچرخه را به نسبت زین تنظیم کنیم. طبیعی است که هرچه فرد قدکوتاه تر باشد بایدفرمان به زین نزدیک تر باشد و هرچه قد استفاده کننده بلندتر باشد فرمان دوچرخه باید بالاتر باشد. در غیر این صورت ممکن است باعث کمر درد و در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به کمر شود.

نحوه نشستن در هنگام رکاب زدن

باید در هنگام رکاب زدن تا حد ممکن ستون فقرات و کمر بحالت مستقیم و راست باشد.

تنظیم زین دوچرخه ثابت

قطعه مهم دیگر که برای استفاده از دوچرخه ثابت تنظیم و مورد توجه قرار دهیم زین آن است که باید با توجه به قد افراد و اندازه طول پاها این کار را باید انجام بدهیم در این حالت برای حفاظت از زانوها حتما باید این کار را انجام دهیم و در هنگام  رکاب زدن زانوها نباید کاملا جمع شوند و یا پاها بطور کاملا کشیده شوند در این صورت از آسیب به زانو جلوگیری می شود.

 

صفحه اصلی سایت فروشکالا

خرید اینترنتی اسکی فضایی آذیموس مدل AZ-E21

اسکی فضایی آذیموس مدل AZ-E21

در نظر گرفتن هدف از بکاربردن دوچرخه ثابت

نحوه و سرعت پدال زدن باید با توجه به هدف از رکاب زدن انجام شود ممکن است افراد به هر ذلیل اگر بخواهند ماهیچه سازی را انجام دهند و با افزایش حجم ماهیچه ها قدرت و توان آنها را بالا ببرند باید از درجه بالا و سخت دوچرخه استفاده کنند و رکاب زدن باید به سختی توسط افراد انجام شود. اما در صورتی که شما می خواهید برای هداف دیگری مانند لاغری و چربی سوزی پدال بزیند باید از درجه های سبک و آسان استفاده کنید و رکاب زدن براحتی انجام شود.

بطور کلی دوچرخه ثابت یک وسیله ورزشی هوازی است اما این مسئله در حالت درجه های پایین است و در درجه های سنگین و بالا بیشتر جنبه مقاومتی خواهد داشت.

بنابر این قبل از بکار گیری و استفاده از دوچرخه ثابت مشخص کردن هدف از این تمرینات بسیار ضروری می باشد و با توجه به هدف و منظورمان یک برنامه صحیح و درست استفاده از این وسیله داشته باشیم و اگر نه ممکن است رکاب زدن و استفاده از این دو چرخه نتیجه عکس برای ما داشته باشد.

ویژگی های که برای خرید دوچرخه ثابت باید در نظر داشت:

مدل دوچرخه

نوع سیستم مقاومت دوچرخه ثابت

قابلیت برنامه ریزی

قابلیت تنظیم صندلی

وجود صفحه‌نمایش

میزان تحمل وزن کاربر

قابلیت حمل ‌و نقل

قیمت و میزان قدرت خریدمان

ضمانت و خیدمان بعد از فروش

فواید استفاده از دوچرخه ثابت

مزایای دوچرخه ثابت

باعث ماهیچه سازی و پرحجم شدن ماهیچه های پایین تنه می شود و در نتیجه ماهیچه های پاها و کمر تقویت می شوند و مقاوت آنها بالا می رود و سبب می گردد که شخص در هنگام راه رفتن و یا دویدن کمتر احساس خستکی کنند.

سبب لاغری و خوش اندامی افراد می شود زیرا استفاده از دوچرخه ثابت باعث می شود چربی اضافه بدن بسوزد.

قسمت های مختلف آن مانند زین و سفتی و سختی رکاب زدن قابل تنظیم است و باعث می شود با انجام تنظیمات صحیح از وارد آوردن فشار به مفاصل و بخصوص به زانو جلوگیری کرد. دارای محدودیت استفاده نمی باشد و در هر زمان از شبانه روز و در هر شرایط جوی مانند برف و باران، سرما و گرما براحتی می توان از آن استفاده کرد و دوچرخه سواری خود را انجام داد.

دوچرخه ثابت جایگیر نیست و می توان در گوشه ایی از یک اتاف یا راهرو آنرا قرار داد و براحتی آنرا بکار برد.

در اثر فعالیت کردش خون و رسیدن خون به مغز و عضلات با کیفیت تر انجام می شود و باعث می شود فرد خواب بهتری داشته باشد.

استفاده از دوچرخه ثابت و رکاب زدن با دوچرخه ثابت باعث تقویت عظلات مختلف قلب می شود.

از ابتلای افراد استفاده کننده به دیابت نوع دوم جلوگیری می کند.

خطراتی که در دوچرخه سواری معمولی در شهرها و یا در جاده ها و غیره وجود دارد در استفاده از دوچرخه ثابت وجود ندارد و فرد کمتر دچار حادثه و صدمه می شود.

از فواید گسترده دیگر استفاده از دوچرخه ثابت می توان باعث ایجاد روحیه مثبت، پایین آمدن فشار خون در اثر چربی و کالری سوزی منظم بدن، پایین آمدن سطح استرس فرد و بسیاری از فواید دیگر را هم ذکر کرد.

کرد.

معایب استفاده از دوچرخه ثابت

استفاده از دوچرخه ثابت برای افرادی که دارای مشکلات در سیاتیک هستند و عصب سیاتیک آن درگیر است باعث افزایش درد و صذمات دیگر می شود.

مانند دو چرخه های معمولی نمی توان بسیاری از کارها روزمره را با آن انجام داد و تمی توان در حین رکاب زدن و ورزش از مناظر طبیعی و هوای آزاد و تازه استفاده کرد.

برای افرادیکه در مفاصل وبخصوص زانوها دارای مشکلاتی هستند و یا دارای آرتروز می باشند مضر می باشد.

در ادامه مقاله راهنمای خرید دوچرخه ثابت انواع این دوچرخه را معرفی می کنیم.

انواع دو چرخه ثابت:

 

دوچرخه ثابت نشسته ( دوچرخه های اسپینینگ )

دوچرخه ثابت ایستاده ( عمودی )

دوچرخه ثابت نشسته با تکیه گاه

هنگام خرید دوچرخه ثابت باید مکانیزم مقاومت دوچرخه ثابت را از فروشنده سوال کنیم.

انواع دوچرخه ثابت از نظر ساختار مقاومت رکاب 

دوچرخه ثابت با ساختار زنجیری

دوچرخه ثابت با ساختار تسمه ایی

دوچرخه ثابت با ساختار مگنت

ساختار مگنتی همان ساختار آهنربایی است که در آن آهنرباهای قوی در بین پدال و بدنه قرار می گیرد که برای سفت تر و سخت تر کردن رکاب زدن با افزایش درجه آهنربا ها به پدال نزدیک می شوند و باعث می شوند برای رکاب زدن نیاز به فشار بیشتری باشد و بلعکس این نوع دوچرخه ها ضمن اینکه نرم تر هستند دارای سر و صدای کمتری نسبت به تسمه ایی و زنجیری هستند.

کلام آخر

با تشکر از همراهی شما عزیزان ما در مقاله راهنمای خرید دوچرخه ثابت سعی کردیم به معرفی این وسیله ورزشی هوازی بپردازیم در ابتدا بسیار مختصر و کلی دوچرخه ثابت را معرفی کردیم سپس در رابطه با نکاتی که در هنگام استفاده از این وسیله باید رعایت کنیم گفتیم نکاتی مانند تنظیم زین و فرمان به نسبت همدیگر، تنظیم مقاومت رکاب دوچرخه با توجه به هدف رکاب زدن و استفاده ار این وسیله مثلا اگر هدف تقویت و پرورش عضلات باشد باید درجه سنگین را انتخاب کنیم و اگر هدف تناسب اندام و لاغری باشد باید درجه های سبک را انتخاب کنیم.

در قسمت بعدی ویژگی های یک دوچرخه ثابت را گفتیم مانند قابلیت برنامه ریزی ، قابلیت تنظیم زین و فرمان، وجود صفحه نمایش، میزان تحمل وزن و چند مورد دیگر و بعد از آن به فواید و معایب دوچرخه ثابت و انواع ان پرداختیم امیدوارم مقاله ما راهنمای خوبی برای خرید دوچرخه ثابت باشد.

موفق و سرفراز باشید.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید..

 

دوچرخه کوهستانی
قیمت دوچرخه کوهستانی
دوچرخه کوهستانی قرمز
خرید اینترنتی دوچرخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *