دسته‌بندی نشده

معرفی قطعات آبگرمکن برقی

معرفی قطعات آبگرمکن برقی

.بسم الل الرحمن الرحیم

معرفی قطعات آبگرمکن برقی

معرفی قطعات آبگرمکن برقی از وسایل و کالاهای بسیار ضروری در هر خانه ایی لوازم گرمایشی از جمله آبگرمکن ها هستند که قادر هستند در مدت زمان بسیار کم مقدار زیادی آب گرم با درجات مورد نیاز کاربر را تولید کنند و افراد خانواده را از این بابت نامین کنند.یکی از انواع آبگرمکن ها که مورد استفاده زیادی در جوامع مختلف بخصوص جوامع پیشرفته دارد انواع آبگرمکن های برقی است.

 

در کشور ما علارغم اینکه ما صادر کننده برق هستیم اما بخاط قیمت بالای برق نسبت به درآمد اکثر افراد جامع استفده از آبگرمکن های برقی محدود به طبقات خاصی است ما امروز در این مقاله سعی داریم به معرفی قطعات آبگرمکن برقی بپردازیم.

خرید آبگرمکن برقی از دیجی کالا

معرفی قطعات آبگرمکن برقی

انواع قطعات آبگرمکن برقی

1- المنت

2- مخزن

2- ترموشتات گازی

بدنه

4- لامپ خبر

5- وارنیش عایق نسوز

ترمینال چینی

شیر یک طرفه

دما سنج

کلید ترموستات

بالن داخل مخزن

شیر اطمینان

1- المنت:  قطعه اب فلزی در آبگرمکن برقی است که نیروی الکتریسیته وارد شده به آن را به نیروی گرمایی تبدیل می کند و در حقیقت با انتقال گرما به آب باعث داغ شدن آب و تامین آب گرو مورد نیاز اشخاص می شود. جنس این قطعه میله ایی فلز از فولاد، آلیاژ تیتانیوم و کروم است این قطعه فلز که 30سانتی متر طول دارد و به صورت رفت و برگشت اس در درون آن که از طریق لوله آب سر به مخزن آبگرمکن وارد شده است قوطه ور می باشد و از این طریق گرما را به آب درون مخزن منتقل می کند.

این المنت ها با توجه به دستگاهی روی آن قرار گرفته و مقدار آبی که باید گرم کند دارای قدرت و توان مختلفی می باشند

انواع المنت های آبگرمکن برقی

  • المنت آبگرمکن از جنس مسی  این المنت  می تواند خیلی سریع آب را داغ کند

  • المنت آبگرمکن حرارتی خشک

  • المنت آبگرمکن برقی فلنجی

  • المنت حرارتی منحنی

المنت
المنت آبگرمکن برقی
المنت آبگرمکن
المنت

برای خرید المنت از فروشگاه دیجی کالا اینجا کلیک کنید.

2- مخزن مرکزی: از قطعات آبگرمکن برقی که دارای اهمیت بالایی از نظر ایمنی و کارایی آبگرمکن برقی است مخزن اصلی آن می باشد بهمین خاطر است آنرا از فلزات محکم و با استقامت زیاد می سازند و آنرا زنگ مخصوص و یا لعاب کاری می کنند تا اکسیده نشود. مخزن آبگرمکن برقی محل قرار گیری آب سرد و تبدیل آن به آب داغ توسط المنت می باشد. تقریبا تمام قطعات آبگرمکن برقی درون و یا روی آن سوار می شوند.

3- ترموستارت: ترموستات آبگرمکن برقی وظیفه قطع و وصل جریان برق به گرم کننده های آب در درون مخزن آبگرمکن را دارد یعنی طبق تنظیمات کاربر در صورتی که درجه آب از درجه تنظیمی عبور کرد ترموستات به وظیفه خود عمل می کند و مدار را قطع می کند و هر زمان که درجه آب سه درجه از تنظیمات پایین تر آمد مجددا مدار را به جریان می اندازد و المنت یا المنت ها مجددا شروع به گرم شدن و گرم کردن آب آبگرمکن می کنند.

این قطعه پر کاربرد فقط در آبگرمکن کاربرد ندارد و در اکثر وسایل برودتی مانند یخچال، فریزر و کولر و گرمایشی برقی و گازی مانند آبگرمکن گازی و بخاری گازی مورد استفاده قرار می گیرد در وسایل گاز سوز این قطعه جریان گاز را قطع میکند و در وسایل برقی جریان برق را.

4-بدنه: پوشش اصلی آبگرمکن برقی که قطعات دیگر در درون آن و یا روی آن و از آن عبور می کنند و به دروم مخزن اصلی قرار می گیرند و دارای سوراخ هایی برای ورورد لوله های ورودی و خروجی می باشد بدنه آبگرمکن است. این بدنه ممکن است از ورقه های فلزی مختلف با ضخامت متفاوت تولید شود.

5- لامپ خبر: این لامپ همزمان و به موازات روشن و خاموش شدن هیتر آبگرمکن کار می کن و همانگونه که از اسمش معلوم است حالت هشدار دهنده و خبر دهنده از کار کردن هیتر می باشد.

6- عایق نسوز یا وارنیش: وارنیش الیاف نسوزی است که از صدمه دیدن عایق های هادی در درجات بیش از 70 درجه جلوگیری می کند این الیاف برای وسایل و با درجات حرارت مختلف دارای ضخامت های متفاوتی است که استقامت عایق ها در مقابل گرمای محیط را افزایش می دهد. استفاده از عایق نسوز در تمامی وسایل گرما زا مانند آبگرمکن، فرگاز، بخاری و… لازم و ضروری می باشد. 

 

کلام آخر:

در اینجا به قسمت پایانی مقاله قطعات آبگرمکن برقی رسیدیم امیدوارم مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته باشد ما در این مقاله انواع قطعات آبگرمکن برقی را معرفی کردیم بعد از آن در مورد چند قسمت مهم و اساسی مانند بدنه آبگرمکن، مخزن اصلی، المنت آبگرمکن برقی، ترموستات، لامپ خبر و عایق نسوز صحبت کردیم.

موفق و سرفراز باشید.

لینک صفحه اصلی فروشکالا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *