حرارتی

راهنمای خرید بهترین مدلهای فرگاز لاکچری

مشاهده و خرید اجاق گاز، مشاهده کنید مقایسه کنید و راحت بخرید ده ها مدل اجاق گاز

راهنمای خرید بهترین مدلهای فرگاز فروشکالا در خانه های امروزی وسایل و کالاهای زیادی می توان دید که افراد جوامع مختلف به صورت های متفاوت به آنها نیاز دارند و از آنها استفاده می کنند در این میان وسایل آشپزخانه از قسمت های مهم خانه است که نسبت به سایر قسمت های خانه مقدار بیشتری از وسایل را در خود جای داده و از آنها افراد خانه بطور روزمره و بصورت پرتکرار از این وسایل آشپزخانه استفاده می کنند وسایلی مانند: غذاساز های چند کاره، انواع خردکن ها، یخچال فریزر، تصفیه آب، اجاق گاز و غیره می توانیم نام ببریم.

ما امروز می خواهیم در رابطه با یکی از مهمترین این وسایل که انسان در طور تاریخ بصورت های مختلف ابتدایی تا امروزی که با پیشرفت های بصورت پیشرفته آن را تولید و مورد استفاده قرار می دهد یعنی خرید اجاق گاز مناسب یا همان اجاق پخت غذا صحبت کنیم.

جوامع انسانی مختلف با توجه به منابع انرژی که در دست دارند و سطح پیشرفت خود ممکن است از این اجاق ها استفاده کنند. زمانی با استفاده از هیزم و زمانی دیگر نفت سفید و حتی کازوئیل و در حال حاضز بااستفاده از گاز و اجاق گازها و البته جوامع پیشرفته استفاده از نیروی انرژی بهتر و پاک و دوست محیط زیست یعنی برق استفاده می شود.

برای راهنایی خرید بهترین مدلهای فرگاز مناسب فروشکالا  باید با آن و ویژ گی های آن آشنایی پیدا کنیم 

در ابتدا باید ذکر کنیم که اجاق های امروزی را از نظر سوخت به چهار  دسته تقسیم می کنند .

انواع اجاق ها از نظر سوخت:

  • اجاق های  برقی

اجاق برقی
  • اجاق نفتی

  • اجاق هیزمی

اجاق هیزمی
  • اجاق های گازسوز

اجاق گاز

مقاله ویژگی ها و راهنمای خرید بهترین مدلهای فرگاز لاکچری را با توضیح انواع اجاق ها ادامه می دهیم.

اجاق های برقی نوعی از اجاق های پخت و پز هست که برای ایجاد حرارت لازم جهت پخت و پز از نیروی برق استفاده می کنند. این نوع اجاق ها معمولا بیشتر در جوامع پیشرفته و جوامع مرفه که از نظر نیری الکتریسیته کمبود کمتری ذارند استفاده می شوند.

اجاق نفتی که در جوامع عقب مانده از نظر انرژی و فقیر برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد

اجاق هیزمی که سوخت آن هیزم است در جوامع و خانواده هایی که از مرکز شهرها دور هستند و یا در مناطق دور افتاده کوهستانی و جنگی و کشور های بسیار عقب مانده و فقیر مورد استفاده قرار می گیرد.

و مورد آخری که در خرید اجاق گاز مناسب بدلیل کاربرد وسیع آن در جامعه ایرانی باید در نظر بگیریم  اجاقی است که با نیروی حرارتی گاز طبیعی یا گاز مایع نیروی حرارتی برای پخت و پز را ایجاد می کند.

این نوع سوخت که تقریبا برای اجاق گازها در کشورهای پیشرفته و مرفه بخاطر خطراتی که دارد منسوخ شده است در کشورهایی که دارای منابع طبیعی گاز هستند و یا کشورهایی که از نظر پیشرفت به آن حد نرسیذه اند که از نیروی برق برای اجاق های خود استفاده کنند بکار گرفته می شود

خرید انواع بخاری

انواع اجاق گاز:

اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز مبله

اجاق گاز صفحه ‌ای

اجاق گاز کشویی

اجاق گاز کشویی نوعی اجاق مبله است اما دارای یک یا دو کشو در قسمت پایین این نوع اجاق ها اجاق گازی است که می توان انواع بیشتری غذا را برای موقعیت های مختلف مانند جشن های خانوادگی یا مهمانی آماده کرد.

اجاق گاز توکار

اجاق گاز تو کار نوعی اجاق گاز است که در درون مکانی که برای آن در کابینت ها به وجود آمده است قرار می گیرد. معمولا برای خانواده هایی مناسب است که می خواهند یک آشپزخانه به سبک امروزی داشته باشند و در کنار این نوع اجاق گاز ماکروویو و یا فرگاز جداگونه ایی دارند.

انواع اجاق توکار:

  • اجاق توکار گازی

  • اجاق توکار برقی

  • اجاق توکار برقی و گازی

 

در خرید اجاق گاز چه نکاتی را باید در نظر گرفت:

1- ایمنی بودن اجاق گاز

یکی از مسائل بسار مهم در خرید هر گونه وسیله گازی و بخصوص خرید اجاق گاز مناسب بخاطر استفاده روزانه از آن ایمنی بودن این وسیله خانگی است عدم در نظر گرفتن این نکته ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را چه از نظر جانی و چه مادی و جسمی را به خود و افراد دیگر حتی همسایه ها و افراد بیرون از خانه وارد آورد. صدها حادثه ناشی از نشط کاز در مناطق و شهرهای مختلف اتفاق می افتد که درصد زیادی از آنها ناشی از عدم در نظر گرفتن ایمنی بودن وسایل گاز سوز است.

قطعه مهمی که برای ایمنی بودن اجاق گاز حتما باید در آن اجاق مورد استفاده قرار گیرد ترموکوبل است که درصورت قطع شعله آتش بهر دلیل که باشد گاز ورودی به آن شعله خاموش را فورا قطع می کند و از نشط گاز در فضای خانه جلوگیری می کند و این قطعه در حقیقت برای پیشگیری از حوادث بسیار لازم و کابردی است.

2- تعداد شعله ها و اندازه اجاق گاز:

با توجه به نیازمان و تعداد افراد خانواده و میزان استفاده از اجاق گاز هنگام خرید باید به تعداد شعله ها و قدرت متفاوت آن شعله ها از نظر قدرت و توان حرارت دهی توجه کنید. معمولا خانواده های کم جمعیت اجاق گاز سه شعله می تواند جوابگوی نیازشان باشد و نیاز به اجاق گازهای با شعله بیشتر ندارند.

4- اندازه شعله ها

باید اجاق گازی را انتخاب کرد که دارای شعله های با اندازه های مختلف باشد تا مجبور نباشیم برای کارهای که نیاز به آتش کمتری دارند از شعله های بزرگ که مصرف بالاتری دارند استفاده کنیم و مصرف و هزینه انرژی بالا برود.

5- اجاق فردار بخرم با بدون فر:

مورد بعدی از نکاتی که در خرید بهترین مدلهای فرگاز باید با توجه به نیازتان تصمیم بگیرید چه نوع اجاقی بخرید آیا نیاز به اجاق فردار دارید یا اینکه بهر دلیلی مانند داشتن فر جداگانه و یا غیره به فر نیاز ندارید. زیرا اگر نیازی به فر ندارید اما فردار بخرید در حقیقت پول اضافی خرج کردید و هزینه خود را زیاد کرده اید. حتی نیاز خانواده کم جمعیت با خانواده پر جمعیت به امکانات فر هم تفاوت دارد مثلا ممکن است خانواده ایی به فری با یک جوجه گردان نیاز دارد و خانواده ایی دیگر به جوجه گردان بیشتر. پس این نکات را هم باید در نظر گرفت.

6- مدت ضمانت:

تولید کنند برای اینکه به مشتری کیفیت تولید خود را نشان دهند و بگوید از تولیدات خود مطمئن هستند برای تعویض یا تعمیر مجانی کالای خود مدت زمانی را تعیین می کنند و مشتریان بر همین اساس در هنگام خرید یکی از مواردی که از فروشنده سئوال می کنند مدت زمان ضمانت این نوع کالا است.

7- جنس اجاق گاز:

8- برند اجاق گاز:

9- راحتی کار با آن اجاف گاز فردار:

10- خدمات پس از فروش:

11- شکل و شمایل و زیبایی اجاق گاز:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *