حرارتی, کالای خانگی

انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید

بسم الله الرحمن الرحیم

قیمت انواع بخاری گازی 

  • رده مصرف انرژی ابزار روشنایی جرقه زنسیستم ایمنی شیشه ایمن نوع شیر کنترل
  • تمام اتوماتیک

3179000 تومان

حداکثر ظرفیت گرمادهی5900نوع سوخت گاز شهری ویژگی نگهداری

نیاز به دودکش رده مصرف انرژیDامکانات بخاری ترموکوپ
 

۳,۱۵۰,۰۰۰  ۷٪   ۲,۹۲۹,۵۰۰ تومان

 قیمت انواع بخاری گازی جدید مقاله امروز ما تحت عنوان قیمت انواع بخاری گازی در مورد یکی از ضروری ترین وسایل خاتگی است که بشر به آن نیاز داشته است.

بشر در طول حیات همیشه با سرد شدن هوا دغدغه گرم کردن خود و محیط اطراف خود را داشته است بر همین اساس در همه عصرهای زندگی خود با فراخور حال خود و میزان پیشرفت از وسایل مختلفی استفاده کرده است.

در عصر ما مناطق و کشورهای مختلف با توجه انواع سوخت و با صرفه بودن آن نوع سوخت از وسایل مختلفی استغاده می کنند ایران هم با توجه میزان کسترده ذخایر گازی عمده ترین سوخت مصرفی همین ماده یعنی گاز است.

در ادامه مقاله انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید به این مسئله می پردازیم که یکی از مهمترین نکاتی که استفاده و هنگام خرید بخاری گازی برای گرم کردن محل سکونتمان باید در نظر بگیریم نکات ایمنی است. این که از این بخاری را کجا می خواهیم استفاده کنیم مسئله خیلی مهمی است.

مثلا برای محیط های بسته نباید از بخاری های بدون دود کش استفاده کنیم چون این بخاری ها با کم کردن اکسیژن و بالا رفتن دی اکسید کربن خاموش می شوند وبا کم شدن دی اکسید کربن روشن می شوند بنابر این ممکن است مسمومیت هایی را برای اشخاص بوجود آورد این بخاری ها را باید در محیط های باز که درهای آن مرتب باز و بسته می شوند مانند مغازه ها، بانک ها و غیره بکار برد و برای مکان هایی که ممکن است درب آنها برای مدت طولانی بسته بماند از بخاری های با دود کش استفاده کرد

قیمت انواع بخاری گازی

بخاری گازی نیک کالا مدل مدل مهتاب MB-20

بخاری گازی نیک کالا مدل مدل مهتاب MB-20

۳,۰۰۰,۰۰۰ تـومـان

ویژگی نگهداری نیاز به دودکش رده مصرف انرژی E ابزار روشنایی جرقه زن سیستم ایمنی شیشه ایمن نوع شیر کنترل تمام اتوماتیک حالت تنظیم شعله دل خواه امکانات بخاری ترموکوپل

انواع بخاری های گازی

در ابتدا اجازه دهید انواع بخاری گازسوز را به سه دسته تقسیم کنیم:

– بخاری های بدون نیاز به دود کش:

که برای تنظیم دی اکسید کربن مجهز به سیستم ODS هستند در قسمت های بعدی آنها را توضیح می دهیم.

– بخاری های دود کش دار:

که استفاده از آنها نیاز مند دودکش و بدون دود کش یا دودکش معیوب یعنی خودکشی و دیکران را کشتن.

– شومینه ها:

عواملی که می تواند بر انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید موثر باشند:

 

1- برچسب مصرف انرژی

اولین عاملی که بر انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید موثر است و ما به آن می پردازیم برچسب انرژی است بر چسبی که طبق قانون تولید کنندگان کالاهایی که مصرف انرژی دارند با بر تولیدات خود بچسبانند که نشاندهنده میزان مصرف انرژی آن وسیله برقی، نفتی یا گازی است.

بر چسب مصرف انرژی چند رنگ و حروف الفبای انگلیسی است که هر چه از طرف رنگ سبز بطرف رنگ قرمز و از طرف حرف  A بطرف حروف F E D C B برویم میزان مصرف انرژی آن دستگاه هم بیشتر می شود.

برچسب مصرف انرژی، قیمت انواع بخاری گازی 

همانطور که در این نمودار می بینیم شاخص مصرف انرژی وسایل گازسوز که بهتر است به سبز نزدیکتر باشد معمولا وسایل گاز سوز تولیدی ایران از رده انرژی c , d برخوردارند.

 

2- قدرت و توان حرارتی

اینکه بخاری دارای چه قدرت و توان حرارتی است بر روی قیمت آن بخاری و انتخاب برای خرید تاثیر زیادی دارد. می دانیم واحد سنجش و اندازه گیری حرارت وسایل گاز سوز کیلو کالری است. هر چه مقدار تولید حرارت وسیله گازی بالاتر باشد مثلا 2000 کیلو کالری، 7000، 11000 و غیره توان گرم کردن بیشتری هم دارد.

برای مکان های بزرگتر و پر رفت و آمد وسیله با توان کیلو کالر بالاتر مناسبتر است بنابر این در انتخاب بخاری گازی باید به نیازمان برای گرم کردن محل زندگی یا کار توجه کنیم.

بخاری آبسال مدل 437G بدون فن

بخاری آبسال مدل 437G بدون فن، فروشکالا

۱,۳۵۰,۰۰۰ تـومـان

بخاری بدون دود کش مجهز به سنسور کنترل اکسیژن ODS مجهز به سنسور تنظیم کننده گاز ورودی گاورنر حجم و وزن کم جهت جابجایی آسان پوشش رنگ کوره‌ای به الکترواستاتیک و تمام خودکار جرقه زن PIEZO ELECTRIC سیستم ایمنی ترموکوپل نوع سوخت گاز شهری قابلیت نصب دیوار , زمین قابلیت‌ها تنظیم دما ابزار روشنایی جرقه زن حالت تنظیم شعله

 

3- بخاری با دودکش یا بدون دودکش

برای فضاهای کوچک و بسته اطاق کودک، مهد کودک و آپارتمان های کوچک با به اصطلاح نقلی بخاری های بدون دودکش اصلا مناسب نیستند و ممنوع می باشند این نوع بخاری ها باید به سیستم ODS که یک سیستم حسگر میزان اکسیژن است باید مجهز باشد.
 
سیستم ODS بخاری های گاز سوز بدون دود کش زمانی که اکسیژن به حد کافی وجود نداشته باشد و میزان دی اکسید کربن بالا برود گاز بخاری را قطع می کند و شعله های بخاری خاموش می شود با وجود این این نوع بخاری در محیط های کوچک و بسته می تواند باعث بوجود آمدن مسمومیت های خطر ناک مخصوصا برای کودکتن و افراد سالخورده شود.
 
این نوع  بخاری در طبقه A از طبقه بندی بخاری های گاز سوز قرار می گیرد با ادامه مقاله قیمت انواع بخاری گازی همراه ما باشید.
 
در کنار نوع بالا از بخاری ها بخاری گاری دودکش دار قرار دارد که میزان خطر مسمومیت نسبت به نوع اول بشرط رعایت مسائل ایمنی و استاندارد کمتر خواهد بود. در این نوع بخاری تامین اکسیژن مورد نیاز شعله های بخاری از محیط خانه با اطاق صورت می گیرد و دی اکسید کربن ناشی از احتراق از طریق لوله دود کش به خارج هدایت می شود.
 
بیشتر بخاری های مورد استفاده کنونی در سطح کشور از همین نوع هستند. این نوع بخاری در رده B از طبقه بندی وسایل گاز سوز قرار می گیرد.

ویدیوی زیر بیانگر میزان اهمیت رعایت نکات ایمنی در مورد ویایل گاز سوز دودکش دار است.

2021/10/16T8:40   در  ب.ظ

رعایت نکات ایمنی هنگام نصب بخاری

آپارات

نوع سومی از انواع یخاری گازسوز هم هست که در طبقه بندی C قرار می گیرد در مورد این نوع بخاری فقط این نکته را به اطلاع عزیزان خواننده باز گو می کنم که این نوع بخاری ها نیاز به دود کش های دو جداره دارند که ما بین لوله دود کش اکسیژن شعله بخاری را تامین می کند و قسمت داخلی لوله دود کش دی اکسید کربن ناشی از سوختن گاز را به بیرون هدایت می کند.

4- خدمات پس از فروش:

در این قسمت از بحث انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید با خدمات پس از فروش هستیم. خدمات پس از فروش و اینکه برند تولید کننده آن بخاری چه میزان و چه مدت خدمات پس از فروش می تواند ارائه دهد و این خدمات که به مشتریان عرضه می کند چقدر گسترده و با کیفیت و مناسب می باشد می تواند یه انتخاب کالای گاز سوز و قیمت انواع بخاری گازی جدید که آن شرکت به بازار عرضه می کند موثر باشد.

 

دز کنار تاثیر کیفیت خدمات تعداد مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش نشاندهنده توجه آن شرکت به مشتریان و نیاز های آنها می باشد.

بخاری گازی پلار مدل 3PN فروشکالا

بخاری گازی پلار مدل 3PN فروشکالا

۱,۴۱۵,۰۰۰ تـومـان

مجهز به سیستم نظارت بر شعله - مجهز به سیستم نظارت بر کاهش اکسیژن محیط ODS - مجهز به گاورنر تنظیم فشار گاز - دارای مشعل استینلس استیل - دارای خاصیت گرمایش تشعشعی علاوه بر گرمایش جا به جایی - محصول مشترک ایران و کره جنوبی

5- فرمول متراژ محل استفاده به توان حرارتی بخاری:

یکی از مهمترین معیارها در خرید انواع بخاری گازسوز مناسب با توجه به حساسیت مسایل ایمنی و بهینه مصرف کردن انرژی اندازه و متراژ مکان مورد استفاده از انواع بخاری گازسوز است. و برای این کار می توانیم از فرمول زیر که در ادامه مقاله انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید خواهد آمد استفاده کنیم.

ابتدا متراژ منزل را در 3 ضرب می کنیم مثلا 300=3*100 

حالا میزان قدرت که به کیلو کالری روی بخاری قید شده را تقسیم بر 24 می کنیم مثلا 7000 کیلو کالری تقسیم بر 24 می شود 292 که می بینیم 292 به 300 نزدیک است پس این میزان توان حرارتی برای منزل 100 متری ما مناسب است.

 

6- توجه به برند و مدل:

 برند و معروفیت آن برند و البته کیفیت اجناسی که تا حالا تولید کرده از عوامل بسیار مهم جلب اعتماد مشتریان برای خرید یک کالا می باشد.
در کنار اعتماد به برند اقبال عمومی به مدل های مختلف یک برند با یکدیگر متفاوت خواهد. یعنی مشتری به صرف برند بودن یک بخاری خریدش را انجام نمی دهد بلکه با توجه به شرایطی که دارد مثل متراژ منزل، قیمت و مواردی که قبلا ذکر کردیم دست به انتخاب مدل خاص از آن برند می کند.

7- ضمانت: 

ضمانت از موارد دیگری است که باعث اعتماد مشتری و تشویق او به خرید یک کالای خاص از یک برند می شود مدت زمان ضمانت نشاندهنده میزان اطمینان تولید کننده از بالا بودن کیفیت کالای تولیدی خود است و بر همین اساس مشتری هم با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را انجام می دهد.
برای همه ما پیش آمده که هنگام خرید یک کالا بدنبال ضمانت آن باشیم و از فروشنده بپرسیم آیا ضمانت دارد؟

8- استاندارد بودن:

استاندارد بودن یعنی تولید یک کالا تحت نظر موسسه کنترل یک کشور یا موسسه بین المللی صورت گرفته که این امر باعث جلب نظر و اعتماد کاربران یک کالا و تشویق آنها از خرید یک مدل کالا از یک برند می شود.

 

9- دارا بودن سیستم ترموکوپل:

یک قطعم مسی مانند یک سیم به اندازه مورد نیاز که معمولا در بخاری ها به اندازه سی سانتی متر می باشد این قطعه دارای نقش حیاتی در سیستم های کالاهای گازسوز می باشد. عملکرد صحیح این قطعه باعث حفاظت از جان و مال افراد می شود. ترموکوبل وظیفه دارد هنگام خاموش شدن آتش بخاری بهر دلیلی فورا گاز ورودی به بخاری را قطع کند و از انشار گازدر فضای آن مکان و بروز حادثه آتش سوزی جلوگیری کند.

سخن آخر

به پایان بحث انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید و ویژگی آنها رسیدیم ما در این زمینه ابتدا در مورد بخای و اهمیت مسایل ایمنی در استفاده از بخاری های گاز سوز صحبت کردیم. عوامل مختلف موثر بر انتخاب و قینت خرید انواع بخاری گازسوز را مانند بر چسب مصرف انرژی،

قدرت و توان حرارتی، بخاری با دودکش یا بدون دودکش، خدمات پس از فروش، را مورد بحث قرار دایم چند نمونه بخاری گازی با دود کش و بدون دود کش را خدمتتان معرفی کردیم. و جا دارد از شما عزیزان بخاطر همراهی تشکر کنم و خواهش کنم با نظرات خود راهنمای ما باشید.

موفق و سر بلند باشید.

بازگشت به لیست

1 نظر در “انتخاب و قیمت انواع بخاری گازی جدید

  1. sharif hojatinia گفت:

    این یک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.