کالای خانگی

تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG

ال جی
تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG

تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG شرکت بزرگ الکترونیکی و لوازم خانگی امروز کره در حدود هفتاد و پنج سال سال پیش یعنی در سال 1947 با هدف فعالیت در صنایع پلاستیکی، شیمیایی و بهداشتی توسط این هوی کو با نام لاکی تاسیس شد. بعدها نام این این شرکت در سال 1958 با ادغام با شرکت گلدستار به برند لاکی گلدستار شناخته شد برند گلدستار به به تولیدات الکترونیکی پرداخت.

این هوی کو

برند لوازم خانگی ال جی از برندهای معتبر لوازم خانگی است که در سال 1995 از تولد نام جدید یک برند بنام ال جی از تغییر یافته نام شرکت تولید لوازم خانگی گلدستار که حالا از برندهای معتبر تولید لوازم خانگی است نام این برند گرفته شده از نام شرکت LU که البته به اختصار گلداستار شناخته می شد.

این شرکت علاوه بر تلویزیون تولید کننده انواع لوازم خانگی مانند یخچال، لباس شویی، ماشین ظرفشویی و انواع لوازم برقی خانه و آشپزخانه، لوازم و کالاهای الکترونیکی و مخابراتی، دارو و پتروشیمی است.

شرکت LG از زمان تاسیس سروع به انواع نوآوری و انداعات گوناگون و به چالش کشیدن رقبا در زمینه تولیدات الکترونیکی نمود به چالش کشیدن هایی که منجر به پیشرفت در زمینه بسیاری تولیدات و بالا رفتن کیفیت تولیدات این شرکت گردید

شرکت ال جی در ژانویه 1996 شرکت بزرگ و معتبر آمریکایی زنیت که بزرگترین شرکت تولید کننده لوازم خانگی را خریداری کرد تا اعتبارش جند برابر شود و بسیاری از تکنولوژی، تجربه و تخصص این شرکت آمریکایی به نام بزرگ خود اضافه کند. شرکت ال جی در سال 1997 پنجاهمین سال تاسیس خود را جشن گرفت و در همان سال و جند ماه بعد این شرکت بزرگ کره ایی اولین شرکت پتروشیمی خود و در ماه های بعد بنیاد همیشه سبز خود را تاسیس کرد.

همچنین در مارس 2000 مرکز هنری ال جی افتتاح شد. اما زنجیره ابداع و نوآوری ال جی و کمک و یاری پیشرفت علوم این شرکت به اینجا ختم نشد و درست یک سال بعد اقدام به تاسیس موزه علوم جوانان بوسان ال‌جی  که در زمان فعلی به تالار علوم ال‌جی بوسان معروف است نمود.

 باریک ترین ..پی دی پی جهان توسط ال جی الکترینیک در نوامبر سال 1999 تولید شد تولیدی که تحولی بزرگ در این زمینه بوجود آورد.

در سال 2002 یکی از شرکت های ال جی بنام ال فلیپس اولین نسل از خط تولید ال سی دی های سیستم تی اف تی را تاسیس کرد.

خرید اینترنتی یخچال فریزر

یخچال و فریزر ساید بای ساید 31 فوت ال جی مدل SX5031WF
یخچال و فریزر ساید بای ساید 31 فوت ال جی مدل SX5031WF

البته برند لوازم خانگی ال جی کره ایی تنها در زمینه تولید لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی فعالیت خود را محدود نکرده است همانطور که قبلا گفتیم در 1997 اولین شرکت پتروشیمی خود را تاسیس کرد اما افکار گسترده مدیران این شرکت این بار متوجه ورود به بازار دارو شد و اولین داروی خود را تولید کرد ذر آوریل 1003 داروی  “Factive” شرکت LG Life Sciences به عنوان اولین داروی کره ای تایید شده توسط FDA ایالات متحده علامت گذاری شده است.

اولین های جهانی ال به اینجا ختم نشده این شرکت در همین سال یعنی 2003 اولین تلویزیون lcd 55 اینج جهان به سیستم HD TV مجهز می کند که این یک موفقیت بزرگ بحساب می آید این نمونه نوآوری و نوآوری هایی که قبلا ذکر کردیم نشان از قدرت و توان علمی و تحقیقاتی این شرکت بزرگ کره ایی دارد.

تولیدات شرکت ال جی برای ذخیره‌سازی نوری در سطح جهان هم از دیر باز تا کنون مورد توجه استفاده کنندگان از کامپیوتر بوده است و علاقه مندان کارهای مختلف کامپیتری از این وسایل ذخیره سازی استفاده می کنند. در ژانویه 2005 LG و GS به دو گروه مختلف تقسیم می شوند

تهویه مطبوع Whisen ال جی الکترونیکس برای 5 سال متوالی در رتبه اول جهان قرار گرفته است. و در همین سال اوت شرکت 
LG Innotek  متعلق به شرکت ال جی مادر کوچکترین ماژول دوربین 6.4 میلی متری جهان را برای تلفن های همراه توسعه داد.شرکت های متعلقه کمپانی ال جی در کنار همدیگر دست به تاسیس و توسعه تولیدات خود می زنند که هرکدام از آنها جزء افتخارات این شرکت بحساب می آید و باعث می شود این شرکت روز بروز جایگاه خود را بعنوان یک شرکت صنعتی نوآور در بین شرکت های جهانی دیگر محکم تر کند.

برند لوازم خانگی ال جی در مارس 2006 شرکت تابعه LG Philips LCD  تلویزیون 100 اینجی ال سی دی خود را توسعه و بروز می کند و ستاره ایی دیگر بر ستاره های افتخارات خود اضافه می کند و در سال 2007 میلاذی اقدام به تاسیس انرژی شمسی خود کرد.

مطالعه کنندگان عزیز مقاله تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG از اینجا به بعد بصورت تیتر وار به معرفی تاریخچه شرکت مادر یعنی ال جی و شرکت های تابعه می پردازیم.

اکتبر
LG Chem سه نوع باتری آینده (باتری پله ای، باتری منحنی و باتری کابلی) تولید می کند.

اکتبر
ال جی اینترنشنال کارخانه روغن نخل را در اندونزی افتتاح کرد.

2015
مارس
LG Chem به سهم شماره 1 بازار در چین، بزرگترین بازار قطبی کننده جهان، دست یافته است
LG Electronics پردیس Haiphong در ویتنام را افتتاح کرد
ژوئیه
ال‌جی الکترونیکس Tromm Twin Wash را عرضه کرد

2008
آوریل
LG Telecom خدمات داده 3G “OZ” را راه اندازی کرد

در سپتامبر همین سال شرکت LG Solar Energy در taean نیرو گاه شمسی تاسیس کرد.

برند لوازم خانگی ال جی در سال 2009 تامین انحصاری اولین باطری GM برای خودرو در سطح جهان توسط شرکت تابعه  LG Chem بعهده گرفت. و یک سال بعد یعنی در مارس 2010 ال جی اولین تلویزیون های سه بعدی کره جنوبی را به خارج از کشور صادر کرد.

هلدینک ال جی اکنون در زمینه های مختلف دارای فعالیت های بسیار فراوانی است و یکی از چهار شرکت بزرگ کره جنوبی در تولیدات الکترونیکی، مخابراتی و لوازم خانگی بحساب می آید. در مارس سال 2017 تولید موتور دی دی اینورتر ال جی الکترونیکس به 70 میلیون دستگاه رسید. اکنون ال جی وارد فعالیت در زمینه هوش مصنوعی و تولید ربات در سطح جهانی شده است و بر همین اساس با شرکت های بزرگ هوش مصنوعی وارد اشتراک و فعالیت شده است.

مارس سال 2022 LG AI Research «مرکز تحقیقات هوش مصنوعی ال‌جی» را در میشیگان، ایالات متحده آمریکا تأسیس می‌کند

در این قسمت از بحث تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG بطور مختصر بعضی از جوایزی که شرکت کره ایی ال جی کسب کرده را معرفی می کنیم.

جوایز:

مای 1999

شوینده بسیار غلیظ ال‌جی «One Spoon Power» برنده جایزه IR52 Jang Young-shil شد..

 در سال 2004

ژوئن
LG Electronics به عنوان “بهترین شرکت فناوری اطلاعات جهان” توسط Business Week انتخاب شده است

اکتبر
«خمیر دندان نمک بامبو» متعلق به LG Household & Health Care برنده جایزه بهترین خمیر دندان کره ای توسط People’s Daily of China شد.

2007
آوریل
LG Electronics برنده جایزه “People’s Brand”، معتبرترین جایزه محصول روسیه شد.

LG Electronics در سه بخش جوایز EISA اروپا برنده شد

اکتبر
LG Chem برنده جایزه بزرگ «مدیریت سبز جهانی برتری» شد.

2012
فوریه
LG Chem به عنوان بهترین شرکت باتری خودروهای الکتریکی جهان انتخاب شده است.

نوامبر
LG Display برنده «جایزه فناوری کره ۲۰۱۶» شد.

و بسیاری جوایز و افتخارات دیگر.

 

کلام آخر

ما در مقاله تاریخچه شرکت تولید کننده لوازم خانگی LG نگاه مختصری به تاریخچه شرکت جهانی کره ایی lg انداختیم در مقاله ما بیشتر بطور تیتروار بعضی از فعالیت و تاریخه همچنین جوایز و افتخارات آن را بازگو کردیم امیدوارم مورد توجه عزیزان مطالعه کننده قرار بگیرد.

موفق و سرفراز باشید

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بکنید.

لینک صفحه اصلی سایت فروشکالا

بیشتر مطالب مقاله مختصری به تاریخچه شرکت جهانی کره ایی lg تالیف، تدوین و ترجمه از سایت https://www.lgcorp.com/about/history/3 می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *