آبگرمکن

معرفی انواع آبگرمکن برقی

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی انواع آبگرمکن برقی

 

معرفی انواع آبگرمکن برقی با پایان فصل تابستان و شروع فصل های سرد سال خانواده ها و اماکن مختلف احساس نیاز بیشری به آب گرم برای انواع کار های روزمره مانند شستشوی دست و صورت، شستن لباس و بخصوص حمام کردن می کنند.

 

همچنین با شروع سرما خانواده ها شروع به رفع کمبود وسایل تامین کننده آب گرم می نمایند و باید وسایل مشکل دار خود را به تعمیر کار بسپارند یا مجبور به خرید وسایل گازسوز جدید از جمله خرید آبگرمکن برقی می شوند. می توانید انواع ابگرمکن های برقی تو یا خرید آنلاین آبگرمکن گازی ولیدی برندها معتبر را از فروشگاه اینترنتی فروشکالا به آدرس https://foroshkala.net/ خریداری نمایید. در بحث معرفی انواع آبگرمکن برقی امروز ما در مورد این وسیله ضروری از نوع بوتان می پردازیم لطفا با ما باشید.

 

ما سعی می کنیم با معرفی آبگرمکن برقی در این مقاله مطالبی را ارایه دهییم که برای خرید آنلاین آبگرمکن برقی مفید واقع بشود.

آبگرمکن برقی

معرفی آبگرمکن برقی

آب گرمکنی که با انرژی الکتریسیته کار می کند و عمل گرم کردن آب را با تبدیل انرژی برق به انرژی گرمایی انجام می دهد به این صورت که جریان برق از طریق مدار به دوشاخه آبگرمکن و بعد به آبگرمکن و المنت یا المنت های آبگرمکن متصل می شود و از طریق گرم شدن المنت آب درون مخزن که سیم مسی المنت در درون است گرم می شود و مصرف کننده با باز کردن شیر آب گرم آب گرم درون مخزن آبگرمکن برای استفاده بطرف کابر جریان پیدا می کند.

این خلاصه بسیار مختصر از فرایند گرم شدن آب در آبگرمکن برقی است. در قسمت بعدی به معرفی انواع آبگرمکن برقی می پردازیم

انواع آبگرمکن برقی:

آبگرمکن برقی مخزنی یا ایستاده

آبگزمکن برقی دیواری

آبگرمکن برقی دوش حمام

آبگرمکن سر شیر ظرفشویی

آبگرمکن برقی کوچک 

آبگرمکن برقی ایستاده

معرفی آبگرمکن برقی مخزنی

 

آبگرمکن مخزی یا زمینی آبگرمکنی است که به صورت استوانه ایی تولید می شود و در درون استوانه مخزنی قرار می گیرد که آب سرد به درون آن می ریزد و از طریق المنت یا چند المنت به آب گرم تبدیل می شود. دو نکته بسیار مهم و امنیتی که بهتر است هنگام خرید آبگرمکن برقی و بخصوص مخزنی آن را در نظر گزفت یکی مسئله فیوز ها است که باید یک فیوز منیاتوری داشته باشد که در مسیر مدار قرار می گیرد تا در زمان بوجود آمدن هر گونه اشکال در سیستم برق آبگرمکن یا ایجاد اتصال مدار را قطع کند.

و فیوز دوم که فیوز جان نامیده می شود در صورتی که در اثر گذشت زمان و استهلاک وسایل حفاظتی و یا رسوب گذاری جریان آب و برق بهم متصل شوند بلافاصله جریان برق را قطع و از برق گرفتگی کاربر جلوگیری می کند البته این فیوزها فقط مختص آبگرمکن برقی مخزنی نیست و در تمام انواع آبگرمکن های برقی بهتر است وجود داشته باشد.

اما مسئله امنیتی دوم که در آبگرمکن های مخزنی باید رعایت شود و در همه انواع این نوع آبگرمکن ها وجود دارد وجود قطعه ایی بنام ترموستارت است این قطعه وظیفه دارد که درجه حرارت آب درون مخزن آبگرمکن را طبق نیاز کاربر تنظیم کند بطوری که بمحض رسیدن آب به درجه مورد نظر مثلا 80 درجه فارنهات مدار را قطع کند و از گرم شدن بیشتر آب در درون مخزن جلوگیری کند و پس از سرد شدن آب مجددا مدار را متصل کند و دوباره آب شروع به گرم شدن می کند.

البته این نوع آبگرمکن معایبی دارد یکی از معایب آن مصرف بیشر برق و بالا بردن مبلغ قبوض برق نسبت به آبگرمکن های تولید آب فوری می شود زیرا حتی اگر کاربر از آب گرم درون مخزن استفاده نکند بدلیل سرد شدن آب ترموستارت دستور وصل مدار به المنت ا را می دهد و آبگرمکن را روشن میکند در چنین حالتی المنت ها دوباره شروع به گرم کردن آب می کند و برق مصرف می کنند و این کار ممکن است بارها در طول شبانه روز اتفاق بیفتد و آب سرد و گرم شود بدون هیچگونه استفاده ایی.

البته این نوع آبگرمکن دارای مزایایی هم هست در هنگام قطع برق کاربر به اندازه مخزن این آبگرمکن دارای آب گر است. نصب این آبگرمکن بسیار راحت و آسان است. تعمیر آبگرمکن برقی ساده است و براحتی می توان آنرا تعمیر کرد.

 

آبگرمکن برقی دیواری

آبگزمکن برقی دیواری

از انواع آبگرمکن برقی آبگرمکن برقی دیواری که از پرکاربرد ترین و محبوب ترین انواع آبگرمکن ها است این آبگرمکن تامین کننده 24 ساعته آب کاربر است و می تواند آب فوری و بسیار زیاد برای استفاده کننده تولید کند این نوع آبگرمکن دارای حجم کم و وزن سبک است و بسیار راحت می توان آنرا بر روی دیوار نصب کرد و این از دلایل بسیار مهمی است که باعث می شود خانواده ها و اماکن تجاری زیادی از این نوع آبگرمکن استفاده کنند

مزایای آبگرمکن برقی دیواری

بدلیل اینکه دارای حجم و وزن کمی است و روی دیوار نصب می شود هیچ فضایی از خانه و یا محل نصب را اشغال نمی کند بنا بر این نیاز به جای زیادی ندارد

برای آپارتمان ها و خانه های کوچک مناسب است.

سرویس، جابجایی و تعمیر آن از نوع ایستاده یا مخزنی آسانتر است.

برق کمتری نسبت به آبگرمکن ایستاده یا مخزنی مصرف می کند.

مصرف آب آن کمتر است.

آب فوری به هر اندازه که نیاز داریم را می تواند تامین کند

آبگرمکن برقی دوش حمام

تجربه یک دو حمام با آب گرم که در نتیجه تزریق هوا به آب توسط این نوع آبگرمکن بوجود می آید فرد به هوس خرید و استفاده از آیگرمکن های برقی سر دوش می اندازد. این نوع آبگرم کن ها سر دوش حمام قرار می گیرند به همین دلیل دارای نصبی آسان هستند نه احتیاج به لوله گشی دارند و با آب با فشار کم هم کار می کنند و فشار آب را با تزریق هوا به آب بالا می برند.

این نوع آبگرمکن ها یک راه خروجی آب دارند و نمی توان از آنها برای مصارف متعدد استفاده کرد. از ویژگی های آنها حمل و جابجایی بسیار آسان مصرف کم آب و برق، نصب آسان و سبک و کوچک بودن است آبگرمکن برقی دوش حمام را با ایمنی بالا، ضد آب و بخار یعنی ( آب و بخار در سیستم داخلی و مدار برق و تغذیه آنها نفوذ نمی کند ) تولید می کنند.

آبگرمکن برقی دوش حمام

آبگرمکن سر شیر ظرفشویی

آبگرمکن سر ظرفشویی یک آبگرمکن بسیار کوچک است که تک مسیره می باشد و فقط آب گرم یک شیر یعنی شیر ظرفشویی را می تواند تامین کند این نوع آبگرمکن مانند آبگرمکن سر دوش باید دارای ایمنی بسیار بالا، ضد نفوذ آب و بخار به سیستم درونی، دارای فیوز جان باشد. نصب آن بسیار راحت است و دارای مصرف پایین برق و آب است با ایجاد حباب در آب و تزیق هوا در آب باعث افزایش فشار آب و صرفه جویی در مصرف آن می شود.

آبگرمکن برقی سر شیر ظرفشویی

آبگرمکن برقی قابل حمل

این مدل از آبگرمکن برای افرادی کاربرد دارد که همیشه در حال جابجایی هستند مانند افرادی که به نگهبانی از پروژه های عمرانی یا ساختمانی مشغول هستند و یا گارگرانی که در اماکن و مناطق مختلف مجبور هستند بطور موقت در مکانهای مختلف مستقر شوند براحتی این آبگرمکن حتی با کمترین فشار آب هم آب مورد نظر آنها را گرم می کند.

کلام آخر

با تشکر از همراهی شما با مقاله معرفی انواع آبگرمکن برقی ما سعی کردیم در این مقاله به معرفی آبگرمکن برقی و انواع آن بپردازیم بعد از مقدمه انواع آبگرمکن برقی را معرفی کردیم سپس آبگرمکن برقی مخزنی را مورد بحث قرار دادیم بعد از آن آبگرمکن برقی دیواری، آبگرمکن سر دوشی، آبگرمکن سر شیر ظرفشویی و آبگرمکن برفی قابل حمل را خدمت شما معرفی کردیم امید وارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و در هنگام خرید آبگرمکن برقی به شما کمک کند.

موفق و سرفراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *