آبگرمکن

معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری

معرفی قطعات آبگرمکن گازی آیا تا کنون به این فکر کرده اید که آبگرمکن گازی دیواری از چه قطعاتی ساخته شده؟ که اینچنین آب را فوری گرم می کند اگر مایل به شناخت این قطعات هستید تا آخر مقاله معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری با مه همراه باشید.

یکی از وسایل و کالاهای بسیار ضروری زندگی امروزی آبگرمکن است آبگرمکن گازی دیواری قادر است آب داغ را بصورت فوری و بمحض باز کردن شیر آب گرم در طی 24 ساعت شبانه روز برای مصارف گوناگون خانگی تامین کند. مزایای فراوان این آبگرمکن باعث شده در سال های اخیر بسیاری از خانواده های ایرانی به این نوع آبگرمکن روی بیاورند.

راحتی تامین قطعات آبگرمکن گازی دیواری، تامین آب داغ فوری، تا مین آب گرم 24 ساعته، اسانی حمل و نقل بدلیل کوچک بودن و سبکی وزن، راحتی سرویس و تعمیر، قیمت مناسب سوخت این نوع آبگرمکن ها و در دسترس بودن سوخت از مزایای آبگرمکن های گازی دیواری است.مقاله امروز ما در رابطه با معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری است.

برای اطلاعات کامل در مورد آبگرمکن گازی می توانید مقاله راهنما و قیمت خرید آبگرمکن گازی دیواری ایمن با کیفیت را مطالعه بفرمایید.

انواع قطعات آبگرمکن گازی دیواری

صافی آبگرمکن گازی دیواری

کابراتور آبگرمکن

شیر مغناطیسی آبگرمکن گازی دیواری

کلید مبدل حرارتی

الکترود سنسور

شعله پخش کن آبگرمکن گازی دیواری

رابط حرارتی

الکترود جرقه زن آبگرمکن گازی دیواری

کلید حرارتی کلاهک تعدیل

شیر آهسته احتراق آبگرمکن گازی دیواری

شیر تنظیم دما

سوپاپ اصلی گاز

شیر پروانه ایی

لوله دیافراگم آبگرمکن گازی دیواری

شیپوره آبگرمکن

ترموکوبل

واشر پلاستیکی دیافراکم

کلاهک تعدیل

صفحه پشت آبگرمکن

مبدل

رگلاتور آب آبگرمکن گازی دیواری

رگلاتور گاز

برای رفتن به فروشگاه اینترنتی صدها مدل آبگرمکن دیجی کالا اینجا کلیک کنید

معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری

کلاهک تعدیل

کلاهک تعدیل قسمتی از دود کش ابگرمکن و یا پکیج است و وظیفه اصلی آن هدایت گازهای سمی و بخار و دود ناشی از سوختن شعله پکیج دیواری می باشد. این قطعه که از خاموش شدن شعله پکیج در صورت ورود هوا از طریق دود کش جلوگیری می کند. در صورتی که دودکش پکیج مسدود شود محصولات احتراق از طریق این کلاهک به محیط بیرون هدایت میشوند.

کلاهک تعدیل آبگرمکن گازی دیواری
کلاهک تعدیل آبگرمکن گازی دیواری

مبدل گرمایی

قطعه ایی از آبگرنکن دیواری گازی است که در معرض گرمای شعله های مشعل آبگرمکن قرار می گیرد و گرما را به آب سردی که از طریق ورودی آب سرد به مبدل وارد شده را گرم می کند در حقیقت مبدل تشکیل شده از یک لوله مسی است به همراه  یک صفحه مسی همانند تصویر زیر این لوله یک طرف دارای ورودی آب سزد و طرف دیگر خروجی که آب گرم می باشد.

هرچه مبدل بهتر و بیشتر قادر به تبدیل آب سرد به آب گرم شود می گوییم راندمان و کارایی مبدل بهتر و بالا تر است البته عواملی هستند که باعث پایین آمدن راندمان و کارایی مبدل می شوند مثلا زمانی که در اثر عدم سرویس مناست دوده و گرد و خاک بر روی مبدل و بخصوص لوله های مسی قرار گرفته باشد و یا اینکه مواد سخت آب و ناخالصی آن در درون لوله های مسی رسوب کرده باشند.

رگلاتور آب

رگلاتور آب مجموعه ایی از قطعات مانند شیر احتراق، مغزی آب بندی، ساق سوپاپ، سوپاپ آب، شیپوره می باشد که با هم دیگر وظیفه تنظیم آب ورودی به آبگرمکن و ثابت نگه داشتن جریان آب را دارند تا جریان آب گرم دچار اختلال نشود یکی از مسایلی که می تواند در کار این قطعه اختلال ایجاد کند سختی آب ورودی و وجود ذرات مختلف در آب است که باعث رسوب گذاری در این قطعه و ایجاد خرابی در آن می کند.

رگلاتور آب آبگرمکن گازی دیواری
رگلاتور آب آبگرمکن گازی دیواری

رگلاتور گاز

از قطعات آبگرمکن گازی است که در مسیر گاز ورودی به آبگرمکن و شعله آبگرمکن قرار دارد وظیفه تنظیم گاز ورودی بر اساس مورد نیاز برای تولید آب گرم را دارد اگر این قطعه دچار مشکل شود آبگرمکن کار نخواهد کرد زیرا گاز به شعله ها نخواهد رسید ویا اینکه ممکن است گاز ورودی به شعله های آبگرمکن بیش از حد مورد نیاز باشد و باعث بالا رفتن گاز مصرفی شود این قطعه نیز خود از چند قطعه بدنه، رابط و چند راهه تشکیل می شود.

سوپاپ اصلی گاز

سوپاپ اصلی گاز قطعه ایی است که  وظیفه باز و بسته کردن جریان گاز ورودی به آبگرمکن هنگام بستن یا باز کردن آب به رابط چند راهی را دارد این قطعه خود در درون چند راهه قرار دارد.

شعله پخش کن

شعله پخش کن قطعه ایی از آبگرمکن است که در آن گاز شهری به شعله جهت تولید گرما مورد نیاز برای تبدیل آب سرد به آب داغ در لوله های مسی تبدیل می شود. این شعله پخش کند در آبگرمکن های مختلف بسته به ظرفیت آبگرمکن ممکن است دارای 12 تا 18 نازل باشد که البته نازل های گاز مایع با نازل های گاز شهری تفاوت دارند.

شعله پخش کن

صفحه پشت آبگرمکن

این صفحه در پشت آبگرمکن دیواری قرار می گیرد و وسیله نصب آبگرمکن دیواری به دیوار و محافظت از آب گرم را دارد.

شیر پروانه ایی آبگرمکن گازی

این قطعه هم وظیفه تنظیم گاز ورودی به رگلاتور گاز و قطعه چند راهه را بعهده دارد و از ورود بیش از حد نیاز گاز به این دو قطعه جلوگیری می کند. 

 

کلام آخر:

در این جا می رسیم به آخر مقاله معرفی قطعات آبگرمکن گازی دیواری امید وارم تونسته باشم هر چند مختصر قطعات آبگرمکن گازی دیواری را خدمت شما معرفی کرده باشم ما در این بحث بعد از مقدمه انواع این قطعات را خدمت شما نام بردیم و سپس جند تا از آنها را بطور مختصر توضیح دادیم.

ما در این جا گفتیم که کلاهک تعدیل قسمتی از دود کش است که وظیفه هدایت دود و مواد سمی ناشی از احتراق را بعهده دارد سپس مختصری در مورد مبدل گرمایی، رگلاتور گاز و آب، سوپاپ اصلی گاز آبگرمکن، شعله پخش کن آبگرمکن گازی و همچنین در مورد صفحه پشت آبگرمکن و شیر پروانه ایی آبگرمکن گازی صحبت کردیم امید وارم این نوشته مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید.

موفق و سرفراز باشید

لینک صفحه اصلی فروشگاه فروشکالا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *