مانتو

معرفی انواع مانتو های چهار فصل

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی انواع مانتوهای چهار فصل

مقدمه

پمعرفی انواع مانتو های چهار فصل پوشش از نیاز های اساسی در طول تاریخ حیات بشری می باشد بطوری که در هیچ دوره و عصری بشر بی نیاز از پوشش مناسب آن دوره نبوده است و متنایب با نیاز های خود از انواع پوشش استفاده می کرده است.

یکی از انواع پوشش های امروزی که در جوامع مختلف اسلامی در کشورهای مختلف و از جمله ایران کاربرد زیادی دارد مانتو است. مانتو یکی از پوشش های زنانه است که خانم ها در انتخاب و خرید آن وسواس زیادی را بخرج می دهند چون یک پوشش بیرونی بحساب می آید و لباس های رویی و بیرونی نشان دهنده شخصیت و استایل افراد می باشد و در تعیین جایگاه افراد در بین اطرافیان می تواند موثر باشد.

بر همین اساس است که در بازار هم تولید کنندگان و هم کسبه برای فصل های پیش رو دست به دوخت و تولید انواع مدل های مناسب فصل های پاییز، زمستان، بهار و تابستان می زنند. و متناسب با فصل و نحوه آب و هوایی که قرار است در آن منطقه و یا کشور به بازار عرضه شود از پارچه های متفاوت و با ضخامت و نازکی مختلفی استفاده می شود  می زنند.

این مقاله در رابطه با معرفی انواع مانتو های چهار فصل سال است که ما در رابطه با آنها صحبت می کنیم.

معرفی انواع مانتو های چهار فصل:

 • مانتو های فصل بهار

 • مانتو های فصل تابستانی

 • مانتو های فصل پاییزی

 • مانتو های فصل زمستانی

مانتو های فصل بهار

ویژگی مانتو مناسب فصل بهار

بهار فصل مانتو های با پارچه های رنگی، گلدار و زنده است و تنوع و زیبایی بسیار زیادی دارد.

پارچه های مناسب مانتو بهاری:

پارچه نخی یا همان پنبه ایی

پارچه کتان با ضخامت متوسط

پارچه ریون

پارچه کرپ

برای آشنایی مفصل و بیشتر با مانتو زمستانی از لینک زیر استفاده کنید.

مطالعه برای اطلاعات بیشتر ( خرید اینترنتی مانتو بهاره جذاب از 50 مدل سال 1401 )

مانتو تابستانی:

مانتو تابستانی دومین مانتو که در مقاله معرفی انواع مانتو های چهار فصل مورد بررسی قرار می دهیم. اگر زمستان و پاییز را هم خانواده بنامیم و لباس های زمستانی و پاییزی را مثل هم و پارچه های آنها را از نظر جنس تقریبا یکی بنامیم بهار و تابستان هم این چنین وضعیتی دارند و تفاوت فقط در میزان ضخامت و نازکی این لباس ها و میزان سردی و گرمی آنهاست.

مانتو های تابستانی را از پارچه هایی تولید می کنند که هوای بیرونی را براحتی و خوبی از خود عبور دهند تا باعث جریان پیدا کردن هوا بین مانتو و بدن کاربر شود و در نتیجه باعث خنگی فرد گردد.

ضمن اینکه در دوخت مانتو های تابستانی از پارچه های با رنگ باز و روشن استفاده می شود تا باعث انعکاس نور و گرمای خورشید بشود و نور و گرمای آفتاب را بخود جذب نگند. مسئله دیگر در انتخاب و خرید مانتو تابستانی عدم چسبان بودن آن است و مانتو تابستانی باید گشاد و جا باز باشد تا راه نفوذ هوا به داخل مانتو محیی کند.

برای آشنایی مفصل و بیشتر با مانتو زمستانی از لینک زیر استفاده کنید.

مطالعه برای اطلاعات بیشتر (خرید مانتو تابستانی شیک لاکچری مانتو دخترانه زیبا )

مانتو ی پاییزی

ما در این قسمت سعی داریم به معرفی ویزگی های مانتو مناسب فصل پاییز بپردازیم مانتو هایی مناسب با تغییرات آب و هوایی، تغییرات ناگهانی، دم دمی و گاها بارانی در کنار سیستم بدنی که به هوای بهار و تابستان خو گرفته و آمادگی جندانی برای تغییرات آب و هوایی پائیزی را در کنار خطر گرفتاری به آنفولانزا و بیماری های دیگر را ندارد.

ضمن اینکه پائیز است و فصل کلاس درس و نشستن ساعت های متمادی در کلاس درس پس مانتویی را باید تهیه کنیم که مناسب استفاده روزانه باشد و براحتی چروک نشود و بطور روزانه نیاز به شستشو و اتو کشی نداشته باشد. معمولا مانتو های پاییزی شباهت زیادی با مانتو های زمستانی ذارند و می توان این ها را در یک گروه قرار داد. در ادامه مقاله معرفی انواع مانتو های چهار فصل

مواردی که در انتخاب مانتو پاییزی باید در نظر بگیریم

 • انتخاب مانتو های چند لایه:

 • جنس مناسب سرمای پاییزی

 • زنگ مانتو

 • مدل مانتو

 • انتخاب مانتو های چند لایه:

در انتخاب مانتوی پاییزی باید سعی کرد مانتویی را انتخاب کرد که دارای چند لایه باشد مخصوصا اگر پارچه رویی از  نوع نازک باش و یا اینکه باید بتوانیم براحتی لباس های مناسب زیر آن پوشید که پوششمان چند لایه شود و لایه های زیرین هم از عبور سرما به بدن جلوگیری کند و اگر هوا گرم شد حالا در جاهای مختلف مانند میهمانی و یا یک ملاقات دوستانه بتوانیم لایه های زیرین بعنوان لباس اصلی و رویی از آن استفاده کرد. 

 • جنس مناسب سرمای پاییزی

جنس از عوامل مهم در انتخاب یک مانتو برای فصل آغاز سرما و فصل پیش واز رفتن زمستان است انواع مانتوها با جنس های مختلف که مناسب سرما است و هوای سرد را از خود رذ نمی کنند در بازار وجود دارد که رنگ های مناسب هم دارد. در این فصل نمی توانیم دمای ساعت های آینده را حدس بزنیم بنابر این از پوشیدن لباس ها ی پشمی و ضخیم و یا نازک مانندکتان نازک باید پرهیز بکنیم.

نواع پارچه های مناسب پاییز را خدمت شما معرفی می کنیم.

پارچه سوئیت

پارچه کشمیر

پارچه فوتر مخصوص پاییز

پارچه کتان

مانتو پاییزی مخمل

پارچه چرم مانتو پاییزی 

 • زنگ مانتو:
 • مدل مانتو

مانتو زمستانی:

ـخرین نوع مانتو در بحث  معرفی انواع مانتو های چهر فصل مانتو زمستانی است که در مورد آن بحث می کنیم. زمستان را از نظر میزان و شدت سرما می توان هم خانواده پاییز نامید در حقیقت پاییز مقدمه و پیش قراول سرمای گزنده، سوزناک و بسختی قابل تحمل زمستان نامید.

مانتو های زمستانی را از پارچه های گرم و غیر قابل نفوذ برای سرما می دوزند. این مانتو ها باید دارای خاصیت نگهداری و جذب نور و گرمای نور خورشید را داشته باشند تا از این طریق از گرمای بدن محافظت کند. در انتخاب رنگ مانتو زمستانی از رنگ های تیره مانند مشگی، سرمه ایی، و رنگ های دیگر تیره باید استفاده کرد.

برای آشنایی مفصل و بیشتر با مانتو زمستانی از لینک زیر استفاده کنید.

خلا صه کلام:

در پایان مقاله معرفی انواع مانتو های چهار فصل باید بگوییم که ما در این مقاله در مورد تک تک فصول بطور بسیار مختصر توضیح دادیم و لینک بحث مفصل در مورد هرکدام از مانتو های فصول سال را برای شما سروران عزیز و بازدیدکنندگان سایتمان قرار دادم البته بجز فصل پاییز که بدلیل عدم ارجاع به مقاله مفصل بیشتر در مورد آن گفتیم امید وارم مقاله معرفی انواع مانتو های چهار فصل مورد توجه خوانندگان عزیز قرار بگبرد.

موفق و سرفراز باشید.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *