مانتو

خرید مانتو مجلسی و لباس های چشم نواز مجلسی سال 1401

بسم الله الرحمن الرحیم

خرید مانتو مجلسی و لباس های چشم نواز مجلسی سال 1401

توجه:  برای بررسی بیشتر،  مشاهده و خرید محصولات  از این لینگ مستقیم استفاده نمایید.

مانتو زنانه مدل آیرین مجلسی

مانتو زنانه کیکی رایکی مدل مجلسی کد 166135 رنگ کرم 

مانتو زنانه کیکی رایکی مدل مجلسی کد 166135 رنگ کرم

مانتو زنانه ماترن مدل مجلسی 

مانتو زنانه ماترن مدل مجلسی

مانتو کتی زنانه مدل مجلسی 2022 

مانتو کتی زنانه مدل مجلسی 2022

مانتو کتی زنانه مدل مجلسی 

مانتو کتی زنانه مدل مجلسی

مانتو کتی زنانه مدل مجلسی 

مانتو زنانه مدل مجلسی ترکیبی

خرید مانتو مجلسی در جهان امروزی یکی از صنعت های مهم صنعت مد و فشن لباس های مختلف است طراحان مد و فشن همواره بدنبال طراحی بهترین و با کیفیت ترین مد های لباس برای عقب نیفتادن ار رقبای خود هستند. از سوی دیگر طراحان در فکر جلب توجه سلقه های مختلف و علایق مصرف کننده و بدست آوردن سهم بیشتر از این بازار میلیاردی جهان کنونی ما هستند.

در این میان سهم خانم ها بخاطر لطافت روح و روان و زیبایی گرایی و روحیه عاطفی بسیار بالا گرایش بیشتری نسبت به خاص بودن و چشم نوازی و استایل زیبای خود دارند بیشتر است. بر همین اساس است که خانم ها توجه بیشتری به ظاهر و لباس خود دارند و سعی می کنند با جهان مد پیش بروند و از آقایان در این زمینه پیشی گرفته اند.

مانتو زنانه مدل مجلسی 

مانتو زنانه مدل مجلسی

 

در جوامع اسلامی و بخصوص جامعه ایرانی مانتو و خرید مانتو مجلسی در انواع مختلف خود یکی از اصلی ترین پوششهایی است که توجه بسیاری از طراحان مد مسلمان و غیر مسلمان را بخود جلب کرده است. و باعث خلق هزاران مدل مانتو شده است. یکی از این مانتو ها مانتو مجلسی است که زنان در انواع مجالس شادی و غم، و جشن ها و دور همی های دوستانه و غیره از آن استفاده می کنند مانتو مجلسی ممکن است بصورت انواع مانتو تابستانی، مانتو بهاری، مانتو زمستانی یا مانتو پائیزی تولید و به بازار عرضه شود.

در این قسمت از مقاله خرید مانتو مجلسی و لباس های چشم نواز مجلسی سال 1401 انواع پارچه های تولید مانتو مجلسی را معرفی و توضیح مختصری در مورد چند مورد از آنها می دهیم.

لینک خرید مانتو تابستانی

مانتو زنانه مدل زانکو مجلسی 

مانتو زنانه مدل زانکو مجلسی

1- پارچه مانتو مجلسی ابریشم:

پارچه ابریشم که بهترین و گرانترین گزینه برای دوخت، تولید و خرید پیراهن مجلسی است پارچه ایی نرم، لطیف، چشم نواز، دلربا و.. است این پارچه در هزاران سال پیش در چین تولید شد. پارچه ابریشم از تار و پود در هم تنیده گرم ابریشم به دور خود بدست می آید پس منشا حیوانی دارد کرم ابریشم بعد از مدتی تنیدن این تار و پود بدور خود و تکامل کامل از این بافته بیرون می آید و تبدیل به پروانه می گردد. شاید به جرات بتوان کفت خرید پیراهن مجلسی ابریشمی برای مراسم گوناگون بهترین گزینه است.

در گذشته مزرعه داران و کشاورزان این ماده بافته شده را به نخ و سپس به پارچه تبدیل می کردند و در عصر حاضر این کار توسط دستگاههای پیشرفته صورت می گیرد پارچه طبیعی ابریشم بسیار گران است و تولید آن کفاف نیازهای امروزی مصرف کنندگان را نمی دهد. بر همین اساس است که دست اندرکاران صنعت لباس و مد نوع صنعتی پارچه ابریشم را تولید و در دوخت بسیاری از لباس ها از آن استفاده می کنند.

در کنار پارچه زیبای ابریشم نوع دوخت و مهارت چرخکاران در تولید لباس های گران قیمت ابریشمی تاثیر زیادی دارد. در کنار این عوامل نباید از مهمترین مسئله دوخت و تولید لباس یعنی طراحی و کار طراحان که لباس ها را با توجه سلیقه، علاقه، نیاز و عوامل دیگر طراحی و به شکل های مختلف و مدل های گوناگون و رنگ بندی های متنوع در می آورند غافل بود. و در کنار این موارد از عامل تمیز کاری در برش و دوخت نباید چشم پوشید. 

مانتو زنانه کیکی رایکی مدل مجلسی کد 166115 رنگ مشکی 

مانتو زنانه کیکی رایکی مدل مجلسی کد 166115 رنگ مشکی

همیشه قبل از هر مراسم مهم و یا جشن افراد اولین فکری که می کنند چه بپوشم و این مسئله اصلی هر خانمی قبل از جشن های عروسی و انواع جشن های مهم خود و نزدیکان و آشنایان است. در این میان انواع لباس های مجلسی شیک و زیبا گزینه اول انتخاب است. از میان انواع لباس های مجلسی لباس هایی که از پارچه ابریشمی و یا ماده اولیه ان پارچه ها ابریشم است مانند مخمل طرفداران بیشتری دارند.

مانتو زنانه کیکی رایکی مدل مجلسی کد 166115 رنگ مشکی 

مانتو زنانه مدل مجلسی بهاره ساتن رنگ کله غازی

2- پارچه مانتو مجلسی حریر:

پارچه ایی ظریف و زیبا که در بافت آن الیاف مشخص و خاصی ندارد و ممکن است از ابریشم طبیعی، پنبه و یا ترکیبی از آنها و یا الیاف های طبیعی دیگر استفاده شود. این پارچه حالت تزیینی دارد و براحتی می توان طرح های زیبا و دل خواه را بر روی آن زد.

پارچه حریر بعنوان پارچه دوطرفه یا دو رو بحساب می آید و طرح ها و رنگ ها در دو طرف آن ظاهر می شوند. یک پارچه سبک، نازک و خنک است که برای مانتوها و لباس های مجلسی بخصوص پیراهن و مانتو های تابستانی که هوا گرم است بسیار مناسب می باشد.

اخیرا بخاطر بالا رفتن استفاده از این نوع پارچه و افزایش تقاضای آن و همچنین پیشرفت های بشری که باعث بوجود آمدن دستگاه های مدرن و پیشرفته نساجی شده است. کارخانه های نساجی دست به تولید پارچه حریر مصنوعی زدند تا بتوانند جوابگوی نیاز بازار این پارچه شوند. پیراهن های دوخته شده با این پارچه برای خرید پیراهن مجلسی بسیار مناسب هستند.

مانتو زنانه مدل مجلسی کد M01 

مانتو زنانه مدل مجلسی کد M01

3- پارچه مانتو و پیراهن مجلسی ژاکارد:

 پارچه ژاکارد یک پارچه زیبا، متنوع و دارای مقاومت بالایی است و به همین دلیل علاوه بر مصارف پوشاک و استفاده در تولید  انواع مانتو، پیراهن و لباس های دیگر برای دوخت و تولید انواع دکوراسیون و تشک و لحاف و غیره کاربرد زیادی دارد. رنگ ها و طرح های این نوع پارچه در هنگام بافتن بر روی آن زده می شود و بعد از بافت هیچگونه طرح یا زنگی بر روی آن نمی ریزند. رنگ ها و طرح های متنوع و زیاد این نوع پارچه باعث می شود که بسیاری خانم ها در هنگام خرید مانتو مجلسی این نوع مانتو را انتخاب کنند.

مانتو زنانه مدل مجلسی کد M02 

مانتو زنانه مدل مجلسی کد M02

4- کرپ:

در ابتدا باید بگوییم که کلمه کرپ یک کلمه فرانسوی است و معنی آن نازک و سبک می باشد. پارچه کرپ پارچه ایی زیبا و لوکس است این پارچه بخاطر اینکه در انواع مختلف نازک، ضخیم، متوسط از نظر ضخامت و نازکی، مناسب هرنوع مدل مانتو و هرفصلی است و براحتی می توان برای هر منطقه آب و هوایی یکی از انواع آنرا انتخاب و بوسیله آن لباس تهیه کرد. ضمن اینکه می توان هر نوع مانتو و از جمله مانتو های شیک مجلسی بسیار زیبا را بخاطر شیکی و لوکسی این پارچه از آن تولید کرد.

پارچه کرپ منبع الیاف خاصی برای خود ندارد و در اصل از الیاف ابریشم طبیعی این پارچه بسیار زیبا را تولید می کردند بخاطر همین یک نوع پارچه سنتی در بعضی از جوامع بحساب می آمد و در عصر حاضر بخاطر تقاضا و موارد متعدد مصرف از بسیاری از الیاف مانند کتان، پشم و یا حتی  الیاف مصنوعی و یا الیاف دیگر این نوع پارچه را می بافند. این نوع پارچه کاربرد زیادی در دوخت و تولید مانتوی مجلسی دارد.

پارچه کرپ بخاطر اینکه از هر الیافی ممکن است تولید شود انواع زیادی دارد که باعث می شود یکی از گزینه های خرید اینترنتی مانتو مجلسی باشد. از جمله انواع پارچه کرپ:

کرپ حبابی، پارچه کرپ کالتون، کرپ گاباردین، پارچه کرپ مرویجت، کرپ پلی استر، کرپ پشمی، پارچه کرپ ابریشمی، اسکاچی، کرپ غواصی، پارچه کرپ حریر، کرپ فلورانس، کرپ ژورژت و بسیاری انواع دیگرپارچه کرپ. توصیه می کنم هنگام خرید اینترنتی پیراهن مجلسی این نوع پارچه را در نظر داشته باشید.

5- پارچه مانتو مخمل:

مانتو زنانه مدل بوژان مجلسی 

مانتو زنانه مدل بوژان مجلسی

6-  پارچه کیپور و دانتل:

 مورد مهم در خرید مانتو مجلسی ، پارچه کیپور و دانتل است. در دنیای مد و خیاطی، انواع مختلفی پارچه یافت می‌شود که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند و در انواع لباس های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این پارچه ها، جز پارچه های اصلی لباس ها و برخی به عنوان تزئینات در بخشی از قسمت های البسه به کار می‌روند.

نوع گیپور و دانتل نیز از جمله جنس هایی است که در مانتوهای مجلسی زنانه کاربرد زیادی دارند و جلوه خاصی به این نوع مانتوها می‌بخشند. حتی می‌توان چنین بیان کرد که مجلسی شدن لباس ها با استفاده از این نوع پارچه ها میسر می‌شود. برخی افراد تفاوت این دو پارچه را نمی‌دانند و ممکن است گاهی اوقات به دلیل شباهتشان در بافت و ساختار، آن ها را باهم اشتباه بگیرند.

پارچه های گیپور تقریبا شبیه به ابریشم هستند و با ظرافت خاصی که دارند زیبایی مورد توجهی را نیز به لباس مجلسی می‌بخشند. اکثریت این پارچه ها دارای دوخت دستی هستند، همین موضوع باعث می‌شود تا قیمت مانتو مجلسی با این پارچه ها، بیشتر باشد. در مقابل پارچه های دانتل وجود دارند که معمولا بر روی خود طرح های برجسته‌ای را دارا می‌باشند که این طرح ها بر روی برخی البسه بسیار جذاب به نظر می‌رسند و ارزش حقیقی لباس را افزایش می‌دهند.

این نوع پارچه‌ها نیز مانند نوع قبلی هم به صورت دستی و هم به صورت دستگاهی دوخته می‌شوند که شاید هر کدام مزایایی داشته باشند، اما همواره قیمت مانتو مجلسی با این پارچه و ارزش پارچه هایی که دوختشان دستی انجام یافته است بالاتر است و مشتریان خاصی را نیز می‌طلبد.

 

7- پارچه پیراهن مجلسی ژرژت:

8-  پارچه مانتو ساتن:

9- پارچه تافته:

چه نکاتی را در هنگام  خرید پیراهن مجلسی باید در نظر گرفت:

انتخاب مانتو مجلسی با توجه به اندام فرد

برای اینکه لباسی که انتخاب می‌کنید در تن شما جلوه زیبایی داشته باشد، توجه به نوع لباس انتخابی متناسب با قد و اندامی که دارید بسیار تاثیرگذار است. چرا که هر نوع لباسی در انواع قد و هیکل ها ظاهری متفاوت خواهد داشت.

برای افرادی که دارای قدی کوتاه و اندامی ریز هستند، خرید مانتوهایی با راه های ریزتر و دارای خطوط عمودی و برعکس برای افرادی که دارای قد بلند یا اندامی درشت تر هستند، مانتوهای بدون خطوط مناسب تر خواهد بود.

ارتفاع مانتو عاملی بسیار موثر در جلوه ظاهری دارد. معمولا افراد کوتاه قد باید از خرید مانتو های بلند اجتناب کرده و به سراغ مانتوهایی با قد کوتاه بروند تا قد واقعی این دسته از افراد بلندتر و کشیده تر نمایان شود و برعکس این موضوع در رابطه با افراد بلند قد نیز صدق می‌کند.

همچنین افراد چاق سعی کنند از مانتوهای کمر دار دوری کنند زیرا بستن کمر سبب می‌شود قسمت شکمی و پهلویی افراد بیشتر نمایان شود و ظاهر خوشایندی نداشته باشد. بنابراین توجه به اندام، تاثیر زیادی در خرید مانتو مجلسی خوب دارد.

تناسب مانتوی انتخابی با رنگ پوست

معمولا در خرید اینترنتی پیراهن مجلسی و یا خرید حضوری انتخاب رنگ مانتو همانند رنگ بندی سایر وسایل و البسه امری اختیاری و متناسب با سبک و سلایق فرد صورت می‌گیرد. با این حال اگر انتخاب رنگ متناسب با رنگ بندی های پوستی هر فرد انجام گیرد، هم زیبایی ظاهری خود فرد و هم جلوه زیبای جنس خریداری شده افزایش می‌یابد.

اغلب برای پوست هایی با رنگ روشن یا به عبارتی سفید پوستان و افرادی با چشم های رنگی سبز و عسلی و آبی مانتوهایی با رنگ های ملایم قهوه ای و کرمی و آبی سیر انتخابی اصولی تر و مناسب تر تلقی می‌شود.

در مقابل افرادی که دارای پوست های سبزه تر یا تیره تر و چشم ها و موهای مشکی یا قهوه ای هستند، در انتخاب و خرید مانتو مجلسی مانتوهایی با رنگ بندی سفید و صورتی و خاکی و طوسی جلوه بهتری دارد و به عبارتی رنگ آن ها را تا حدودی روشن تر از چیزی که هست نمایان می‌کنند.

افراد با پوست های معمولی هم می‌توانند از تنوع بسیاری از رنگ ها بهره ببرند و محدودیت رنگی خاصی ندارند گرچه برای این افراد نیز معمولا رنگ های سورمه ای و گندمی و نارنجی و صورتی و مشکی بیشتر از سایر رنگ ها پیشنهاد می‌شوند.

انتخاب مانتوی مجلسی متناسب با سن

در مانتوهای مجلسی معمولا مانند سایر لباس ها، طراحی هر مانتویی متناسب با سلیقه هر بازه سنی و محدوده پوششی که هر فرد می‌طلبد متفاوت است. توجه به سن، اهمیت زیادی در خرید مانتو مجلسی مناسب و زیبا دارد.

بنابراین هر بانو باید لباسی را انتخاب و خریداری کند که با سن و دوره زندگی او در جامعه سازگار باشد. به طبع مدل مانتوهایی که جدیدتر و متناسب تر با مد روز هستند برای زنان با سن بالا مناسب نخواهند بود. معمولا زنان جوان می‌توانند از انواع مدل های جلو باز، اسپرت و مانتوهایی با قد های بسیار بلند یا حتی بسیار کوتاه، مانتوهایی با طرح های سنتی و فانتزی و … استفاده کنند. همچنین این دسته از دختران یا زنان کم سن از انواع رنگ های شاد و معمولی بهره مند هستند.

در مقابل زنانی که دارای بازه سنی بالاتری هستند و میانسال محسوب می‌شوند، شاید به نسبت تنوع کمتری را تجربه کنند و محدود به سبک و مدل های اندکی باشند؛ زیرا این دسته از افراد از تیپ های اسپورت یا رنگ بندی های شاد و فانتزی و مدل های براق و تزئیناتی اجتناب می‌کنند و حتی شاید از پوشیدن این نوع مانتو ها احساس خجالت و شرمندگی کنند.

این مقاله می تواند جوابگوی این سوال باشد که چه پیراهن مجلسی بخرم؟ باشد سوالی که شاید در ذهن بسیاری از افراد برای استقبال از سال جدید بوجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *