زنانه, لباس, مانتو

معرفی 5 نمونه از انواع پارچه برای دوخت مانتو

انواع پارچه برای دوخت مانتو

 خرید و مشاهده صدها مدل مانتو از بهترین و معروفترین برندهای ایرانی و خارجی

[digikala31627667705]

انواع پارچه برای دوخت مانتو

مانتو اصلی ترین پوشش زنان مسلمان خصوصا زنان ایرانی است. مانتوها را از انواع پارچه های با جنسها، رنگها و طرح های مختلف تهیه می کنند.

ضخامت مانتوها بر اساس فصول مختلف سال تعیین می شود برای فصل سرما از پارچه های ضخیم و برای فصل گرما از پارچه های نازک جهت دوخت انواع مانتو استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع پارچه برای دوخت مانتو بپردازیم.

معرفی چند نمونه از انواع پارچه مانتو

زنان مسلمان از مانتو به عنوان یک پوشش اسلامی برای محیط بیرون از خانه استفاده می کنند. انواع پارچه برای دوحت مانتو در رنگها و جنس های مختلفی وجود دارد که بر اساس کیفیت پارچه قیمت های متفاوتی نیز با یکدیگر دارند.

فصول مختلف سال در تعیین ضخامت مانتوها بسیار تاثیرگذار است طبیعتا فصل تابستان به دلیل گرمای هوا از پارچه های نازک جهت دوخت مانتو استفاده ی شود و در فصل سرد زمستان نیز از پارچه های ضخیم جهت دوخت انواع مانتو استفاده می شود. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به چند مورد از انواع پارچه مانتو اشاره کنیم و ویژگی های هریک را به طور مختصر برایتان توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

ساتن

ساتن یک نوع پارچه به حالت براق و نرم می باشد و مانتوهایی که از این نوع پارچه دوخته می شوند بسیار شیک و لوکس می باشند. عده ای تصور می کنند ساتن همان ابریشم است که کاملا تصور اشتباهی است زیرا ابریشم یک محصول کاملا طبیعی می باشد.

پارچه ساتن

معرفی 5 نمونه از انواع پارچه برای دوخت مانتو پارچه ساتن

چرم

همانگونه که می دانید جرم یکی از انواع منسوجات برای تولید مانتو  است.پارچه چرم در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارد، چرم طبیعی از پوست دباغی شده حیواناتی مانند گاو به دست می آید. دوام بالا، ضد آب بودن و عایق بودن از ویژگی های این پارچه است.

مانتوهایی که از این نوع پارچه دوخته می شود بسیار با دوام  می باشند. بخاطر زیبایی کفیت وخوشپوش بودن مغمولا دارای طرفداران زیادی چه بین آقایان برای کت وشلوار یا کافشن وچه خانمها برای مانتو شلوار می باشد.

البته از چرم برای تولید انواع منسوجات وکالاهای دیگر هم استفاده می شود که از مهمترین آنها انواع کفشهای رسمی ورزشی وغیره می توان نام برد.در کنار این بسیاری از وسایل ورزشی ورزشکاران که بهترین وگرانترین آنها هم هست از چرم تولید می شود .مثل انواع دست کشها کمربند وتوپ رشته های  مختلف ورزش .چرم مصنوعی را بشر از pvc تولید می کند که البته واضح است که کیفیت چرم طبیعی را نخواهد داشت.

معرفی 5 نمونه از انواع پارچه برای دوخت مانتو

معرفی 5 نمونه از انواع پارچه برای دوخت مانتو

جین

پارچه جین یا لی یک نوع پارچه با بافت کتان است. مانتوهایی که از پارچه جین تهیه می شوند شامل انواع ضخیم، نازک، کشی و غیر کشی می باشد. از پارچه ضخیم برای دوخت مانتوهای گرم مخصوص فصل سرما استفاده می شود و از پارچه های نازک یا کاغذی برای دوخت مانتوهای نازک و مخصوص فصل گرما استفاده می شود.

ریون

ریون از سلولز گیاهان و درختان تهیه می شود و یک پارچه بسیار سبک، خنک و راحت و ابریشم مانند است که به دلیل ویژگی هایی که ذکر شد بسیار پر کاربرد و پر طرفدار است. تنوع در پارچه های ریون بسیار زیاد است و هر کدام از آن ها شبیه به پارچه های طبیعی دیگر مانند ابریشم، کتان و لنین می باشد.

لنین

یک نوع پارچه از انواع پارچه برای دوخت مانتو گه با قابلیت جذب بالا می باشد و به دلیل منافذی که در آن وجود دارد بسیار خنک است. لنین یک بسیار خوش فرم است و اعمال طرح های متنوع و زیبا بر روی آن آسان است. به دلیل دفع تعرق بدن به عنوان یک پارچه خنک و شاداب شناخته می شود.

دیدن مانتوهای بیشتر

اگر مایل باشید مقاله معرفی اجمالی ۵ نوع پارچه مانتویی و خرید مانتو را هم می توانید مطالعه کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.