دوچرخه

ویژگی های دوچرخه مناسب + 50 مدل دوچرخه

ویژگی های دوچرخه مناسب + 50 مدل دوچرخه

بسم الله الرحمن الرحیم

ویژگی های دوچرخه مناسب

دوچرخه کوهستانی
قیمت دوچرخه کوهستانی
دوچرخه کوهستانی قرمز
خرید اینترنتی دوچرخه
دوچرخه 27 به بالا
دوچرخه 27 به بالا
خرید اینترنتی دوچرخه کودک
خرید اینترنتی دوچرخه کودک
خرید اینترنتی دوچرخه شهری
خرید اینترنتی دوچرخه شهری
دوچرخه سایز 26 - 24
دوچرخه سایز 26 - 24

توجه: بعلت ایجاد اشکال در افزونه فروش برای مشاهده و خرید محصولات  از این لینگ مستقیم استفاده نمایید.

دوچرخه کوهستان ویوا مدل X-Speed سایز 26 مناسب آقایان و بانوان است. ترمز های ویبریک و سایز فریم 18 بدنه فریم آلومینیوم می باشد.طبق قامه از برند معروف ژاپنی شیمانو و شانژمان شیمانو آسرا است از خصوصیات این دوچرخه است.

برای خرید هر مدل دو چرخه از میان صدها مدل و برند روی این لینگ کلیک کنید

 ویژگی های دوچرخه مناسب همانطور که می ‌دانید دوچرخه سواری نیز به عنوان یکی از ورزش‌های مورد علاقه افراد بوده و سعی می کند آن را به صورت حرفه‌ ای یا معمولی دنبال کنند.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های دوچرخه ( خرید اینترنتی دوچرخه فروشکالا ) را مطالعه بفرمایید.

 

 پیش از هر کاری لازم است این نکته را در نظر داشته باشید هنگام اقدام برای خرید دوچرخه باید از مناسب بودن آن از تمامی جهت علی الخصوص سایز و اندازه اطمینان لازم را حاصل کنید چرا که داشتن یک دوچرخه نامناسب علاوه بر ایجاد نارضایتی، داشتن احساس ناراحتی و افسردگی باعث از بین رفتن انرژی شما نیز خواهد شد.

 

 در هر شرایطی این موضوع را به خاطر بسپارید که هنگام اقدام برای خرید دوچرخه لازم است یکسری نکات همانند متناسب بودن اجزای دوچرخه با توده بدنی خود را در نظر بگیرید که شامل بدنه، زین، فرمان و رکاب خواهد شد. در صورت بی ‌توجهی به هر یک از نکات نام برده شده این امکان وجود دارد در کوتاه‌ ترین زمان ممکن آسیب ‌های زیادی به شما وارد شود پس سعی کنید تمامی این موارد را به خاطر بسپارید. 

 

امروز در این مقاله قصد داریم برای شما در رابطه با ویژگی های دوچرخه مناسب مطالبی را بیان کنیم که می تواند در هنگام خرید به عنوان یک راهنما برای شما عمل کند. پس دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

دوچرخه شهری
دوچرخه شهری

ویژگی های دوچرخه مناسب :

از جمله فاکتورهای مهمی که به هنگام خرید دوچرخه باید در نظر بگیرید عبارتند از:

تنه دوچرخه:

قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که تنه دوچرخه به طور کامل با بدن شما تناسب داشته باشد و در غیر این صورت دوچرخه سواری برای شما بسیار سخت و آزاردهنده خواهد شد.

در صورت کوچک بودن تنه دوچرخه و فشرده شدن در آن پاهای شما به هیچ عنوان فضای کافی جهت رکاب زدن را ندارد و اگر این اتفاق به صورت برعکس یعنی تنه دوچرخه بزرگتر از نیاز به شما باشد، پدال زدن کاملاً سخت شده یا بهتر است بگوییم امکان چرخش کامل پا روی پدال وجود ندارد.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید هنگام مراجعه برای انتخاب دوچرخه کودکان لازم است در وهله اول کودک خود را بر روی زین دوچرخه قرار دهید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید نوک انگشت پایش به زمین رسیده و کاملاً آسان و بدون هرگونه سختی نیز باید فرمان را در دست بگیرد

تنه دوچرخه فروشکالا

موقعیت زین:

از  ویژگی های دوچرخه مناسب که می توان به آن اشاره کرد زین دو چرخه است. در بسیاری از مواقع دوچرخه ‌سواران البته تنها برخی از آن ها سعی می کنند با توجه به سلیقه شخصی خود زین را کمی به جلو یا عقب تنظیم کنند و تنها در چنین شرایطی می ‌توانند احساس راحتی و رضایت کامل از دوچرخه سواری را داشته باشند، 

زین

زین

اما در این میان اکثریت علاقه دارند زین دوچرخه بدون تغییر و همان طور قرار بگیرد البته در هر شرایطی زاویه قرار گرفتن زین به سلیقه شخصی دوچرخه ‌سوار بستگی دارد و این امکان برای آن ها فراهم شده تا بتواند با انجام آزمون و خطا زاویه آن را تنظیم کنند.

به طور کلی و در هر صورتی زین باید به گونه ‌ای باشد که پاها کاملاً روی پدال قرار گرفته و همچنین فضای لازم و کافی جهت جابجایی آن نیز در اختیار داشته باشید. در صورت بی توجهی به این مورد و تنظیم شدن زین به طوری که برای قرار گرفتن پاها روی پدال نشیمنگاه شما مدام در حرکت باشد احساس راحتی نخواهید داشت.

تایر عاجدار کوهستانی کرپی دارد نوع ترمز دیسکی مکانیکی شامل دستگیره سیستم تعلیق Full Suspension جنس فریم آهن تعداد دنده 21 عدد دنده وزن 20 کیلوگرم گریپ لاستیکی کمک فنر عقب دارد طوقه آلومنیومی اسپرت 5 پر ترمز دارد طبق عوض‌کن دارد شانژمان دارد زین دارد زنجیر دارد دوشاخ دارد دسته دنده دارد دسته ترمز فلزی دسته دارد خودرو دارد سایز 26

فرمان دوچرخه:

فرمان دوچرخه ویژگی دیگری از  ویژگی های دوچرخه مناسب است. که معمولاً برای دوچرخه سواران مبتدی موقعیت قرار گرفتن فرمان اهمیت خاصی ندارد که این باور اشتباه بوده و در هر صورت زاویه نامناسب آن می‌ تواند باعث به وجود آمدن کمر درد، کشیدگی عضلات شانه یا حتی درد در ناحیه مچ دست شود.

 در هر صورت سعی می ‌شود برای تولید دوچرخه فرمان نیز متناسب با سایز آن باشد، اما با توجه به متفاوت بودن دوچرخه کوهستان عرض فرمان آن را بیشتر در نظر می گیرند.

اطلاعات بیشتر در باره دوچرخه کوستانی (راهنمایی خرید دوچرخه کوهستانی )

طبق و قامه دوچرخه:

از جمله موارد مهم دیگری از  ویژگی های دوچرخه مناسب که در دوچرخه سواری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد به کارگیری تمام نیروی مصرفی تنها برای پیش بردن دوچرخه و همچنین مانع شدن از به وجود آمدن هرگونه اتلاف انرژی دوچرخه سوار است، 

به همین دلیل باید از قرار گرفتن پاها به صورت درست روی پنجه رکاب انتقال پیدا کردن تمام نیروی مصرفی به طبق قامه تنها برای پیش بردن یا جلو بردن دوچرخه اطمینان لازم را حاصل کنید.

برای تولید طبق قامه معمولاً نوع رایجی در نظر گرفته شده که جهت استفاده از آن به پنجه رکاب احتیاج دارید و این امکان نیز برای شما فراهم می شود بدون استفاده از کفش های مخصوص نیز دوچرخه سواری کنید.

طبق و قامه دوچرخه فروشکالا

سخن پایانی:

در مطالب فوق سعی کردیم برای شما از ویژگی های دوچرخه مناسب مطالبی را بیان کنیم و لازم است بار دیگر نیز به توضیح این موضوع بپردازیم که هنگام مراجعه برای خرید در وهله اول باید از متناسب بودن سایز آن با خود مطمئن شوید و در صورت نادیده گرفتن هر یک از موارد فوق آسیب های زیادی برای اندام مختلف بدن شما به وجود خواهد آمد.

پیشنهاد می کنیم که برای خرید دوچرخه مناسب حتماً به foroshkala.net مراجعه کرده و آن ها نیز می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.