دسته‌بندی نشده

معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه

ست ترمز دوچرخه مدل ویبریکی AL بسته 7 عددی

ست ترمز دوچرخه مدل ویبریکی AL بسته 7 عددی

برای خرید خرید اینترنتی ترمز دوچرخه و قطعات مختلف دوچرخه  اینجا کلیک کنید.

لقمه ترمز دوچرخه مدل 7 سانتی بسته 2 عددی

لقمه ترمز دوچرخه مدل 7 سانتی بسته 2 عددی

خرید اینترنتی ترمز دوچرخه شیمانو مدل MT400

ترمز دوچرخه شیمانو مدل MT400

معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه

خرید انواع ترمز دوچرخه ترمز دوچرخه یکی از قطعات بسیار مهم و اساسی در هر نوع و مدل دوچرخه است هیچ دوچرخه ایی بدون وجود این قطعه طراحی و تولید نمی شود در حقیقت ترمز دوچرخه یک قطعه امنیتی و حفاظتی برای حفاظت از دوچرخه سوار در مقابل خطرات سرعت گرفتن دوچرخه است این قطعه به دوچرخه سوار برای داشتن یک دوچرخه سواری ایمن و دور از خطر کمک می کند و باعث می شود دوچرخه سوار تسلط بهتر و کامل تری بر روی دوچرخه خود داشته باشد.

این قطعه باعث می شود که ما در هنگام دوچرخه سواری در موقعیت ها و اماکن مختلف بنوانیم سرعت دوچرخه خود را به خوبی کنترل و تنظیم کنیم و هر زمان که می خواهیم توقف کنیم این کار را بهتر و با خیال آسوده تری انجام دهیم.

ما درمقاله معرفی انواع ترمز دوچرخه از وبلاک فروشگاه اینترنتی فروشکالا سعی می کنیم در رابطه با تاریخچه و انواع ترمز دوچرخه و همچنین در مورد معایب و مزایای هر کدام از انواع دوچرخه صحبت می کنیم تا در هنگام خرید آنلاین دوچرخه و یا خرید حضوری آن با آگاهی بیشتری نسبت به نوع ترمز مورد نیازتان دوچرخه خود را خریداری کنید.

انواع ترمز دوچرخه

دیسکی

لقمه ایی

ترمز دیسکی دوچرخه

یکی از انواع ترمز دوچرخه ترمز دیسکی است نوع پیشرفته ایی از ترمز دوچزخه است که در سال های اخیر استفاده از آن در دوچرخه های حرفه ایی مسابقه ایی و انواع دوچرخه های عادی رواج زیادی پیدا کرده است. این ترمزها نسبت به ترمزهای دوچرخه نسل قبل از خود بسیار باکیفیت تر و عمل کرد بهتری داشته است و باعث اطمینان خاطر دوچرخه سواران در استفاده از ترمز و کنترل بر دوچرخه بخصوص در آب و هوای برفی، بارانی و اماکن گل و لای می شود.

در این نوع ترمز قطعه های پلاستیکی مانند ترمز لقمه ایی وجود ندارد و بجای آنها صفحه ایی فلزی روتور که در قسمت مرکزی چرخ ها قرار دارد بکار می برند در کنار این صفحه فلزی تعداد زیادی پد ( کالیبر )  قرار گرفته است که در هنگام ترمز گرفتن دوچرخه سوار پدها شروع به چسبیدن به صفحه می کنند و سرعت دوچرخه را کم می کنند یا آنرا متوقف می سازند.ترمز های دیسکی را به دو نوع تقسیم می کنند.

انواع ترمز دیسکی:

ترمز دیسکی مکانیکی

ترمز دیسکی مکانیکی ترمزی است که عمل انتقال نیرو به دیسک ها از طریق سیم منتقل می شود و در حقیت لنت ها درخواست ترمز گفتن ار مبدا دسته را بوسیله سیم دریافت می کند و پدها شروع به ضربه زدن و چسبیدن به صفحه فلزی می کنند. این نوع ترمز کیفیتی بسیار پایین تر از نوع هیدرولیکی دارد. قبل از ادامه بحث لازم می دانم از اینکه تا اینحای مقاله معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه با ما همراه هستید تشکر می کنم.

مزایای ترمز دیسک مکانیکیی:

قیمت آن نسبت به هیدرولیکی مناسب تر است

در هنگام تاب داشتن رینگ دوچرخه کارکرد خود را از دست نمی دهد

کارکرد قابل قبولی در آب و هوای برفی، بارانی و رطوبت دارد

معایب ترمز دیسکی مکانیکی

تعمیر و نگهداری از آن نسبت به ترمز لقمه ایی سخت تر است و نیاز به آگاهی بیشتر و تخصص دارد.

قیمت بالاتری نسبت به ترمز لقمه ایی دارد

برای ترمزگیری دوچرخه سوار نیروی بیشتری نیاز دارد 

ترمز مکانیکی دوچرخه

ترمز دیسکی مکانیکی دوچرخه

ترمز دیسکی هیدرولیکی:

این ترمز های دیسکی بر خلاف دیسکی مکانیکی کار انتقال نیرو را بجای کابل از روغن مخصوص ترمز دیسکی هیدرولیکی استفاده می کند این نوع سیستم ترمز بر عکس نوع مکانیکی که از کابل جهت ایجاد اصطکاک استفاده می کند ار روغن ترمز برای ایجاد اصطکاک مورد نیاز ترمز گرفتن استفاده می کند. و باعث عملکرد سیستم کالیبر های برای ترمز گرفتن و پایین آوردن سرعت دوچرخه یا توقف آن می شود.

در ساخت این نوع ترمز از ترمزهای خودرو و موتور الگو گرفته شده است. در حال حاضر ترمز دیسکی هیدرولیکی از سایر ترمز ها مانند ترمز لقمه ایی و حتی ترمز دیسکی مکانیکی بسیار بهتر و با کیفیت تر است و البته قیمت آن بسیار بالاتر از انواع دیگر است.

مزایای ترمز دیسکی هیدرولیکی دوچرخه

ترمز هیدرولیکی در شرایط آب و هوایی مختلف مانند آب گرفتگی، باران و برف دارای عملکرد بسیار بالا تر و بهتری نسبت سایر ترمز های دوچرخه است

برای ترمز گزفتن نیاز به نیروی وارده بالایی ندارد

عملکرد این نوع ترمز دارای بالاترین و بهترین عملکرد در بین تمام انواع ترمز های دوچزخه می باشد.

به دلیل کیفیت و عملکرد بالا برای تمام انواع دوچرخه و مدل های مختلف مناسب است و دوچرخه سوار می توان با اطمینان از آن استفاده کند.

وزن کمتر نسبت به ترمز دیسکی مکانیکی

بخاط استفاده از روغن در هنگام ضربه زدن برای ترمز گرفتن صفحه فلزی ترمز دیر تر ساییده می شود و در نتیجه عمر این نوع ترمز ها طولانی تر از سایر ترمزها است.

معایب ترمز دیسکی هیدرو لیکی:

تعمیر آن نیاز به متخصص دارد و براحتی توسط کاربران عادی امکان پذیر نیست.

شرایط نگهداری از آن نسبت به سایر ترمزها دشوار تر است

بسیار گرانتر از بقیه سیستم های ترمز دوچرخه می باشد

هر از چند گاهی نیاز به سرویس دارد که براحتی توسط هر کسی قابل انجام نیست.

ترمز دیسکی هیدرولیکی

نمونه ایی از ترمز دیسکی هیدرولیکی دوچرخه

2 – ترمز لقمه ایی:

نوع دیگری از خرید انواع ترمز دوچرخه که در اینجا بررسی می کنیم ترمز لقمه ایی است ترمز لقمه ایی ترمزی است که دارای دو قطعه پلاستیک که در دو طرف رینگ دو چرخه قرار می گیرند و با فشار دادن دسته ترمز توسط دو چرخه سوار نیرو از طریق سیم به ترمز وارد می شود و باعث جمع شدن دو طرف ترمز می شود و بین قطعه های پلاستیکی یا همان لقمه ایی . رینگ دوچرخه اصطکاک بوجود می آید و فشار لقمه ها از دو طرف رینگ چرخ ها سبب پایین آمدن سرعت دوچرخه با توقف آن می شود.

ترمز لقمه ایی دوچرخه

اجزای مختلف سیستم ترمز لقمه ایی دوچرخه

خلاصه کلام

ما در مقاله معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه به معرفی انواع ترمز دوچرخه برای آشنایی خوانندگان عزیز با انواع ترمزی که در دوچرخه مورد استفاده قرار می گیرد و خرید آگاهانه تر و موفق تر دوچرخه صحبت کردیم. در مقدمه در مورد اهمیت ترمز دوچرخه برای سلامتی دوچرخه سوار و همچنین در مورد تاثیر وجود یک ترمز باکیفیت در اطمینان خاطر دوچرخه سوار هنگام دوچرخه سواری و لذت بردن از یک دوچرخه سواری سالم صحبت کردیم.

در قسمت بعدی انواع سیستم ترمز دوچرخه را به دو نوع دیسکی و لقمه ایی تقسیم بندی کردیم و گفتیم ترمز دیسکی مدلی جدید تر و معمولا کارآمد تری از نوع لقمه ایی می باشد. و همچنین ترمز دیسکی را هم به دو دسته تقسیم کردیم اول ترمز دیسکی مکانیکی و دوم ترمز دیسکی هیدرولیکی. دیسکی مکانیکی کار ترمز گرفتن را با استفاده از سیم رابط بین دسته  و ترمز انجام می دهد و دیسکی هیدرولیکی همانند ترمز خودرو دارای روغن ترمز است و کار ترمز گرفتن را انجام می دهد. بعد از آن به مزایا و معایب هرکدان پرداختیم و این معایب و مزایا را خدمت شما گفتیم.

همچنین برای خرید اینترنتی ترمز دوچرخه چند محصول و چند لینگ را در طول مقاله آوردیم. امید وارم مقاله معرفی و خرید انواع ترمز دوچرخه مورد استفاده کاربران سایت فروشگاه اینترنتی فروشکالا قرار بگیرد.

موفق و سرفراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *