دوچرخه

معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه

معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه

بسم الل الرخمن الرحیم

معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه

فروشگاه

دسته دنده دوچرخه مدل کلاجدار خفاشی 7SP بسته 2 عددی

دسته دنده دوچرخه مدل کلاجدار خفاشی 7SP بسته 2 عددی

دسته دنده دوچرخه شيمانو مدل خفاشی A 7SP بسته 2 عددی

دسته دنده دوچرخه شيمانو مدل خفاشی A 7SP بسته 2 عددی
ابعاد

18x11x5 سانتی‌متر

وزن

350 گرم

جنس

آلمینیوم

مناسب برای

هیبریدی

نحوه اتصال

پیچی

سایر توضیحات

مناسب برای دوچرخه‌های 7sp

شانژمان دوچرخه مدل 01

شانژمان دوچرخه مدل 01

مناسب برای دوچرخه های 7 دنده بدون گوشواره (اکثرا دوچرخه های با تنه فلزی) جنس این شانژمن پلاستیک

خودرو دوچرخه مدل 7sp index A

خودرو دوچرخه مدل 7sp index A

مناسب برای دوچرخه های 7 دنده ای با توپی پیچی
خودرو 7 سرعته ایندکس

خودرو دوچرخه مدل 7sp index A

نمایشگر دسته دنده دوچرخه مدل 7 سرعته خفاشی بسته 2 عددی

مناسب برای دسته دنده 3 به 7

شانژمان دوچرخه شیمانو مدل Tourney 6-7

شانژمان دوچرخه شیمانو مدل Tourney 6-7

مناسب برای دسته دنده 3 به 7

معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه

خرید اینترنتی دنده دوچرخه دنده یکی از قطعات دوچرخه است که باعث تسهیل و راحت کردن پدال زدن دوچرخه سوار در جاده های سخت و ناهموار و جاده های دارای سربالایی و سرازیری. در بعضی دوچرخه ها و بخصوص دوچرخه های بزرگ سال و اکثر دوچرخه های خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

بعضی از دوچرخه های با کاربرد های حرفه ایی که به منzور های مختلف استفاده می شود وجود جعبه دنده یعنی دنده کامل و از نوع پیشرفته آن ضروذی و غیر قابل اجتناب است از میان این نوع دوچرخه دوچرخه های مسابقه ایی سرعت و بخصوص سرعت جاده ایی د مسابقاتی که در جاده های کوهستانی اkجام می شود همچنین در دوچرخه های کوهستانی که برای مسابقات استقامت استفاده می شود.

انواع مدل های دوچرخه تقریبا از تمام مدل ها و برند ها می توان در بازار، دوچرخه دنده دار پیدا کرد و با توجه به نیاز خود و هدف از خریدای دوچرخه مدل مورد نظر خود را خریداری کرد البته در سال های اخیر و بخصوص بعد از شیوع کرونای چینی خرید آنلان دوچرخه رواج زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد خرید راحت و بی درد سر اینترنتی را بر خرید وقت گیر سنتی ترجیح می دهند. با همدیگر مقاله خرید اینترنتی دنده دوچرخه را ادامه می دهیم.

دوچرخه ممکن است دارای تعداد دنده های متفاوتی باشد تعداد دنده های دوچرخه ممکن اس 1، 3، 18، 24 ، 28 باشد. و البته تعداد دیگر را در بازار می توانیم پیدا کنیم. یک دندده دو چرخه از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که هر کدام از این قطعات و ظیفه خاصی از فرایند تعویض دنده را بعهده دارند.

از نظر سیستمی می توانیم دنده های دوچرخه را به دو سیستم تقسیم کنیم اول سیستم تغییر شاخص است که یک سیستم پیشرفته تر و جدید تری به حساب می آید تغییر دنده در این سیستم بسیار راحت تر و بهتر انجام می شود در این سیستم افراد براحتی می توانند این کار را انجام دهند و نیازی به یادگیری خاصی نیست تغییر در این سیستم با حرکت دسته دنده از طریق سیم به شانژمان منتقل می شود و با سفت و شل شدن سیم رابط شانژرمان بالا و پایین می شود و دنده عوض می شود.

نوع دوم  از سیستم دنده دوچرخه که نوع قدیمی آن است به نام سیستم اصطکاکی شناخته می شود در این سیستم تعویض به راحتی صورت نمی گیرد و کار با آن نیازمند یادگیری اولیه می باشد.

لینک خرید اینترنتی دنده دوچرخه

اجزاء مختلف دنده دوچرخه

  • دسته دنده
  • خودرو دنده دوچرخه
  • شانژمان
  • طبق قامه دوچرخه
  • زنجیر
  • طبق عوض کن
  • سیم رابط بین دسته دنده و طبق عوض کن

دسته دنده

دسته دنده جزیی از دنده است که با آن می توانیم دنده دوچرخه را تغییر دهیم و میزان سرعت آنرا تعیین کنیم در ساده ترین حالت دوچرخه دارای یک دسته دنده است و این زمانی است که دو چرخه دارای کمترین مقدار دنده باشد در این حالت دوچرخه فقط سه دنده دارد یعنی خودروی دوچرخه دارای سه چرخ دنده می باشد در این حالت این نوع دوچرخه ها برای سرعت بالا طراحی و تولید نشده اند.اما تمام دوچرخه های دنده دار چنین وضعیتی ندارند.

دوچرخه ها ممکن است دارای جعبه دنده و یا دنده های بیش از سه دنده باشند در این حالت استفاده و کار با دنده مقداری پیچیده تر می شود. در این حالت دو چرخه نیاز به دو دسته دنده دارد یکی سمت چپ که دارای اعداد 1 تا سه است و به قامه طبق از طریق سیم وصل می شود و با کم یا شده دنده آن زنجیر به چرخ دنده های کوچکتر و یا بزرگتر می رود. و بقیه دنده های دوچرخه بر روی خودرو آن قرار می گیرند.

برای تعویض دنده دوچرخه های بیش از سه دنده ایی اگر دسته سمت چپ که به قامه طبق وصل است بر روی یک قرار گیرد و دسته دنده سمت راست بر روی شش قرار گیرد یعنی زنجیر بر روی چرخ دنده شماره یک طبق قامه و بر روی چرخ دنده شمار شش تغییر مکان می دهد و دنده دو چرخه 3 * 6 می شود 18 و به همین ترتیب دنده و سرعت دو چرخه را کم و زیاد یا سبک و سنگین می کنیم برای دو چرخه های با دنده های بیشتر مثلا سی دنده هم همین روند حاکم است. دسته دنده چپ اگر 3 باشد و سمت راست بر روی ده قرار گیرد دنده دو چرخه 30 می شود.

باید توجه داشت که در دنده های بیش از 3 دنده دسته دنده سمت چپ تغییر نمی کند و همان سه دنده خواهد بود ضمن اینکه چرخ دنده های طبق قامه هم همان سه چرخ دنده باقی خواهد ماند و این دسته دنده سمت راست عوض می شود و چرخ دنده های خودرو چرخ عقب هست که کم و زیاد می شود.برای نمونه دو چرخه های با 18 دنده دارای دسته دنده سمت راست با 6 عدد و دسته سمت چپ با سه عدد و چرخ دنده طبق قامه با سه چرخ دنده و خودرو با شش چرخ دنده اما در سی دنده دسته سمت راست ده عدد بر روی دسته دنده و ده چرخ دنده بر روی خودرو عقب.

 

در این قسمت از بحث معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه به این سوال که نیاز به دوچرخه ایی با چند دنده داریم؟ می پردازیم.

به این سادگی نمی توان گفت که چند دنده در دوچرخه می تواند نیاز ما را بر طرف کند در تعیین این مورد با هدف از  خرید و کاربرد دوچرخه، نوع دوچرخه، محل استفاده و میزان سرازیری و سربالایی منطقه ایی که می خواهیم در آن از دوچرخه استفاده کنیم را باید در نظر بگیریم. 

اگر ما برای مسابقات حرفه ایی و جاده ایی می خواهیم از دوچرخه استفاده کنیم یعنی یک فرد حرفه ایی برای مسابقات دوچرخه سواری هستیم طبیعی است که باید از دوچرخه ایی استفاده کنیم که دارای جعبه دنده و دنده های زیاد باشد چون ممکن است این مسابقات در جاده های کوهستانی و دارای بالا و بلندی زیادی باشد.

اگر ما در یک شهر و یا منطقه که خیابان ها و را ههای آن بخاطر واقع شدن در منطقه کوهستانی دارای سرا شیبی زیادی است زندگی می کنیم مانند مورد قبلی نیاز به دوچرخه ایی با دنده های بیشتر هستیم اما چنانچه در یک منطقه غیر کوهستانی و بدون تپه و سرازیری و سربلندی باشیم و از دوچرخه امان می خواهیم در درون شهر استفاده کنیم نیازی به دنده نداریم و یا به تعداد کم دنده نیازمندیم زیرا طراحی دوچرخه هایی که قرار است در شهر استفاده شوند طوری است که سرعت زیاد نمی گیرند.

همچنین اگر ما از دوچرخه های کوهستانی که در جاده های پر از پستی و بلندی و موانع مختلف است استفاده می کنیم و یا از دوچرخه های نمایش برای اجرای نمایش بر روی صخره ها و و بالا و بلندی بکار می بریم چون نیاز به سرعت نداریم پس دنده نمی تواند برایمان مناسب باشد. بنا بر آنچه که بطور مختصر کفته شد نمی توان بدون در نظر گرفتن بسیار از عوامل و جوانب کفت که چند دنده برای دوچرخه بهتر است.

خلاصه کلام

ما در مقاله معرفی و خرید اینترنتی دنده دوچرخه ابتدا در مورد دنده دوچرخه که برای بعضی از دوچرخه ها حیاتی و اجتناب نا پذیر است و برای بعضی دیگر ضروری نیست و یا در درجه ضرورت کمتری قرار دارد صحبت کردیم و گفتیم دنده وظیفه راخت کردن پدال زدن دوچرخه سوار و سرعت دادن به حرکت دوچرخه را به عهده دارد این قطعه در موقعیت های مختلف مانند سراشیبی و سربالایی به کمک دوچرخه سوار می آید.

بعد از آن اجزاء مختلف دنده را نام بردیم از جمله دسته های دنده، شانژمان و .. در قسمت آخر از مقاله مان به این سوال پرداختیم که دوچرخه با جند دنده بهتر است آیا دوچرخه با دنده های زیاد یا دنده های کم؟ که در آخر نتیجه گرفتیم که با توجه به مکان و هدف از کاربرد دوچرخه میزان دنده های مورد نیاز معیین می شود در اینجا مقاله خرید اینترنتی دنده دوچرخه را به پایان می بریم امیدوارم مورد توجه قرار گرفته و مفید بوده باشد.

موفق و سرفراز باشید.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *