تصفیه آب

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب در ابتدا اجازه دهید ببینیم منظور از تصفیه آب چیست فرایندی است که آب را از بسیاری از ناخالصی ها و مواد زاید و مضر مانند آلاینده های بیولوژیگب، از مواد و ترکیبات مختلف شیمیایی، مواد آلی، سختی آب، ذرات گل و لای، میکروب ها و بسیاری از مواد دیگر صاف می کند و سبب می شود آبی شفاف و با کیفیت تر داشته باشیم.

فراینده ذکر شده بالا توسط انواع فیلتر تصفیه آب که در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید از اصل بودن آنها مطمئن بود انجام می شود. علاوه بر موارد بالا دستگاه تصفیه آب با گدفتن رسوبات و انواع مواد زاید باعث از بین رفتن رنگ کدر و بوی بد آب می شود. برای انجام این کار در دستگاه تصفیه آب انواع فیلتر تصفیه آب بکار می برند که هر کدام از این فیلتر ها وظیه خاص خود را دارد و عمل مخصوص به خود را انجام می دهد.

دستگاه های تصفه آب امروزی تکنولوژی های جدید تصفیه آب را در خود بکار برده اندکه باعث بالا رفتن کیفیت کار خود و آب تصفیه شده گردیده است. در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید وجود این خواص و تکنولوژی در آن را درنظر گرفت یکی از این موارد چند مرحله ایی بودن دستگاه تصفیه آب است چنر مرحله ایی بودن یعتی استفاده از انواع فیلتر ها، بعضی از این فیلتر ها چند وظیفه از فرایند تصفیه آب را به عهده دارند.

نکته بعدی و بسیار مهم در رابطه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا بکار بردن فیلتر ممبران و یا همان تکنولوژی اسمز معکوس در تصفیه آب خانگی است

در این قسمت از مقاله انواع فیلتر تصفیه آب به مهمترین مزیت های استفاده از آب تصفیه شده می پردازیم:

احساس طراوت و لذت از نوشیدن یک لیوان آب گوارا و شفاف از آب تصفیه شده

محافظت از مو و پوست در مقابل انواع ناخالصی های حساسیت زا

بالا دفتن عمر و کیفیت کار بسیاری از اوازم خانگی مانند آبگرمکن، آب سرد کن، اتو بخار و غیره

از بین بردن و کاهش انواع آلاینده های آب 

کم شدن و از بین رفتن احتمال ابتلا به انواع بیماری ها که ممکن است از طریق آب به انسان منتقل شوند.

فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب آکوا پیورست مدل RO-NEW06 مجموعه 5 عددی به همراه فیلتر ممبران فیلمتک کد 75-1812

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب

– ممبران 13 لایه با تراکم فشرده و کامپوزیت با درجه کیفی A
– قابلیت نصب بر روی تمامی دستگاه های تصفیه آب
– دارای استانداردهای لازم در زمینه تصفیه آب است
– کربن گیاهی تشکیل شده از پوسته نارگیل
– فیلتر مرحله یک فشرده با تراکم بالا
– دقت بالا حذف و جذب آلودگی‌ها
– بدنه فیلتر PVC فود گرید
– نصب آسان و سریع

مواد فیلتر شونده

کلیه مواد مضر موجود در آب
ذرات معلق در آب تا 5 میکرون
کلر شیمیایی و کدورت آب
کلیه رسوبات
کلیه املاح مضر از جمله: نیترات، سدیم، نیتریت، نمک و جیوه
آلودگی‌های میکروبی
شوری آب (آب شیرین کن)
طعم و بوی نامطبوع آب
کلیه میکروب‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و کیست‌های داخل آب
کلیه باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها
کلیه رسوبات، زنگ‌زدگی‌ها، شن و ماسه

انواع فیلتر تصفیه آب

فیلتر پ پ پلی پروپیلن

فیلتر کربن اکتیو 

فیلتر بلاک

فیلتر ممبران

فیلتر پست کربن

فیلتر مینرال

فیلتر الکالاین

مراحل تصفیه آب توسط انواع فیلتر تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب

در مراحل اولیه وظیفه فیلتر ها گرفتن گل و لای موجود در آب و ذرات بزرگ آب است این کار در مرحله اول، دوم و سوم انجام می شود. این عمل بواسطه سه فیلتر پ پ پلی پروپیلن، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر بلاک انجام می شود.

فیلتر سه مرحله اول
فیلتر سه مرحله اول

بعد از این مراحل سه گانه در این قسمت از مقاله معرفی انواع فیلتر تصفیه آب به مرحله بسیار مهم تصفیه آب می پردازیم. در این مرحله تصفیه آب با استفاده از تکنولوژی پیشرفته اسمز معکوس انجام می شود.

در این مرحله مواد سرطان زا و میکروبی و املاح بسیار خطر ناک موچود در آب مانند نیترین، آرسنیک و از این قبیل مواد خطر ناک از آب حذف می شوند این مرحله، تصفیه آب توسط مهمترین و پیشرفته ترین فیلتر تصفیه یعنی فیلتر ممبران انجام می شود البته این فیلتر در کنار اهمیتش گران ترین فیلتر تصفیه آب است.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب آکوا پیورست مدل AP-75G به همراه محدود کننده فاضلاب مدل FLOW 300

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب آکوا پیورست مدل AP-75G به همراه محدود کننده فاضلاب مدل FLOW 300

در مرحله پنجم تصفیه آب  فیلتری قرار گرفته که وظیفه حذف بوی بد آب و طعم غیر طبیعی آب را دارد بعد از اینکه طعم و بوی بد آب گرفته شد حالا آب می تواند باعث لذت بردن شخص از نوشیدن آن شود در این مرحله فیلتر پست کربن قرار می گیرد.

حالا که آب آماده آشامیدن است و بسیاری از مواد مضر  از آن گرفته شده بعضی از مواد مفید آب هم با آن مواد مضر از آب حذف شده اند در مرحله پنجم فیلتری قرار می گیرد که املاح مفید که برای انسان ضروری هستند و در مراحل قبلی تصفیه شده اند به آب اضافه می کند این فیلتر مینرال نام دارد که مرحله ششم تصفیه آب را برعهده دارد و کاملا بر عکس فیلترهای قبلی عمل می کند.

فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب لابستر مدل پست کربن و مینرال مجموعه 2 عددی 

فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب لابستر مدل پست کربن و مینرال مجموعه 2 عددی

تا این مرحله در اکثر دستگاه ها این مراحل و انواع فیلتر تصفیه آب معرفی شده وجود دارد اما در بعضی از مدل های دستگاه های تصفیه آب فیلتر های دیگری قرار داده می شوند که باعث می شود به مراحل تصفیه آب اضافه شود این مراحل در حقیقت برای بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت آب تصفیه شده می باشد پس فیلتر هفتم و هشتم هم بعضی از تولید کنندگان یا مونتاژکاران این دستگاه ها بدلیل تقاضای بالا توسط مصرف کنندگان از این مراحل و فیلتر ها در محصولات خود استفاده می کنند.

مرحله هفتم توسط فیلتری بنام الکالاین انجام می شود در این مرحله از تصفیه آب، آب یونیزه و قلیایی می شود که این حالت در حقیقت برای سلامتی انسان دارای اهمیت است.

فیلتر تصفیه آب پارچ و قمقمه مدل استیک آلکالاین 01

فیلتر تصفیه آب پارچ و قمقمه مدل استیک آلکالاین 01

بعد از فیلتر الکالاین فیلتری قرار دارد که بتنهایی سه مرحله از مراحل ده گانه یک دستگاه ده مرحله ایی را انجان می دهد.

در این مرحله از تصفیه آب توسط فیلتر ضد باکتری از لامپ یو وی اشعه ماوراء بنفش که به آب می تابد تا باقیمانده انواع میکروب هایی که از مراحل قبلی و فیلتر های قبل رد شده اند را از آب حذف می کند و آبی گوارا، سالم و مفید را به کاربر تحویل می دهد تا افراد با خیال راحت از این آب تصفیه شده و گوارا بنوشند.

 

خلاصه کلام

خوب خوانندگان محترم در اینجا به پایان مقاله معرفی انواع فیلتر تصفیه آب می رسیم ما در این مقاله بعد از مقدمه ایی کوتاه مزیت و فواید مصرف آب تصفیه شده را بازگو کردیم و بعد از آن انواع فیلتر تصفیه آب را معرفی کردیم سپس مراحل مختلف تصفیه آب که در فرایند تصفیه آب توسط انواع فیلتر تصفیه آب انجام می شود را توضیح دادیم امید وارم بحث امروز ما مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گرفته باشد.

موفق و سرافراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *