عوامل تاثیر گذار در تفاوت ال ای دی یا صفحه نمایش موبایل چیست؟

ال ای دی یا همان صفحه نمایش یکی از مهم ترین قسمت های موبایل می باشد. با توجه به کارکردهای مختلف وزیاد موبایل و جوان پسند بودن آن و اهدافی که کاربران برای آنها این وسیله را خریداری می کنند اندازه و وضوح صفحه نمایش باید متناسب با آن اهداف باشد . برهمین اساس شرکنهای مختلف تولید کننده موبایل سعی می کنند در تولید موبایل انواع ال ای دی ها را بکار ببرند تا بتوانند هر چه بهنر وبیشتر نظر کاربران را به محصول تولیدی خود جلب کنند وسهم بیشتری از این بازار وسیع و پر سود داشنه باشند. و خود را به رتبه بالاتری نسبت به رقبای خود قرار دهند.

گوشی های موبایل حتی در نوع و کیفیت LED نیز با یکدیگر متفاوت اند. شرکت های سازنده موبایل کیفیت ها و پارامترهای مشخصی را برای صفحه موبایل خود در نظر می گیرند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت صفحه  موبایل ها با یکدیگر بحث کنیم پس با همراه باشید.

1587918231

عوامل تاثیر گذار در تفاوت ال ای دی یا صفحه نمایش موبایل چیست؟

صفحه  موبایل یکی از اصلی ترین قسمت های هر تلفن همراه است.  باید در هنگام خرید موبایل بدان توجه شود. تفاوت صفحه نمایش موبایل مربوط به نوع موبایل، شرکت سازنده ،مدل وسیستم صفحه نمایش و … است. اگر می خواهید یک موبایل با کیفیت بخرید حتما به کیفیت صفحه آن توجه بسیاری داشته باشید. در صورت استفاده طولانی مدت از گوشی و بی کیفیت بودن تاچ گوشی شارژ باتری زود تمام شده و سریع داغ می شود. علاوه بر این به بینایی شما نیز آسیب خواهد زد. با توجه به موارد ذکر شده انتخاب گوشی که تاچ با کیفیت داشته باشد یکی از پارامترهای اساسی در انتخاب گوشی موبایل می باشد. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا چند نمونه از انواع ال ای دی موبایل را به شما معرفی کنیم و تفاوت آن ها را به شما بگوییم؛

صفحه موبایلTFT LCD
معمول ترین صفحه نمایش در گوشی های امروزی می باشد. در مقایسه با نمونه های قبل از خود کیفیت تصویری بیشتری دارد. مصرف شارژ باتری آن بسیار زیاد است ولی به دلیل هزینه پایین ساخت در گوشی های مدل پایین مورد استفاده قرار می گیرد. ناخوانا بودن حروف و کلمات در زیر نور مستقیم خورشید از مضرات دیگر آن  می باشد.

صفحه موبایلIPS LCD
این صفحه موبایل در مقایسه با TFT کیفیت و وضوح تصویر و زاویه دید بالاتری دارد.اما هزینه ساخت آن نسبت به TFT بیشتر است ولی در گوشی های رده بالاتر مانند آیفون4 به چشم می خورد.

 

ال ای دی

LED

صفحه موبایل OLOD:
این نوع LED به نسبت جدیدتر است و اخیرا استفاده از آن افزایش یافته و همه گیر شده است.

از جمله برتری های این صفحه  نسبت به LCD می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رنگ استثنایی، زاویه دید بازتر، شسرعت واکنش بسیار بالا، روشنایی بیشتر و وزن و ضخامت بسیار کم تر

صفحه AMOLED:
تمامی مزایایی که برای OLOD بیان شد در این نوع صفحه نمایش نیز یافت می شود البته زمان واکنش و مصرف انرژی پایین تری نسبت به OLOD دارد. و همین منجر به برتری آن شده است. بخاطر مصرف انرژی پایین تر این نوع صفحه  در گوشی های هوشمند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
سخن پایانی
تعداد صفحه نمایشهای گوشی موبایل بیشتر از موارد ذکر شده بالاست و ما فقط به چند نمونه معروف آن ها اشاره کردیم. توجه داشته باشید در هنگام خرید گوشی تلفن همراه حتما به تفاوت ال ای دی ایش را بررسی نموده سپس موبایل را خریداری نمایید.

https://foroshkala.net/

فروشگاه