دسته‌بندی نشده

چه سایز تلویزیون مناسب است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

چه سایز تلویزیون مناسب است؟

برای مشاهده، مقایسه و یا خرید انترنتی تلویزیون از مدل های مورد نظر و پسند خود از میان بیش از صد مدل تولیدی برندهای معبتر از دکمه قرمز روبرو استفاده کنید

تلویزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-55SA620U سایز 55 اینچ

برای مشاهده مقایسه و خرید انترنتی تلویزیون از دیجی کالا از این لینک استفاده بفرمایید.

چه سایز تلویزیون مناسب است؟ امروزه یکی از کالاهای ضروری برای هر خانه و خانواده وسیله ایی است که در گذشته بعنوان جعبه جادویی بحساب می آید تلویزیون اینقدر ضروری است که نمی توانی خانه ایی را پیدا کنی که از استفاده نکنند. بسار ی از خانه ها دو و یا بیشتراز این کالا در خانه دارند و یا در هر اطاق یک تلویزیون قرار داده باشند.

در کنار خانه و خانواده ها استفاده از تلویزیون در بسیاری از سازمان ها اداره ها و اماکن تجاری این وسیله جزء کلاهای ضروری بحساب می آید در زمان فعلی بیمارستانی نمی توانی پیدا کنی که تلویزیون در هر اطاقش وجود نداشته باشد و یا خوابگاه و اداره، سازمان و دانشگاه و…. خالی از تلویزیون باشند. بخصوص که حالا دیگر کاربرد های تلویزیون مانند سابق محدود به دیدن فیلم و شو و غیره از طریق آنتن و کابل نیست اجرای بسیاری از بازی ها مانند پلی استیشن، ایکس باکس و غیره استفاده از اینترنت با تلویزیون و بسیاری موارد دیگر بر اهمیت آن اضافه کرده است.

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50MU722S سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50MU722S سایز 50 اینچ

 

در انتخاب سایز تلویزیون باید به عواملی توجه کرد 

اندازه مکانی که می خواهیم در آن از تلویزیون استفده کنیم.

منظور از مکان انتخاب تلویزیون برای یک اطاق بزرگ با یک اطاق خواب کوچک و یا یک سالن کنفران و امثال این ها تفاوت دارد و باید در هنگام خرید به آن توجه کرد.

کیفیت تلویزیون

قیمت تلویزیون:

طبیعی است که در انتخاب سایز و نوع تلویزیون قیمت آن با توجه به میزان هزینه ایی که می خواهیم برای آن بکنیم عامل تعیین کننده ایی بحساب می آید تلویزیون های با سایز بزرگتر نسبت به سایز کوچکتر با همان امکانات و برند و مدل گرانتر خواهند بود.

ما می دانیم که تلویزیون ها با اندازه و سایز های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند اما همیشه این سوال برای افراد مطرح است که کدام سایز از تلویزیون را خریداری کنم که مناست احتیاج و مکانی که می خواهم آن را قرار دهم باشد این سوال مهمترین نکته و سوالی است که ما باید راه حل آنرا بدانیم.

  ما برای انتخاب مناسبترین سایز باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشیم مهمترین آنها اندازه و سایز مکانی که می خواهیم تلویزیون را در آن نصب کنیم طبیعی است سایز تلویزیون برای یک اطاق خواب کوچک با سایز تلویزیون برای یک سالن و یا محیط باز و بزرگ تفاوت زیادی خواهد داشت. مثلا برای یک اطاق خواب می توانیم از سایز 32 و یا پایین تر استفاده کنیم و برای مکان های بزرگتر از سایز بزرگ تر تلویزیون مانند 42- 49- 55- 65- 75 به بالا باید استفاده کرد اما هنگام مشاهده تلویزیون باید با توجه به سایز تلویزیون فاصله خود را با تلویزیون تنظیم کنیم.

 

نمودار زاویه دید شخص نسبت به تلویزیون

نمودار زاویه دید فرد با تلویزیون مورد مشاهده

 اگر چه سیستم تلویزیون های امروزی طوری طراحی و ساخته می شوند که نسبت به تلویزیون های قدیمی کمتر سبب خستگی و آسیب به چشم می شود اما آسیب های خود را دارد بنابر این باید به این فاسله توجه کرد و بیش از حد به تلویزیون نزدیک و یا دور نشد.در هنگام تماشای تلویزیون باید زاویه دید فرد با تلویزیون 40 درجه باشد.

کلا تلویزیون ها امروزی را از نظر سایز می توان به سه دسته تقسیم کرد که برای رسیدن به جواب سوال چه سایز تلویزیون مناسب است؟ شناخت آنها ضروری است.

انواع تلویزیون از نظر ساایز

تلویزیون های سایز کوچک

این تلویزیون ها شامل تلویزیون های 24 اینج و 32 اینج می شوند این سایز تلویزیون برای مکان های کوچک و محدود مانند اطاق خواب و یا آپارتمان کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از مانیتورها برای راحتی و کار بهتر ممکن است به همین سایز یعنی 24 انتخاب شوند.

اندازه تلویزیون های متوسط

که شامل تلویزیون های 40- 42 و 43  و 49- 50 میشود و برای مکاهای با فضای متوسط و یا برای بازی های گیم باکس اندروید، پلی استیشن، ایکس باکس و بسیاری از بازی های متنوع دیجیتالی که دارای کیفیت بالا مثل HD و یا 4k هستند می شود.

سایز بزرگ و یا سایز سینمای خانگی

این سایز تلویزیون با استفاده از تکنولوژی بالا و پیشرفته روز دنیا از کیفیت بسیار عالی و بالا برای تماشای انواع برنامه با یک تجربه سینمای خانگی تولید می شوند این دسته از تلویزیون ها شامل سایز 55- 65- 75- 85 و بالاتر می شود.

 

تلویزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-55SA620U سایز 55 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-55SA620U سایز 55 اینچ

 
 

فاصله استاندارد شخص بیننده تلویزیون تا تلویزیون با توجه به سایز تلویزیون

سایز تلویزیون حداقل فاصله برای تلویزیون های با کیفیت 4Kحداقل فاصله برای تلویزیون های با کیفیت1080P 
40 اینچ1 متر 2 متر
43 اینچ1.5 متر 2.5 متر 
49 اینچ1.80 متر 2.80 متر 
50 اینچ2 متر3 متر 
55 اینچ2.5 متر 3.5 متر 
60 اینچ2.80 متر 3.80 متر
65 اینچ3 متر 4 متر 
75 اینچ 3.5 متر 4.5 متر 

کلام آخر:

خوب خوانندگان عزیز در این جا می رسیم به پایان مقاله چه سایز تلویزیون مناسب است؟ ما در این مقاله سعی کردیم به انواع تقسیم بندی تلویزیون از نظر سایز آنها بپردازیم .

بر همین اساس انواع تلویزیون از نظر سایز را به سه دسته سایز کوچک که شامل 32 اینج به پایین بود و دسته دوم سایز متوسط که شامل تلویزیون های با سایز 40- 43- 46- و 50 می شد و سایز بزرگ که شامل سایزهای 55- 65- 75 و کلا سایز های بالاتر از 55 می شد تقسیم کردیم.

همچنین لینک خرید انواع سایز های تلویزیون از بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران یعنی دیجی کالا را هم خدمت شما عزیزان ارایه دادیم امید وارم بحث چه سایز تلویزیون مناسب است؟ مورد توجه و مفید واقع بشود

موفق و سرفراز باشید.

لطفا با نظر خود ما را راهنمایی بفرمایید.

لینک صفحه اصلی سایت فروشکالا

در انتهای بحث چه سایز تلویزیون مناسب است؟ ما دهها مدل تلویزیون در سایز های مخلف ار برندهای معتبر خدمت شما معرفی می کنیم تا در صورت تمایل تلویزیون مورد نظر خودتان را انتخاب و خریداری بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *