زنانه, مانتو

معرفی 2 نوع پارچه برای انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی

معرفی 2 نوع پارچه برای انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی

بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمایی خرید مانتو تابستانی موضوع این مقاله و دنباله مقاله قبلی ما است.

بشر در طول حیات خود دغدغه پوشش بدن و محافظت از خود در مفابه با سرما و گرما را داشت واز ابتدای حیات خود برای این کار از انواع محصولات نباتی مانند برگ و پوسته درختان و منابع حیوانی مانند پوست حیوانات استفاده می کرد.

با ادامه زندگی بشری و تجمع انسان ها در کنار هم بوجود آمدن خانواده ایجاد روستا ها و شهر ها بشر کم کم راه بافندگی از الیاف های گیاهی و جیوانی را یافت و نخستین انواع پارچه ها تولید شد.

می توانید ضمن بازدید از وبلاک ما مقاله های مختلف در رابطه با انواع مانتو و پارچه های مناسب برای دوخت مانتو را مطالعه بفرمایید.

ما در مقاله قبل دو پارچه بسیار مهم( پارچه ابریشمی و پارچه پنبه ایی) از پارچه هایی که برای دوخت مانتو تاستانی کاربرد دارند را معرفی کردیم.

راهنمایی خرید مانتو تابستانی

انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی
ما امروز و در این مقاله قصدد اریم دو نوع پارچه که در دوخت مانتو  استفاده زیادی دارند را برای راهنمایی خرید مانتو تابستانی به شما معرفی کنیم .
این پارچه ها در فصل تابستان می توانند پوشش مناسبی برای خانم ها بشرط در نظر گرفتن عواملی که در مقاله قبلی گفتیم. یعنی رنگ، جنس و مدل مانتو برای انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی به شما معرفی کنیم تا انتخاب خوبی داشته باشیم.
 

1- پارچه کتانی

2- پارچه کرپ

پارچه کتانی 

کتان گیاهی باندازه 120سانتیمر با گل های لاجوردی که یکی از قدیمی ترین پارچه ها یی که بشر از آن استفاده کرده است می باشد.
 
قدمت پارچه کتانی به هزاران سال قبل از میلاد بر می گردد برای اولین بار قطعه پارچه ایی کتانی در غاری در کرجستان کشف شد که قدمت آن به 36 هزار سال قبل از میلاد بر می گردد.
 
از بقایای مومیایی مصریان هم نشاته هایی از پارچه کتان یافت شده که این نشان می دهد پارچه کتان یک پارچه محکم و مقاوم در مقابل رطوبت و گذشت زمان است.
 
کتان یک گیاه سرد سیری که در جاهای مرطوب و سرد بهتر عمل می آبد غرب اروپا مکان مناسبی برای کشت ورشد این گیاه است.
 
کاربرد های این نوع پارچه برای دوخت لباس زنانه و مردانه، استفاده در صنعت و نیز در امور پزشکی مانند نخ بخیه، در تولید کیف و حوله.
در زمینه حوله، حوله کتانی بسیار بهتر و با کیفت تر از حوله پنبه ایی است زیرا آب را جذب می کند و از پنبه سریع تر خشک می شود.
 
نبات کتان در کشور های چین فرانسه روسیه اوکراین و بسیاری کشورهای دیگر کشت می شود آرژانتین و فرانسه در رده اول تولید این محصول هستند.
 
 
 

پارچه کتانی پارچه اولی است که جهت انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی معرفی می شود را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

 
1- کتانی کشی : که معمولا با نخ های کشی بافته می شود آبرفت دارد و شبیه پارچه پنبه ایی است براحتی می توان آن را در ماشین لباسشویی شست.
این نوع پارچه در برابر آفت مقاوم بوده و بید زده نمی شود و بید نمی تواند به آن آسیب برساند.
مانتو ها و لباس های کتانی که رنگ تیره دارند باید در هنگام شستشو برای آنها از آب سرد استفاده کرد چون آب گرم باعث حل شدن رنگ آنها خواهد شد.
 
و دیگر اینکه پارچه های کتانی کشی که رنگ روشن دارند را می توان با آب گرم در لباسشویی شست تا تمیز تر دیده شوند و اثر لکه ها در آنها باقی نماند.
لطفا در ادامه مقاله انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی با ما همراه باشید. در زمینه محافظت از پارچه کتانی کشی و رنگ آنها نباید بعد از شستشو این نوع لباس را بمدت زیادی در زیر نور آفتاب قرار داد. شستشوی کتانی کشی بسیار آسان است و لکه های مختلف براحتی از آن پاک کرد.
 
2-پارچه کتانی نخیپارچه ایی با میزان حساسیت بسیار پایین برای پوست چون نخی است و طبیعی، دارای طبعی خنک برای تابستان است براحتی هوا از درون این پارچه نفوذ می کند و باعث خنکی بدن و جلوگیری از تعرق شخص می شود.
 
 
انتخاب و خرید مانتو تابستانی

انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی ..

3-پارچه کتانی کاغذی: که همان پارچه لنین است که معمولا از آن برای تولید کیف و کفش و دوخت مانتو و بسیاری کاربرد های دیگر.

 
 
پارچه کتانی رطوبت را بخود جذب می کند و سریع تر از پنبه خشک می شود بهمین دلیل برای انتخاب و خرید مانتو تابستانی در فصل های بهار و تابستان بسیار مناسب است.
 
ضمنا باید توجه کرد که برای حلو گیری از چین و چروک شدن مانتو کتانی از تا کردن آن خودداری کرد و باید بصورت آویزان یا بصور لوله ایی نگه داری شود.

پارچه كرپ

 

دومین پارچه مانتویی که برای  برای انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی می خواهیم معرفی کنیم پارچه کرپ است. 

کرپ نوعی پارچه است که ماده واحد یا گیاهی خاص را نمی توان برای تولید آن نام برد مثل پارچه نخی که از پنبه یا پارچه ابریشمی که از پیله ابریشم بوجود می آید.

پارچه کرپ مبنی و منبع واحدی ندارد و از الیاف ها یا نخ های پارچه های مختلف و تلفیق چند نوع نخ و تار با یکدیگر که بطرز خاص در همدیگر تنیده و بافته می شوند بدست می آید.

خرید پوشش تابستانی

راهنمایی خرید مانتو تابستانی …

کرپ پارچه ائی براق و لطیف است و لخت است اما در بعضی از انواع بر حسب هدف از استفاده و کاربری که دارند ممکن است دارای خشونت و برجستگی باشد.

تولید کنندگان این نوع پارچه ازپشم تا پنبه و ابریشم و انواع الیاف های طبیعی تا الیاف های مصنوعی را ممکن است برای تولید این نوع پارچه مورد استفاده قرار دهند. 

در واقع کرپ یک نوع بافت است و انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله سعی داریم چند نوع پارچه کرپ را از انواع آن که در دوخت لباس مورد نظرمان یعنی مانتو کاربرد دارد مورد بحث قرار دهیم.

قبل از پرداختن به انواع پارچه کرپ باید بگوئیم که انواع پارچه کرپ در فصل های مختلف سال می تواند کاربرد داشته باشد و استفاده از آن توسط خانم ها به فصل خاصی مربوط نمی شود.

این نوع پارچه بخاطر تنوعی که دارد دارای کاربردهای زیادی یعنی ما می توانیم در دوخت انواع لباس زنانه و مردانه و بچه گانه مانند شلوار، کت، پیراهن، مجلسی، هود و لباس های متنوع بچه گانه از این تنوع پارچه استفاده کرد.

در کنار استفاده برای انواع پوشش اشخاص برای وسایل مختلف مانند روکش مبلمان، پرده، رومیزی و غیره می توان از آن استفاده کنند.

انواع پارچه کرپ:

کرپون:

این نوع پارچه کرپ دارای خشونت و استحکام بیشتر از پارچه معمولی است کاربرد آن بیشتر برای لباس های نوزادان و کودکان است.

کرپ حریر:

پارچه ایی نسبتا نازک، و نرم و لطیف که در بازار بیشتر تولید کره و چین است و پارچه کره ایی از تظر کیفیت بالاتر از چینی است از این پارچه برای دوخت و تولید انواع  انواع شومیز ، کت و شلوار، انواع لباس های مجلسی، بلیز و مانتو شلوار استفاده می شود.

کرپ پشمی :

پاررچه کرپ گارباردین

پارچه کرپ باربی:

پارچه کرپ اسکاچی:

و انواع دیگر پارچه کرپ.

 

در این مقاله که در مورد انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی بود ما در رابطه با دو نوع پارچه که مصرف و کاربرد زیادی در دوخت و تولید لباس بخصوص مانتو تابستانی دارند را بطور خلاصه توضیح دادیم.

در ابندا در مورد پارچه کتان صحبت کردیم و گفتیم نوع پارچه صد در صد طبیعی با قدمت حد الاقل 36 هزار سال و این گیاه در مناطق سرد سیر مانند روسیه آرژانتین، فرانسه و کشورهای دیگر کشت می شود.

در ادامه مقاله انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی دومین پارچه ایی که معرفی کردیم کرپ بود.

گفتیم کرپ منبع و ماده اولیه حیوانی، گیاهی یا صنعتی ندارد بلکه یک نوع بافت است.

و این بافت می تواند از نخ با الیاف ابریشم باشد یا کتان یا هر الیاف دبگری یا اینکه چندین نوع نخ را با هم ببافند همچنین برای انتخاب و راهنمایی خرید مانتو تابستانی انواع پارچه کرپ را همراه با موارد کاربرد آنها را ذکر کردیم. 

از اینکه همراهمان بودید و ان مقاله ما را یعنی راهنمایی خرید مانتو تابستانی مطالعه فرمودی سپاسگزارم

در صورتی که با دیدگاه خود ما را راهنمایی بفرمایید از شما تشکر می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *