لوازم آرایش

راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو مناسب

راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو مناسب

تسم الله الرحمن الرحیم

راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو مناسب

شامپو ماينوکسی خشک
شامپو ماينوکسی خشک
شامپو ماينوکسی معمولی
شامپو ماينوکسی معمولی
شامپو تک موهای چرب
شامپو تک موهای چرب
شامپو ضد ریزش مو
شامپو ضد ریزش مو

فروشگاه ها

خرید اینترنتی لوازم آرایشی اصل

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع لوازم آرایشی مقاله راهنمای خرید اینترنتی لوازم آرایشی بانوان را مطالعه بفرمایید.

خرید اینترنتی شامپو مو

راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو مناسب شامپو یکی از پر مصرف ترین انواع شوینده ها است که ما می توانیم در تمام خانه ها، آرایشگاه ها، حمام های عموم آن را ببینیم. شامپو مو شوینده ایی برای تمیز کردن موی سر و حذف تمام آلودگی ها و مواد زاید در فضا که به مویمان چسبیده اند. شامپو ها انواع مختلفی دارند که هر کدام علاوه بر تمیز کردن مو ممکن است یکی از نیاز ها و یا کمبود های موd ما را تامین کنند.

این انواع شامپو توسط هزاران برند و شرکت کوچک و بزرگ در سطح جهان تولید و به بازار عرضه می شوند بعضی از برند های تولید کننده موی سر دارای شهرت جهانی هستند و در سطح اکثر کشورها در مغازه های کوچک و بزرگ عرضه می شوند. و بعضی از آنها جنبه محلی و یامنطقه ایی دارند و فقط در آن کشور یا منطقه دارای مشتری هستند ما در مقاله راهنمایی و خرید اینترنتی شامپوی مو می خواهیم انواع شامپو و برندها معتبر و مهم جهانی آنرا خدمت شما معرفی کنیم.

ویژگی های شامپو خوب

نیازهای مو را بر آورده کند

از مواد طبیعی و ارگانیک تولید شده باشد

دارای خاصیت تمیز کنندگی خوب مو باشد

برای چشم و پوست حساسیت بوجود نیاورد

دارای بو و رایحه خوبی باشد

دارای مواد تغذیه کننده مو و مورد نیاز مو باشد

دارای مواد سمی و دارای مواد مضر برای مو نباشد

در این قسمت هر یک از ویژگی های شامپو خوب را خدمت شما معرفی می کنیم.

نیازهای اولیه مو را بر آورده کند

شامپوی خوب شامپویی است که با توجه نوع موی شخص و مشکل خاص مو و نیازهای آن مو انتخاب و استفاده شود برای مثل برای موهای سری که شوره دارد باید شامپوی مخصوص ضد شوره استفاده کرد و یا برای موهای خشک باید شامپویی انتخاب کنیم که دارای مواد مرطوب کننده باشد.

از مواد طبیعی و ارگانیک تولید شده باشد.

یکی از ویژگی های شامپو خوب موادی است که از آن تولید شده است.شامپوی انتخاب شده باید دارای مواد طبیعی که معمولا موی انسان به مواد آنها نیاز دارد باشد مثل عصاره گیاه صدر، بابونه، آلوئه‌ورا، روغن‌های گیاهی، و عصاره‌های گیاهی که از موها و پوست سر مراقبت می‌کنند و از ادامه و یا شدت گرفتن مشکلات، التهابات و حساسیت مو و پوست جلوگیری کند. این مواد و یا روغن ها در تقویت ریشه مو نقش دارند و می توانند یک موی طبیعی و نرم برای فرد بوجود آورند.

دارای خاصیت تمیز کنندگی مو باشد

یکی از ویژگی های بسیار مهم یک شامپو قدرت تمیز کردن مو و پوست سر مصرف کننده می باشد. و باید بتواند در کنار ویژگی های خوب دیگر یک شامپو موی سر را از انواع الودگی های شیمیایی محیطی که در طول روز و شب ممکن است بر روی مو قرار گیرد و همچنین انواع چربی ها پاک کند.

برای چشم و پوست حساسیت بوجود نیاورد

شامپو باید برای چشم هایمان که دارای حساسیت حاصی است التهاب و حساسیت بوجود نیاورد زیرا بسیاری از شامپوهای غیر استاندارد و یا شامپوهایی که از مواد اولیه با کیفیت استفاده نمی کنند سبب بوجود آمدن حساسیت برای چشم می شود.

شامپوهای مرطوب‌کننده: این نوع شامپوها برای موهای خشک و آسیب‌دیده مناسب هستند و ترکیبات آنها به موها رطوبت می‌دهند و باعث حالت‌دهی بهتر موها می‌شوند زیرا مو و پوست ما نیاز به آبرسانی و رطوبت دارد و مرطوب کردن آن باعث سلامت مو و دادن حالت زنده بودن به مو و پوست سر می دهد.

شامپو باید دارای مواد تغذیه کننده مو و مورد نیاز مو باشد

در هنگام خرید اینترنتی شامپو باید به از مواد مغذی و ویتامین ها که می تواند برای مو داشته باشد اطلاع پیدا کنیم و ببینیم آیا این شامپو همان شامپوی مورد نیاز موی ما است. بدن ما نیاز به انواع مواد دارد که از این میان مواد مغذی بدن برای ادامه حیات  هستند که نقش حیاتی برای بدن ما دارند مو انسان بعنوان عضوی از اعضای بدن هم نیاز به این مواد مغذی دارد.

قسمتی از این مواد توسط خود بدن برای اعضا تولید می شود و قسمت کمی هم از طریق غذایی که مصرف می کنیم تامین می شود. شامپو ها یکی از تامین کنندگان این مواد برای مو هستند بشرطی که نیاز و نوع موهایمان را بشناسیم و شامپویی را انتخاب کنیم که حاوی این مواد باشد. البته نیاز بدن و مو به این مواد مغذی بسیار کم است اما نبود به اندازه کافی این مواد مغذی باعث بوجود آمدن مشکل برای بدن خواهد شد.

در کنا مواد مختلف مغذی ویتامین ها هم برای کارکرد مناسب بدن دارای اهمیت زیادی هستند. ویتامین‌ها ترکیبات آلی هستند که در بدن به میزان کم تولید می‌شوند و برای عملکرد صحیح بدن نقش مهمی ایفا می‌کنند. ویتامین‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

ویتامین‌های قابل حل در آب

ویتامین‌های قابل حل در چربی.

ویتامین‌های قابل حل در آب: این نوع ویتامین‌ها در آب حل می‌شوند و در بدن ذخیره نمی‌شوند، بنابراین نیاز به مصرف روزانه آنها وجود دارد. این شامل ویتامین‌های C و گروه ب‌ (مانند B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12) می‌شود.

ویتامین‌های قابل حل در چربی: این نوع ویتامین‌ها در چربی‌ها حل می‌شوند و در بافت‌های چربی بدن ذخیره می‌شوند. این به این معناست که می‌توانند در بازه‌های زمانی طولانی‌تری در بدن ذخیره شوند. ویتامین‌های A، D، E و K از جمله ویتامین‌های قابل حل در چربی هستند.

_________________________________________

از ویژگی های شامپو خوب باید تا حد امکان مواد سمی غیر مجاز نداشته باشد.مواد سمی و ممنوعه در شامپو موادی هستند که برای سلامتی مو و پوست سر مصرف کننده دارای ضرر باشد در بسیاری از موارد این مواد در شامپو با بوجود آوردن حساسیت و التهابات پوست سر و انواع ضرر ها برای مو مانند خشکی مو، شوره، موخوره، ضعیف کردن ریشه مو و موارد دیگر می شود.

مواد سمی و مضر ممکن است یکی از انواع زیر باشند:

پارابن ها ( مواد نگهدارنده )

سولفات ها ( ایجاد کف )

فنلات ( نرم کننده ها )

رنگ ها و عطرها

برای کاهش خطر مواد سمی در شامپوها و محصولات آرایشی-بهداشتی، بهتر است محصولاتی با مواد طبیعی و بدون مواد شیمیایی مضر انتخاب کنید و همچنین برچسب‌ها و مواد تشکیل‌دهنده محصولات را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که محصول شما از مواد سمی خارج شده است. یکی دیگر از راه های بدست آوردن شامپوی مفید و سالم توجه به برند شامپو و استفاده از برند معتبر و معروف است و همچنین اصل بودن مارک و برند این شامپو می باشد.

خلاصه کلام

ما در مقاله راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو سعی کردم اهمیت انواع شامپو ها برای موی سر و طراوت، درخشندگی، رایحه و سلامتی مو را بازگو کنیم در این بحث بعد از مقدمه  ویژگی های یک شامپوی خوب را معرفی کردیم از مواردی مانند شامپو خوب باید دارای مواد اوولیه طبیعی و ارگانیک باشد، باید خاصیت تمیزکنندگی بالایی داشته باشد، عدم داشتن حساسیت برای چشم و پوست، داشتن مواد مغذی و موارد دیگر را گفتیم و بعضی موارد را توضیح دادیم.

امید وارم در آینده با توجه به اهمیت شامپوها در نظافت و رشد موهایمان مقاله راهنمایی و خرید اینترنتی شامپو مو را بتوانم بطور مرتب آپدیت کنم. از حسن توجه شما متشکرم

موفق و سرفراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *