حرارتی, کالای خانگی

ویژگی ها و قیمت بخاری برقی

 ویژگی های بخاری برقی fh2000p پارس خزر 

تایمر قابل تنظیم دما، قابلیت نصب زمین و

 رو میزی، تنظیم حرارت دارد، ولتاژ 

ورودی برق

220، حداکثر توان حرارتی 2000

 •  
 •  
 •  

بسم الله الرحمن الرحیم 

ویژگی ها و قیمت بخاری برقی

ویژگی ها و قیمت بخاری برقی با شروع سرمای پائیزی و هرچه نزدیک تر شدن به فصل زمستان بدن ها احساس سرمای بیشتری می کنند و مقاومت در مقابل سرما برایمان سخت تر بنظر می رسد در نتیجه به تکاپوی بیشتری برای مقابله با سرما می افتیم و سعی می کنیم از راه های مختلف شدت اثر گذاری سرما بر زندگی یمان را کمتر کنیم.

 

ما از راه های مختلف سعی می کنیم سختی و زخمت و سوز و گداز سرد ترین فصل سال را به لحظاتی با نشاط و شادی تبدیل کنیم و محیطی گرم و لطیف را برای خانواده امان بوجود بیاوریم یکی از مهمترین و رایج ترین راه های کم کردن اثر سرما بر زندگی یمان استفاده از وسایل مختلف گرم کردن محبط کار و زندگی است

2021/10/18T11:59 در ق.ظ

انواع بخاری از نظر نوع سوخت

از نظر نوع سوخت مصرفی می توانیم انواع بخاری ها را به چهار نو ع زیر تقسیم کنیم. چون موضوع مورد بحث ما انواع بخاری ها نیست به ذکر نام آنها و مختصری توضیح در مورد هر کدام اکتفا می کنیم. و بعد از آن به موضوع اصلی یمان یعنی ویژگی ها و قیمت بخاری برقی خواهیم پرداخت.

1- بخاری گازی:

بخاری گازی نوعی از خانواده بخاری است که از گاز بعنوان سوخت استفاده می کند. بدلیل میزان ذخایر گسترده گاز در مملکت و قیمت پایین آن نسبت به سایر سوخت ها استفاده از بخاری های گاز در ایران بسیار گسترده تر از انواع دیگر است.

2- بخاری برقی:

این بخاری بر اساس استفاده از نیروی الکتریسیته کار می کند و با تبدیل نیروی الکتریسیته به نیروی حرارتی باعث گرم کردن محیط اطراف خواهد شد موضوع مورد بحث ما در این مقاله همین نوع بخاری یعنی بخاری برقی خواهد بود.

3- بخاری نفتی:

این نوع بخاری با استفاده از سوخت نفت و سوزاندن فتیله آغشته به نفت باعث گرم کردن محیط می شود این نوع بخاری ها در شهرهای بزرگ و مناطقی که دسترسی به سوخت گاز دارند منسوخ شده اند و بیشتر در روستاها و شهرهای بدون لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می گیرد.

4- بخاری هیزمی:

برای روشن کردن این نوع بخاری و گرم کردن محیط توسط این بخاری افراد باید از هیزم و یا ذغال سنگ استفاده کنند و این نوع بخاری تقریبا در اکثر جاها بجز مناطقی که دسترسی به هیچ گونه سوخت جای گزین ندارند منسوخ شده است.

انواع بخاری برقی

1- بخاری برقی فن دار:

2: بخاری تابشی:

3- بخاری برقی کانوکتور:

4- بخاری برقی روغنی:

5- بخاری کم مصرف:

6- بخاری برقی فن دار صنعتی:

7- بخاری برقی ضد آب و بخار:

8- فن هیتر دلونگی:

برای مشاهده و مقایسه و خرید از میان صدها مدل بخاری از برندهای مطرح از دیجی کالا از این لینگ استفاده کنید.

1- بخاری برقی فن دار:

این بخاری علاوه بر داشتن المنت که باعث تبدیل انرژی الکتریسیته به گرما می شود دارای یک فن است باعث می شود از طریق بادی که تولید می کند گرما به محیط اطراف منتقل و در سطح اطاق یا ساختمان چخش شود.

این نوع بخاری غلاوه بر اینکه در امکان مسکونی و اداری مورد استفاده دارد در امکان صنعتی و تولیدی هم دارای کاربرد هایی می باشد.

بخاری فن دار را به سه دسته می توانیم تقسیم کنیم: 

نوع اول فن دار زمینی که معمولا با چهار پایه یا یک میله فلزی بر روی زمین قرار می گیرد.

نوع دوم بخاری فن دار ایستاده که معمولا توسط یک پایه حدود 120سانتی از زمین فاصله می گیرد

و نوع سوم که به دیوار می چسبد و از طریق فنی در آن تعبیه شده گرما را به نقاط مختلف محیط می فرستد این نوع از بخاری حالت اسپلیت دارد و از طریق ریموت از را دور کنترل می شود

فن هیتر تکنو مدل Te-1404

ویژگی های بخاری برقی انرژی EH0045

 • خصوصیات تایمر، قابلیت‌ها، قابلیت تنظیم دما، قابلیت نصب، دیوار , زمین , رو میزی
 • مشخصات انرژی 1ph – 220v – 20.5A، تنظیمات حرارت، ترموستات داخلی
 • ابعاد 560 × 320 × 320 سانتی‌متر، ولتاژ ورودی برق 220، میزان پوشش دهی 70 متر مکعب، حداقل توان گرمایشی 1500، حداکثر توان گرمایشی 4500

2: بخاری برقی تابشی:

بحاری تابشی دارای چند المنت در بخاری است که در پشت آنها یک صفحه تابشی قرار دارد که باعث تایش و انعکاس گرما المنت ها به جلو و یا اطراف ( بسته به نحوه و اندازه قرار گیری صفحه ) می شود این نوع بخاری دارای هیچگونه آلودگی صوتی نمی باشد.

        ویژگی های بخاری برقی استار

 
قابلیت‌ها قابلیت تنظیم دما، قابلیت نصب، زمین , رو میزی، 
تنظیمات حرارت
 • قابلیت تنظیم به سه حالت 500 وات ،1000 وات ،1500 وات
 • ابعاد 400*350*220 سانتی‌متر، ولتاژ ورودی برق 220
 • حداقل توان گرمایشی 500، حداکثر توان گرمایشی 1500

3- بخاری برقی کانوکتور:

4- بخاری برقی روغنی:

بخاری برقی روغن شبیه شوفاژ دیواری است با این تفاوت که بجای اینکه در درون آن آب جاری باشد روغن وجود دار و از طریق برق روغن گرم می شود و رادیاتور را گرم می کند سپس گرمای روغن داغ از طریق همین رادیاتور به محیط منتقل می شود و میط اطراف را گرم می کند.

 

برای آشنایی با پکیج شوفاژ دیواری مقاله ما را تحت عنوان (مشخصات و قیمت پکیج شوفاژ دیواری) مطالعه فرمائید.

 

بر خلاف پکیج شوفاژ دیواری که آب گرم از طریق لوله از منبع آب گرم به رادیاتور منتقل می شود در بخاری روغنی برقی روغن در رادیاتور ثابت است و هیتر گرم کننده روغن در درون خود آن رادیات است و روغن را داغ می کند.

 

این نوع بخاری برقی نسبت به بخاریهای گازی و انواع دیگر بخاریهای برقی بسیار امن تر است زیرا اشخاص و اشیا ارتباط مستقیمی با منع گرما یا شمع های بخاری نخواهند داشت همچنین بدلیل امنیت بالای آن برای اطاق کودک بسیار مناسب است.

 

بخاری برقی کاخلر کد KH-6601W-KH-6603B

5- بخاری برقی کم مصرف:

مشخص است که بهترین، با کیفیت ترین و کم خطر ترین وسایل گرمایشی که می تواند باعث گرم کردن محیط کار یا زندگی شود بخاری و وسایل حرارتی است که با نیروی برق کار می کند.

اما متاسفانه قیمت بالای این انرژی به نسبت درآمد افراد در ایران و قیمت بسیار مناسب انرژی های دیگر مثل گاز باعث می شود افراد بیشتر به سمت استفاده از منابع انرژی غیر از برق بروند و ریسک خطر بیشتر را برای خود واطرافیان بجان بخرند.

بر همین اساس استفاده از بخاری برقی کم مصرف می تواند مصرف انرژی برق را نسبت به بخاری های برقی دیگر بسیار پائین آورد. بخاری برقی کم مصرف غلاوه بر کم مصرف بودن و برچسب انرژی A,B ویژگی های دیگر هم باید وجود داشته باشند تا برای افراد امنیت بیشتری داشته باشند.

از ویژگی مهم یک بخاری برقی کم مصرف داشتن تایمر برای خاموش برای خاموش کردن اتوماتیک بخاری است که باغث می شود زمانی که درجه حرارت دستگاه بالا برود دستگاه را خاموش کند و از آسیب رسیدن به دستگاه و بوجود آمدن حوادث مختلف جلوگیری کند.

ویژگی ها و قیمت بخاری برقی سانفورد SF1201RH ساخت ژاپن 

    ویژگی های بخاری برقی خصوصیات ترموستات ایمنی، سیستم ایمنی، سیستم خاموشی خودکار، قابلیت تنظیم دما

 • مشخصات انرژی 1000وات-2000وات، تنظیمات حرارت دارد
 • ابعاد 22x14x27 سانتی‌متر، ولتاژ ورودی برق 220
 • حداقل توان گرمایشی 1000، حداکثر توان گرمایشی 2000

از دیگر ویژگی های بخاری برقی کنترل از راه دور است که باعث می شود افراد از راه دور بخاری را روشن یا خاموش یا درجه حرارت آن را تنظیم کرد.

6- بخاری برقی فن دار صنعتی:

این هیترها برای محیط های مختلف بزرگ یا متوسط با توجه به قدرت و توان گرمادهی برای اماکن ی مانند آپارتمان، ویلاها و اماکن صنعتی و تولیدی هم چنین اداره ها کاربرد دارند برای انتخاب صحیح و استفاده بهینه از بخاری فن دار صنعتی باید فضای مورد استفاده را بر اساس متر مکعب اندازه گیری کنیم تا هیتر مناسبی را انتخاب نمائیم. 

برای مثال هیتری که دارای ظرقیت گرمادهی 4000 کیلو کالری در ساعت باشد برای یک فضای 300 متر مکعب مناسب است.

هیتر برقی صنعتی

2021/10/18T11:59 در ق.ظ

7- بخاری برقی ضد آب و بخار: 

این بخاری برای استفاده در خمام کاربرد دارد و بصورت دیواری  می باشد و معمولا برای روشن و خاموش کردن آن برای جلوگیری از خطر احتمالی برق گرفتگی از طناب استفاده می شود.

آبگرمکن برقی سی وی اس مدل 5271

آبگرمکن برقی سی وی اس مدل 5271

 

8- فن هیتر دلونگی:

خلاصه کلام

خوب عزیزان خواننده اول باید ازتان تشکر کنم این مقاله همانطور که خواندبد در رابطه با بخاری برقی و ویژگی ها و قیمت انواع بخاری برقی بود. ما در این مقاله گفتیم بخاری برقی بخاری است که انرژی الکتریسیته را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و باعث گرم کردن محیط می شود.

ما در این مقاله ابتدا بخاری را از نظر نوع سوخت به چهار دسته گازی، برقی، نفتی و هیزمی تقسیم کردیم. بعد از آن انواع بخاری های برقی را نام بردیم و هشت مورد از انواع بخاری گازی یعنی بخاری فن دار بعنی بخاری که در آن فن تعبیه شده که گرمای المنت های بخاری را از طریق هوا به محیط منتقل می کند را نام بردیم و توضیح مختصری دادیم.

بخاری برقی تابشی، روغنی، کم مصرف، فن دار صنعتی، بخاری برقی حمام، فن هیتر دلونگی، کانوکتور و بعضی از آنها را توضیح دادیم. با تشکر مجدد از همراهی شما.

لطفا با نظرات خود ما را راهنمایی بفرمایید.

موفق و سرفراز باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.