حرارتی

عیب یابی و تعمیر بخاری گازی

بسم الله الرحمن الرحیم

عیب یابی و تعمیر بخاری گازی

بخاری گازی طرح شومینه
بخاری گازی زمینی
بخاری گازی
بخاری گازی مبله
بخاری گازی مبله نیک

عیب یابی و تعمیر بخاری گازی وسایل گازسوز از کالاهایی است که بشدت مورد توجه و نیاز جامعه فعلی ایران است به این دلیل که گاز ارزان ترین و قابل دسترسی سوخت کشور است والا این نوع سوخت بجز قیمت ارزانتر آن نمی تواند با انواع سوخت های الکترسیته و یا انرژی خورشیدی برای سوخت های خانگی هیچ مزیتی ندارد. یکی از کالاهای اساسی مورد نیاز هر خانه و خانواده بخاری گازی است که برای گرم کردن محیط داخلی منازل و بسیاری اماکن دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

بخاری گازی که اکثر ما در منازل یا محل کارمان مورد استفاده قرار می دهیم خطرات زیادی را می تواند برای افراد موجود در محل بوجود آورد و باعث مرگ افراد زیادی و یا مسمومیت و سوختن آنها در طول سال می شود. آگاهی از عیوب و خرابی هایی که ممکن است باعث بوجود آمدن این صدمات شود باعث می شود از این خطرها پیشگیری بوجود آید.

ما امروز در مقاله عیب یابی بخاری گازی سعی می کنیم که این مشکلات و عیب ها که ممکن است در بخاری گازی وجود داشته باشد و یا در طول مدت استفاده بوجود آید را خدمت عزیزان خواننده باز گو کنیم.

لینک صفحه اصلی سایت فروشکالا

در این قسمت از مقاله عیب یابی بخار گازی به جند مورد از عیب هایی که ممکن است در جریان استفاده از بخاری پیش بیاید اشاره می کنیم.

عیب های بخاری گازی

خاموش شدن بخاری گازی

احساس بوی گاز خام در هنگام روشن شدن بخاری گازی

شعله روشن نمی شود ولی گاز خارج می شود

در هنگام روشن بودن بخاری گازی بوی منو اکسید کربن احساس می شود.

پس از نصب گاز نشت می کند و بوی گاز احساس می شود

شعله پیلوت کم است و بر کار بخاری گازی اثر گذار است.

زمان روشن کردن شمعک بلافاصله گاز قطع می شود و پیلوت روشن نمی شود.

فروشگاه بخاری گازی دیجی کالا
فروشگاه بخاری گازی دیجی کالا
فروشگاه بخاری برقی وگازی دیجی کالا
فروشگاه بخاری برقی وگازی دیجی کالا
فروشگاه آبگرمکن دیجی کالا
فروشگاه آبگرمکن دیجی کالا
ما برای عیب یابی بخاری گازی این عیوب را توضیح و بعضی از راه حل های آنها را توضیح می دهیم.
خاموش شدن بخاری گازی
این مشگل عمدتا مربوط به ترموکوبل است
چنانچه ترموکوبل بخوبی در جای خود قرار نگرفته با و یا شعله های شمعک بهر دلیل تنظیم نشده باشند و قادر به گرم کردن درست سر مسی ترموکوبل نشود جریان الکتریسیته تولید شده توسط این قطعه به اندازه مورد نیاز نمی رسد و در این حالت هسته بوبین را در حالت جذب نگه داشته نمی شود بعد از آن فنر بوبین هسته را در مسیر گاز قرار می دهد و از ارسال گاز به به طرف مشعل اصلی و پیلوت بسته می شود و بخاری خاموش می شود.
احتمال دوم اینست که ممکن است ترموکوبل خراب و یا دچار اشکال شده باشد در این حالت باز هم اتفاق مورد قبلی اتفاق می افتد و باز هم گاز مورد نیاز بخاری تامین نمی شود . بخاری خاموش می شود.
در حالت اول باید شمعک را تنظیم کرد تا به انداز کافی شعله برای گرم کردن ترموکوبل تولید کند یا اینکه باید ترموکوبل و شمعک را طوری تنظیم کرد که ترموکوبل درست در بین شعله آتش شمعک قرار بگیرد.
بخاری گازی
خرید آنلاین بخاری گازی
بخاری برقی
بخاری برقی
احساس بوی گاز خام در هنگام روشن شدن بخاری گازی
این مشکل ممکن است چند علت داشته باشد 
ممکن است مشکل از مشعل اصلی باشد یعنی در اثر کارکرد و گذشت زمان سوراخ های مشعل اصلی گرفتگی پیدا کنند و بسته بشود و در اثر عدم عبور درست و به اندازه هوا و گاز شعله ها روشن نشوند و در نتیجه گاز در محل منتشر شود در این حالت حتما سریعا باید شعله های اصلی را از جای خود بیرون آورد و سوراخ های آنها را با فشار باد و یا هر وسیله مناسب دیگر مانند برس و یا مسواک گرفتگی سوراخ ها را رفع کرد.
احتمال دیگر که می تواند باعث نشر گاز در هنگام روشن شدن بخاری شود نشت گاز از محل اتصالات بین شیر اصلی گاز بخاری به مشعل بخاری باشد که باید این مورد را هم سریعا رفع کرد برا اطمینان از این مورد باید با آب صابون تمام اماکن اتصال این دو قطعه بهم دیگر را تست کرد تا مشخض شود عیب و ایراد از این قسمت است را خیر و اگر مشکل مربوط به این اتصالات است آنها را تعمیر کرد.
احساس بوی گاز خام
در هنگام روشن بودن بخاری گازی بوی منو اکسید کربن احساس می شود
دومین موردی از عیب یابی بخاری گازی که توضیح می دهیم احتمال انتشار گازهای خطرناک منواکسید کربن است که گاز بسیار خطرناکی است. احتمالا محفظه احتراق یا همان کوره دچار خرابی مانند عدم جوشکاری صحیح هنگام تولید و وجود شکاف هایی در آن وجود دارد که باعث انتشار چنین بویی می شود. یا اینکه درز گیرها در اثر گذشت زمان از بین رفته باشد و مورد بعدی ممکن است محفظه در اثر استهلاک و پوسیده و سوراخ شده باشد در نتیجه گاز منواکسید منتشر می کند. در هرصورت این محفظه باید عیب یابی درست بشود و بعد از تشخیص درست مشکل باید تعمیر یا کوره را تعویض کنیم.
مورد بعدی چنین ایرادی مربوط به دوکش است
ممکن است دود کش در محل اثصال بخوبی روی هم قرار نگرفته باشد.
ویا اینکه قطر دودکش در اندازه استاندار برای میزان گاز خروجی آن بخاری نباشد که باید با توجه به راهنمای نصب بخاری از دود کش با قطر ذکر شده در دفترچه راهنما استفاده کرد.
احتمال بعدی عدم وجود کلاهک و یا کلاهک مناسب در بالای لوله دوکش است در این مورد هم باید از کلاهک های  H مانند استفاده کرد.
ارتفاع لوله دودکش از بالا پشت بام باید حدود 60 سانتی متر باشد و اگر اندازه این دود کش خروجی کمتر باشد این گازها در اطراف پراگنده می شوند و بوی آنها احساس می شود.
 

پس از نصب بخاری گازی گاز نشت می کند و بوی گاز احساس می شود

از عمده ترین عواملی که باعث بوجود آمدن این عیب شود مربوط به ژیگلور گاز است اگر به هر علتی مانند وارد آمدن ضربه و یا عدم توجه سرویس کار یا تعمیر کار ژیگلور از جای خود تکان بخورد و باعث شود گاز در مسیرخود بطرف مشعل قرار نگیرد. البته این یکی از علت های احتمالی این مشکل است.

علت دیگر ممکن است یک شی در در درون کج راه ورودی. گاز قرار گرفته باشد و باعث بوجود آمدن مشکل در عبور گاز شود و گاز بطور کامل به مشعل نرسد در این حالت قسمتی از گاز به خارج از مسیر طبیعی خود یعنی محیط بیرون نشت می کند.

خلاصه کلام:
می رسیم به آخرین قسمت از مقاله عیب یابی و تعمیر بخاری گازی که طبق معمول خلاصه مقاله است ما در این مقاله بعد از یک مقدمه مختصر انواع عیوبی که ممکن است برای بخاری ما پیش آید را ذکر کردیم خرابی هایی مانند: خاموش شدن بخاری گازی، احساس بوی گاز خام در هنگام روشن شدن بخاری گازی، شعله روشن نمی شود ولی گاز خارج می شود، در هنگام روشن بودن بخاری گازی بوی منو اکسید کربن احساس می شود. و چند عیب دیگر را نام بردیم و بعضی از آنها را مثل خاموش شدن بخاری گازی، احساس بوی گاز خام در هنگام روشن شدن بخاری گازی، شعله روشن نمی شود ولی گاز خارج می شود، را توضیح دادیم و راه حل رفع این مشکل را باز گو کردیم. در اینجا به پایان مقاله عیب یابی و تعمیر بخاری گازی می رسیم
موفق و سرفراز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *