دوچرخه

ورزش دو چرخه سواری 1بازی مهیج برای تندرستی فرزندانمان

 

ورزش دو چرخه سواری می تواتد به فرزندانمان در رشد و پرورش استعداد و تواناییشان کمک شایانی بکند.

ورزش دو چرخه سواری سودمند ومهیج

 
ورزش دو چرخه سواری 1بازی مهیج برای تندرستی فرزندانمان

ورزش دو چرخه سواری 1بازی مهیج برای تندرستی فرزندانمان

ما امروز ما امروز می خواهیم بطور مختصر یطوری که در حوصله بازدیدکنندگان عزیز بگنجد بپردازیم اما در ابتدا باتوجه به رابطه ورزش دو چرخه سواری باید ذکر کنیم که ورزش عملی مفید برای سلامتی و باغث پرورش وتولید سلولهای زنده جدید در مغز واعصاب وخون می شود وموجب کمک به استخوان ها برای انجام وظایف متعددشان تولید سلول های خونی و تولید ماهیچه ها و همچنین بالا بردن کالایی سایر اعضای حیاتی بدن مانند قلب، کلیه ها ،کبد و اعضای دیگر بدن می شود.

ورزش باعث بالا رفتن کارایی شخص در زندگی روزمره می گردد. در نتیجه شخص در انجام فعالیت های روزانه زندگی بخاطر شادابی و قدرتی که از ورزش مستمر بدست می آید لذت می برد.

ورزش دو چرخه سواری علاوه بر اینکه بعنوان یک بازی بحساب می آید یک ورزش مهم هم هست. حتی اگر بصورت حرفه ایی و مسابقه ایی نباشد ودر محلات، کوچه وخیابان ها انجام شود اثر مثنت خود رو بر روح و روان کودک ونوجوانمان و بر جسم وماهیچه ها و اعصاب فرد می گذارد.

 

ورزش دو چرخه سواری باعث سوزاندن کالری اضافی بدن و روی ساخت سلولهای مغز تاثیر گذار است .واین باغث غدم رسوب گذاری چربی در رگها و جلو گیری از بیماری قلبی وبسیاری از بیماریهای دیگر می شود .

ورزش دو چرخه سواری غدد را به فعالیت وامی دارد و باغث می شود بهتر کارهای خودشان را انجام دهند و در موقع مورد نیاز هورمزن های مربوطه را ترشح کنند. ونیز می توانند ب این وسیله دو چرخ باعث تقویت ماهیچه های ریه و در نتیجه  تقویت خود ریه گردد. زیرا دو چرخه سواری باعث تنفس عمیق دوچرخه سوار می شود و همین تنفس عمیق موجب فعالیت بیشتر عضلات ریه می کردد

برای دیدن دهها مدل و با سایز های مختلف

تقویت ریه وعضلات آن باعث می شود ریه بتواند مقدار بسیار زیادی از هوا را در درون خود جا دهد و بتواند بهتر وبیشتر اکسیژن به اعضا حیاتی بدن برساند.

ویژگی ها و فواید ورزش دو چرخه سواری فقط به این موارد خلاصه نمی شود غلاوه بر تقویت ماهیچه های متعدد بدن ،یکی از مهمترین ماهیچه هایی که از این فعالیت موتاثر می شود ماهیچه های پا هستند. این ماهیچه ها در انجام اعمال متعدد روزمره دخالت مستقیم دارد. تقویت آنها باعث می شود ما اعمال طولانی تری با کیفیت بیشتر و بهتری انجام دهیم و دیر تر حسته شویم.

ورزش دو چرخه سواری همچنین می تواند بر روی زانو ها و عدم ضعیف شدن آنها و تقویت و آمادگی زانو ها یرای زمان پیری و سالخوردگی می شود.

ورزش دو چرخه سواری دهها فایده می تواند برای فرزندانمان داشته باشدو باعث شود فرزندانمان بدون احساس خستکی هم بازی کنند و هم تفریح و ورزش، و نیز احساس نکنند که مجبور به ورزش کردند هستند.

در نتیجه بدنی سالم و قوی وروحیه ایی شاد داشته باشند و آماده رفتن به مراخل بعدی زندگی شوند.

ورزش دو چرخه سواری 1بازی مهیج برای تندرستی فرزندانمان

ورزش دو چرخه سواری 1بازی مهیج برای تندرستی فرزندانمان

علاوه بر موارد ذکر شده دو چرخه سواری و انجام منظم ورزش های مختلف و حرکات ورزشی اگر بطور روزانه صورت بپذیرد می تواند نتایج مثبت برای تندرستی و آمادگی جسمانی و مقومت بدن بدن افراد در مقابل بیماری بخصوص در دوران پیری و سالخوردگی داشته باشد.

و از در گیر شدن افراد با انواع بیماری های مختلف قلبی، دیابت و انواع سرطان ها مانند سرطان استخوان، خون و غیره جلو گیری می کند.

قبلا گفتیم ورزش دو چرخه سواری بر ساخت و تولید سلول های ماهیچه ایی تاثر زیادی دارد. علاوه بر این بهمراه ورزش های هوازی از تجمع چربی ها در قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند. و مانع رسوب گذاری چربی ها در رگ ها و اسداد آنها و در نتیجه جلو گیری از سکته قلبی می شود.

و نیز ورزشی برای تمام سنین است نه تنها بر روی زانو ها اثری منفی ندارد بلکه باعث سلول سازی غضروفی و اعطاف پذیری بیشر غضروفهی زانو می گردد در نتیجه افراد مسن را از ابتلا به انواع زانو دردها و بیماری ها زانو زانو در امان نگه می دارد.

البته ورزش های روزانه باعث خوش اندامی و فعالیت های روزانه باعث رسیدن حد اکثر اکسیژن به ریه و سایر اندام های بدن مشود که نتیجه آن پایین آمدن استرس افراد می شود و نسبت به زندگی امید وار می شوند.

دو چرخه سواری

دو چرخه سواری

این تصویر از فدراسیون دوچرخه سواری گرفته شده

در اثر دو چرخه سواری خواب افراد به اندازه کافی منظم می شود و کیفیت زندگی بالا می رود و افراد احساس موفقیت و مفید بودن در زندگی خود می شوند.

لطفا از سایت ما دیدن بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.