دسته‌بندی نشده, کالای خانگی

معرفی و خرید لوازم خانگی برقی 1402

معرفی و خرید لوازم خانگی برقی

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی و خرید لوازم خانگی برقی

معرفی و خرید لوازم خانگی برقی کستری نیازهای انسان در زندگی روزمره سبب می شود کالاهای بسیار زیادی را در خانه ببینیم که هر کدام، زندگی افراد را به خود وابسته کرده است قسمت اعظم این کالاها لوازم برقی هستند.لوازم خانگی برقی گروهی از وسایل و دستگاه‌های الکتریکی هستند که برای استفاده در منزل یا محیط‌های خانگی طراحی شده‌اند. این لوازم برای تسهیل و ارتقای کیفیت زندگی روزمره افراد استفاده می‌شوند. 

بشر با توجه  به نیازهایی که دارد و یا معضلات و مشکلاتی که ممکن است در طول زندگی داشته باشد دست به اختراع و ساخت انواع وسایل می زند تا از دست این مشکلات رهایی پیدا کند بهمین دلیل است که لوازم خانگی برقی دارای کستره بسیار زیادی در زندگی ما هستند ضمن اینکه نیروی الکتریسیته یک انرژی پاک است که هیچ ضرر و زیانی به محیط زندگی انسان وارد نمی سازد برای خرید لوازم خانگی برقی به قدرت و توان مصرفی آن توجه کنید تا موجب بهدر رفتن انرژی نشود.

خرید لوازم خانگی برقی از دیجی کالا

در ابتدا ما کلاهای خانگی برقی را به دو دسنه تقسیم می کنیم که هر کدام از این دسته ها خود زیر دسته هایی ممکن است داشته باشند.

اجازه دهید در ابتدای مقاله معرفی و خرید لوازم خانگی برقی لوازم خانگی برقی را به دو دسته گلی از نظر مکان کاربرد تقسیم بندی بکنیم:

1- لوازم خانگی برقی آشپز خانه ایی

2- لوازم خانگی برقی غیر آشپز خانه ایی

 

1- لوازم خانگی برقی آشپز خانه ایی :

غذا ساز چند گاره

تصفیه آب خانگی

اجاق پخت و پز برقی

اسپرسو ساز 

چرخ گوشت

ماکرویو

یخچال و فریزر

ماشین لباسشویی

ماشین ظرفشویی

زود پز برقی

آبمیوه گیری

آسیاب برقی خانگی

پلو پز برقی

اسنک ساز و ساندویج ساز

1- لوازم خانگی برقی غیر آشپز خانه ایی :

تلویزیون

آبگرمکن برقی

بخاری برقی

کولر

پنکه

اتو بخار

گیرنده شبکه های ماهواره ایی

جارو برقی

ای دی اس ال برای اینترنت انگی

کامپیوتر

1- لوازم خانگی برقی آشپز خانه ایی

غذا ساز چند گاره :

اولین کالایی که در بحث معرفی و خرید لوازم خانگی برقی معرفی می کنیم غذا ساز چند کار است. غذا ساز چند کاره دستگاهی است که می تواند کارهای متعددی را در آشپزخانه برای ما انجام دهد و در زمینه تهیه مواد اولیه غذایی به آشپز کمک کند این دستگاه باعث بالا رفتن کیفیت مواد اولیه آماده برای پخت و پز و همچنین بالا رفتن مقدار آماده شده از مواد اولیه غذایی در مدت زمان معین شود. 

برای مطاله و مشاهده غذا سازهای بیشتر به قسمت زیرین صفحه دسته بندی غذا سازها مراجعه کنید  و از این دکمه استفاده کنید

معرفی و خرید لوازم خانگی برقی

تصفیه آب خانگی :

امروزه فکر خرید لوازم خانگی برقی بدون در لیست قرار داده تصفیه آب خانگی معنی خاص خودش را ندارد. آلودگی های محیط زیست در چند دهه گذشته باعث غیر قابل شرب شدن آب لوله کشی در بسیاری از کشورها و مناطق مختلف شده است بشر برای رهایی از بسیاری از بیماری های ناشی از آب آلوده ناچار به استفاده از تصفیه کننده های آب خانگی شده اند. این دستگاه ها ناخالصی ها، سختی آب، ذرات شناور، و بسیاری از مواد شیمیایی و میکروبی را از آب می گیرند و آبی سالم، بهداشتی و شفاف را تولید می کنند.

اجاق پخت و پز برقی :

 اجاق پخت و پز برقی برای پخت و پز بسیاری از خانواده ها بجای استفاده از اجاق گاز که برای تولید گرما مورد نیاز پخت و پز از سوخت گاز استفاده میکند اجاق برقی از نیروی برق را بکار می گیرد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته و کشورهایی که دارای برق ارزانی هستند این وسایل رواج زیادی دارند در ایران بخاطر گرانی برق و قیمت بسیار زیاد آن مردم ناچار هستند از سوخت فصیلی که هم بسیار خطر ناک و هم آلوده کننده محیط زیست است استفاده می کند.

در این اجاق بجای شبکه لوله گاز که به سر شعله های اجاق گاز وصل می شود از سیم های برق که به المنت ها وصل می شود اسبفاده می گردد این اجاق ممکن است دارای شعله های مختلف 2- تا 5 شعله باشند که هر کدام دارای قدرت متفاوتی با توجه به میزان قدرت مصرفی آن المنت خواهد داشت.

یخچال فریزر

امروزه تصور خانه ایی بدون یحچال فزیزر غیر ممکن است یخچال دستگاهی است که خانواده ها انواع مواد غذایی را در آن قرار می دهند تا با سرمایی که در درون خود دارد از این مواد غذایی برای مدت زمانی خاص نگهداری کند و از خرابی این مواد غذایی یا هر ماده دیگر حساسی در مقابل کرما مثل دارو محافظت کند یخچال برای نکهداری مواد غذایی تازه مانند میوه و سبزی و یا مواد غذایی پخته شده استفاده می شود. اما فریز برای انجماد مواد غذایی که نیاز به نگهداری مدت زمان بیشتری دارند مانندماهی، مرغ، گوشت و غیره یا تولید یخ از آب استفاده می گردد.

اسپرسو ساز

اسپرسو ساز دستگاهی است که برای ساخت انواع قهوه مورد استفاده قرار می گیرد و بسته به نوع مدل این دستگاه ممکن است بتوان  قهوه های مختلف معطر، لذیذ و خاطره انگیز را تولید کند. این دستگاه با فشار بخار که بر روی قهوه وارد می آورد باعث ذوب دانه های ریز قهوه می شود و عصاره این دانه ها به انواع قهوه تبدیل می شود از انواع قهوه که با این دستگاه می توان تولید کرد.

قهوه اسپرسو

لاته

کاپاچینو

آمریکانا

تونیک اسپرسو

برندهای مختلفی مانند دولونگی، مباشی، ناسا و بسیاری شرکت های دیگر اقدام به تولید انواع دستگاه های اسپرسو ساز خانگی می کنند.

از این قسمت به بعد از مقاله معرفی و خرید لوازم خانگی برقی چند کالای برقی غیر آشپزخانه ایی را خدمت شها معرفی می کنیم.

چرخ گوشت :

این دستگاه برای چرخ کردن گوشت در خانه مورد استفاده قرار می گیرد البته خرد کردن و چرخ کردن بعضی از مواد غذایی دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد مانند چرخ کردن نخود گرد برای درست کردن فلافل و یا آماده کردن مواد اولیه برای تولید سوسیس و کالباس یا چرخ کردن پیاز و سیب زمینی بری پخت کباب و یا کتلت و امثال این ها استفاده می شود. این دستگاه دارای قدرت های مختلفی می باشد که با توجه به میزان استفاده که می خواهیم از دستگاه بکنیم باید یک چرخ گوشت مناسب بخریم.

اتو بخار :

اتو  بخار کالایی است که برای رفع چین و چروک لباس ها، پرده، ملافه و …و صاف کردن انها مورد استفاده قرار می گیرد این کالای برقی دارای انواع مختلف اتو بخار دستی، اتو بخار عمودی، اتو بخار مخزن دارا جداگونه، اتو بخار پرسی و … می باشد علارقم کوچک بودن این دستگاه اما یکی  از پر مصرف ترین کالا برقی خانگی از نظر مصرف انرژی بحساب می آید.

آبگرمکن برقی :

وقتی به خرید لوازم خانگی برقی فکر می کنیم شاید اولین کالا هایی که به ذهنمان خطور می کند کالا های کرمایشی که آبگرمکن برقی هم جزء آنها است باشند. آبگرمکن برقی دستگاهی است که با المنت هایی که دارد باعث گرم شدن آب مورد نیاز می شود آبگرمکن برقی آب فوری و 24 ساعته مورد نیا افراد را تامین می کند و باعث می شود افراد برای شستن دست و صورت، حمام کردن، شستن لباس و ظرف و بسیاری از کار های روزمره مشکلی در گرم کردن اب نداشته باشند.

این کالا در انواع مختلف ایستاده یا مخزن دار، دیواری، سر دوشی، سر شیر ظرف شویی و آبگرمکن برقی کوچک یا قابل حمل تولید می شود.

بخاری برقی :

بخاری برقی دستگاهی است که برای گرم کردن محیط خانه یا محل کار و امثال اینها از نیروی برق یا الکتریسیته استفاده می کند در این بخاری سیم های برق ورودی به المنت ها وصل هستند که نیروی الکتریسیته را به گرما تبدیل می کنند و از طریق روشن شدن گرما به اطراف می فرستنند. برای مشاهده انواع بخاری برقی، بررسی و مطالعه و یا خرید از دکمه زیر استفده کنید.

خلاصه کلام

مقاله معرفی و خرید لوازم خانگی برقی با توضیحی مختصر در مورد اهمیت لوازم خانگی درزندگی انسان و کمک هایی که این لوازم می توانند به زندگی ما بکنند و باعث بالا رفتن کیفیت زندگی شروع کردیم. بعد از آن لوازم برقی خانگی را به دو دسته لوازم برقی خانگی آشپزخانه ایی و لوازم خانگی غیر آشپزخانه ایی بعد از این تقسیم بندی کلی انواع لوازم خانگی برقی آشپزخانه و غیر آشپزخانه ایی را نام بردیم. البته باید توجه داشت در هنگام خرید لوازم خانگی برقی باید به مدل، برند و اصل بودن جنس این کالا ها توجه کرد.

بعد از معرفی انواع کالاهای برقی خانگی چند نمونه از آنها را مانند غذا ساز چند کاره؛ تصفیه آب خانگی که جنبه مهم حفاظت از سلامتی افراد خانواده را بر عهده دارد، اجاق برقی برای آشپزی، یخچال فریزر، اسپرسو ساز، چرخ گوشت، اتو بخار، آبگرمکن برقی، و بخاری برقی را توضیح مختصر داردیم و برای اطلاعات بیشتر تو سط دکمه هایی که قرار دادیم خوانندگان را به صفحه مربوطه ارجاع دادیم امید وارم مقاله معرفی و خرید لوازم خانگی برقی مورد توجه و استفاده قرار بگیرد.

موفق و سرفراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *