دسته‌بندی نشده

نکات قابل توجه در خرید اتو بخار

نکات قابل توجه در خرید اتو بخار

بسم الله الرحمن الرحیم

نکات قابل توجه در خرید اتو بخار

اتو

نکات قابل توجه در خرید اتو بخار در خانه و آشپز خانه وسایل زیادی وجود دارند که ما در طول زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم بعضی از این وسایل برقی هستند و بعضی دیگر غیر برقی می باشند. در این مقاله می خواهیم به نکاتی که در هنگام خرید یکی از وسایل برقی باید به آنها توجه کنیم صحبت کنیم.

اتو بخار یکی از لوازم برقی مورد نیاز هر خانه ایی است این دستگاه برای از بین بردن چین و چروک لباس ها و پارچه ها و صاف و کشیده کردن آنها بکار می رود اتوی لباس های تمیز، صاف و بدون چین و چروک نشان دهنده شخصیت بالای فرد و توجه شخص به ظاهر خود می باشد. زمان خرید اتو بخار باید یه نکاتی که در قسمت های بعدی این مقاله خواهیم کفت توجه کنیم داشتن بعضی از این نکات ضروری و لازم می باشد.

امکانات اتو بخار خوب

جنس کف اتو

2- تکنولوژی خانوشی خودکار

3- وجود سیستم ضد رسوب

4- داشتن پنل کنترل

5- ظرفیت مخزن آب

6- بخار دهی عمودی

7- سیستم ضد چکه کردن

8- استفاده آسان

9- قدرت و توان مصرفی

10- چرخش 360 درجه ایی سیم اتو

11- امکانات وقابلیت های مختلف

12- ضمانت و خدمات پس از فروش

13- قیمت اتو بخار

14- برند و کیفیت ساخت

 

جنس کفی اتو بخار
جنس کفی اتو بخار

1- جنس کفی اتو بخار

یکی از نکات قابل توجه در خرید اتو بخار که باید توجه  خاصی به آن کرد جنس کفی اتو بخار است. کفی اتو بدلیل تماس مسقیم با لباس و یا پارچه دارای اهمیت زیادی است در حقیقت تمام فرایند کار اتو برای گرم کردن کفی اتو است.

بنا بر این برای جلوگیری بوجود آمدن انواع مشکلات برای پارچه ها و لباسها توجه خاصی به کفی اتو بخار می شود کفی نا مناسب اتو بخار می تواند باعث سوختن، جمع شدن لباس، براق شدن لباس ها و لک گرفتن لباس هایمان شود. بنابر این در تکنولوژیهای جدید در طراحی و تولید اتو بخار انواع کفی ها طراحی و تولید می شوند تا آسیب کمتری به لباس و یا پارچه ها وارد آید.

انواع کفی اتو

  • کفی اتو بخار از جنس استیل ضد زنگ
  • کفی اتو با جنس تیتانیوم
  • کفه اتو بخار با جنس سرامیک
  • جنس کفی اتو بخار با  استیم گلاید 
  • جنس تفلون 

2- تکنولوژی خاموشی خودکار

یکی دیگر از امکانات اتو بخار خوب که بسیار ضروری است تکنولوژی خاموشی خودکار می باشد. امروزه در اکثر کالا ها و لوازم برقی بخصوص کالاهای گرمایشی تکنولوژی خاموشی اتوماتیک در آن کالا به دلایل مختلف قرار می دهند تا در صورتی که کاربر به هر دلیل آن وسیله برقی را خاموش نکرد بطور خودکار آن وسیله خاموش شود.

این مسئله یک جنبه امنیتی است که سبب بالا رفتن میزان ایمنی تو بخارهایی می شود که از این تکنولوژی استفاده می کنند در این حالت اگر اتو برقی مدت زمان معینی که در برنامه آن تنظیم کرده اند بدون حرکت باقی ماند اتو بخار خاموش می شود.

وجود امکان خاموشی خودکار می تواند نتایج زیر را داشته باشد.

باعث بالا رفتن عمر دستگاه می شود زیرا هر دستگاه الکتریکی مدت زمان معین ساعت قادر به کارکردن و خدمت رسانی است و بعد از مدتی قطعات و در نتیجه خود دستگاه مستهلک خواهد شد. در نتیجه در اثر فراموشی یا سهل انگاری اتو ممکن است برای ساعت های زیادی فراموش شود و در حال کار کردن باشد.

باعث جلو گیری از سوختن لباس می شود

برای جلوگیری از خطرات احتمالی آتش سوزی خواهد شد.

برای خانواده هایی که بچه کوچک دارند اختمال سوختن دست کودک در صورت فراموش کردن خاموشی آن ممانعت خواهد کرد

از مصرف بی مورد برق و ایجاد خرج اضافی ممانعت می شود.

مجهز بودن به سیستم ضد رسوب

بسیاری از اتو های موجود در بازار و بخصوص اتوهای تولیدی برندهای معتبر و مشهور دارای امکان رسوب گیری از آب در مخزن اتو هستند. امروزه آب لوله کشی شهری بسیاری از خانواده ها دارای ذرات ریز و شناوری هستند که در اثر مدتی کار کردن اتو و گذشت زمان در درون اتو و اطراف المنت آن رسوب گذاری می کنند و باعث پایین آمدن کفیت عملکرد اتو، بالا رفتن مصرف انرژی توسط اتو بخار و فشار بر دستگاه و خرابی آن خواهد شد.

برای رفع این مشکل مخزن مخصوص رسوب گیری در اتو معمولا در پشت آن قرار می دهند که این رسوب در آنجا جمع می شود و کاربر بعد از مدتی استفاده از اتو می تواند این محفظه رسوب را از اتو جدا کند و آن را از این رسوبات تمییز کند و مجددا این محفظه را سر جایش بر گرداند.

دارا بودن کنترل پنل

داشتن پنل کنترل باعث می شود تا کاربر در هر زمان مورد نیاز بتواند براحتی میزان گرما دهی و بخار دهی را تنظیم کند و به همین دلیل آن را جزء امکانات اتو بخار خوب می توان قرار داد. این کنترل پنل اتو به دو صورت می تواند باشد یکی کنترل پنل مکانیکی مانند یک دکمه بزرگ است که کاربر با چرخاندن دستی آن می تواند درجه اتو را کم و یا زیاد بکند و یا از امکانات تعبیه شده در اتو استفاده کند.

نوع دوم از کنترل پنل ها بصورت دیجیتالی هستند که معمولا در قسمتی از اتو قرار می دهند که در دسترس کامل کاربر قرار داشته باشد. معمولا اتوهای دیجیتانی از اتو هایی که کنترل پنل مکانیکی دارند گران تر هستند و از تکنولوژی بروزتری برخور دارند.

سیستم ضد چکه کردن (Anti-Drip)

از دیگر امکانات اتو بخار خوب دارا بودن امکان ضد چکه است این تکنولوژی در اتو بخارهای جدید که از بخار گسترده برای مرطوب سازی لباس ها و پارچه هایی که می خواهیم اتو کنیم بکار گرفته می شود. این سیستم از بوجود آمدن قطره های آب بعد از اتمام اتو کشیدن جلوگیری می کند.

اگر سیستم ضد چکه کردن در اتو بخار وجود نداشته باشد بعد از اتمام کار و سرد شدن کفی سیستم بخار و لوله های سیستم قطره های آب در کفی اتو بوجود می آید و باعث رسوب در کف و سوراخ های کف اتو و همچنین بوجود آمدن لکه خواهد شد و این لکه ها به لباس و پارجه منقل خواهد شد و سبب بوجود آمدن شکل و حالتی نا مناسب و نا خوشایند بر روی لباس خواهد شد.

وجود این سیستم باعث می شود که دیگر نگران بوجود آمدن قطره های آب در اتو و مشکلات ناشی از آن نباشیم و با خیال راخت از این مسئله هر زمانی که لازم باشد از اتوی خود استفاده کنیم.

خلاصه کلام

با شکر گزاری از خدا

ما در مقاله نکات قابل توجه در خرید اتو بخار سعی کردیم نکات مهمی که در خرید اتو بخار باید مورد نظر داشته باشیم را معرفی کنیم و بعد از معرفی امکانات اتو بخار خوب بعضی از آنها را مانند جنس کفی اتو بخار  که کفتیم در حال حاضر انواع کفی های اتو بخار موجود در بازار جنس فولادی، جنس تیتانیومی، کفی تفلون، سرامیک و استیم گلاید بودند.

بعد از آن در مورد داشتن تکنولولوژی خاموشی خود کار صحبت کردیم همچنین مجهز بودن به سیستم ضد رسوب، دارا بودن کنترل پنل و دارا بودن سیستم ضد چکه را هم توضیح دادیم امید وارم بحث نکات قابل توجه در خرید اتو بخار مورد توجه و استفاده خوانندگان عزیز قرار بگیرد.

موفق و سرفراز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *