دوچرخه

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه

بسم الله الرحمن الرحیم

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه

برای خرید هر مدل دوچرخه بزرگ سال دوچرخه جوانان و نوجوانان و بچه گانه می توانید از فروشگاه های زیر استفاده کنید.

خرید آنلاین دوچرخه

خرید آنلاین دوچرخه فروشکالا

خرید آنلاین دوچرخه دیجی کالا

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه دوچرخه یکی از وسایل جابجایی و تفریح است که مورد استفاده اکثر افراد جامعه در طول حیات و یا در دوره ایی خاص از زندگی قرار گرفته است. این وسیله مفید و کارآمد دارای موارد استفاده گوناگونی است که افراد با توجه به مورد استفاده ایی که می خواهند استفاده کند نوع و مدل خاصی از این وسیله را خریداری می کنند. در رابطه با جنسیت استفاده از دوچرخه در جوامع مختلف تفاوت های بسیاری وجود دارد.

در حالیکه در بسیاری از جوامع و بخصوص در جوامع غربی و پیشرفته هیچگونه محدودیت جنسی در استفاده از دوچرخه وجود ندارد در بعضی از جوامع دارای محدویت های مختلف برای استفاده بانوان از دوچرخه و دوچرخه سواری وجود دارد و از این نظر بانوان را محدود می سازند این محدودیت ها ممکن است جنبه قانونی، شرعی، عرفی، فرهنگی، اجتماعی و یا هر دلیل دیگری برای استفاده بانوان از دوچرخه داشته باشد.

ما در مقاله تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه در باره موارد یا میزان استفاده از دوچرخه توسط زنان یا مردان بحث نمی کنیم بنابر این در رابطه با این موضوع به این حد اکتفا می کنیم هدف ما از این مقاله بیان و بررسی تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه از نظر شکل و طراخی آن است امید وارم تا آخر مقاله با ما همراه باشید

دوچرخه مردانه
دوچرخه مردانه
دوچرخه زنانه
دوچرخه زنانه

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه چیست؟

تفاوت در طراحی تنه دوچرخه 

تفاوت زین دوچرخه

انداز قامه و سینی قامه

لوله زین دوچرخه

عرض فرمان دوچرخه

نحوه قرار گیری لوله وسط دوچرخه

لوله پیشانی دوچرخه

تفاوت دسته های ترمز دوچرخه

تفاوت در طراحی و تولید تنه دوچرخه 

از اساسی ترین تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه تفاوت در تنه دوچرخه است تنه دوچرخه های زنانه از دوچرخه های مردانه ظریف تر و کوچک تر هستند و این بدلیل ظرافت، کوتاه قد بودن و کوچک تر بودن سایز بدن زنان است از این طریق زنان راحت تر می توانند دوچرخه سواری کنند و دوچرخه خود را هدایت کنند.

در دوچرخه زنان بر خلاف مدل مردانه آن میله وسط یعنی میله ایی که از قسمت جلو یعنی به لوله پیشانی چبیده است و در قسمت عقب به زیر زین می چسبد کوتاه تر می باشد. این مهمترین تفاوت تنه دوچرخه زنانه با مردانه است.

تفاوت دیگر بدنه دوچرخه مردانه و زنانه باز هم در این میله وسط است بطوری که در دوچرخه مردانه این میله تقریبا صاف و بدون شیب است اما در دو چرخه های زنانه دارای شیب از جلو یعنی میله پیشانی دوچرخه یه زیر زین دوچرخه می باشد و این بدلیل که خانم هایی که از دوچرخه استفاده می کنند ممکن است دامن به تن کرده باشند با لباس بلند بپوشند در این صورت این میله مزاحمتی برای آنها بوجوجود نخواهد آورد.

گرچه در زمانه فعلی دیگر کمتر خانمی با دامن یا لباس بلند دوچرخه سواری می کند.

مسئله دیگر که قابل توجه است تفاوت سلیقه ایی بین زنان و مردان در زمینه تفاوت رنگ دوچرخه است معمولا زنان رنگ هایی ماننه بنفش، گلی، فیروزه ایی و امثال این رنگ ها را بیشتر ترجیح می دهند اما مردان دوچرخه هایی با رنگ بدنه مشکی، آبی، قرمز، زرد، سرمه ایی و امثال این رنگ ها را بیشتر می پسندند.

تفاوت زین دوچرخه زنان و مردانه

دومین تفاوتی که ما در مقاله تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه به آن می پردازیم تفاوت در زین بکار رفته در این دو نوع دوچرخه است.

بخاطر تفاوت آناتومی بدن زنان و مردان لکن آنها با یکدیگر تفاوت دارد بطوری که استخوان لکن مردان بدلیل داشتن جسم و عضلاتی قوی تر و سنگین تر بزرگتر و ضخیم تر می باشد اما لگن زنان برای راحت تر شدن زایمان کوچکتر و پهن تر است این تفاوت در ساختار استخوان بندی و آناتومی سبب می شود طراخان و تولید کنندگان دو چرخه از زین های پهن تر و کوتاهتر برای زنان استفاده کنند و برای مردان رین های کوچک تر، باریک تر و بلندتر بکار ببرند.

زین دوچرخه زنانه
زین دوچرخه زنانه
زین دوچرخه مردانه
زین دوچرخه مردانه

بنا بر این یکی از تفاوت های مهم بین دوچرخه زنان و مردان تفاوت در زین آن دوچرخه ها است که سبب می شود دوچرخه سواری آسانتر و راحت تر را برای آنها بخصوص در مسافت های طولانی دوچرخه سواری داشته باشد. البته باید توجه داشت این تفاوت بمعنی عدم توانایی زن و مرد در استفاده از مدل دوچرخه یکدیگر نیست بلکه هر دو جنس می توانند بخوبی از دوچرخه های همدیگر بخصوص در مسافت های کوتاه استفاده کنند.

تفاوت لگن زن و مرد

در تصور بالا تفاوت لگن زن و مرد را می توانیم مشاهده کنیم که سبب تفاوت در طراحی زین دوچرخه می شود.

تفاوت اندازه قامه و سینی قامه دوچرخه بانوان و مردان

بدلیل راحت تر رکاب زدن بانوان معمولا طول قامه دوچرخه ایی که برای زنان طراحی و تولید می شود از دوچرخه آقایان کوتاه تر است در کنار این ویژگی مدل های زنانه دوچرخه دارای سینی طبق قامه کوچک تری نسبت به مدل مردانه خواهد بود.

قامه دوچرخه
قامه دوچرخه

خلاصه کلام

همانطور که دیدیم ما در مقاله تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه در رابطه با مهمترین تفاوت های دوچرخه زنانه و مردانه صحبت کردیم ذکر مجدد این مسئله که تفاوت دوچرخه های زنانه و مردانه آنقدر زیاد نیست که این دو نتوانند به راحتی از مدل های مختلف دوچرخه استفاده کنند بدون فایده نخواهد بود.

ما در این بحث ابتدا بطور کلی در رابطه با این تفاوت ها در مقدمه صحبت کردیم و سپس انواع این تفاوت ها مانند تفاوت در بدنه، تفاوت در زین، تفاوت در قامه، تفاوت در اندازه فرمان و موارد دیگر تفاوت ها را ذکر کردیم و بعد ار آن در مورد بعضی از آنها مانند تفاوت در تنه، تفاوت در زین و غیره توضیح دادیم در اینجا اجازه دهید بحث در مورد تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه را ببندیم و شما را به خدای بزرگ بسپاریم.

موفق و سرفراز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *