دوچرخه

معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه

معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه

برای مشاهده، مقایسه و خرید لاستیک دوچرخه و خرید اینترنتی قطعات دوچرخه از لینک های زیر استفاده کنید

خرید آنلاین دوچرخه

خرید آنلاین دوچرخه

خرید اینترنتی قطعات دوچرخه

خرید اینترنتی لاستیک دوچرخه

معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه لاستیک دوچرخه یا همان تایر های دوچرخه از قطعات اصلی و اجتناب ناپیر تمام انواع دوچرخه ها است در حقیقت این قطعه که از پلاستیک تولید می شود رابط بین زمین و دوچرخه است نوعی محافظ از دوچرخه و دوچرخه سوار برای جلوگیری از وارد آمدن صدمات و شوک ناشی از سختی راه ها و جاده ها است. انجام دوچرخه سواری بدون وچود تایر قابل تصور و برای مدتی بیشتر از چند دقیقه قابل تصور نیست و کاری زجر آور و عذاب آور خواهد بود.

وجود تایرهای باکیفیت و استاندارد نوع خاص دوچرخه می تواند یک تجربه دوچرخه سواری مفید و هیجان انگیز را برای ما بوجد بیاورد و از مصرف انرژی بیهوده هنگام رکاب زدن ممانعت می کند و این میزان اهمیت خرید لاستیک دوچرخه خوب را مشخص می کند. ضمن اینکه وجود این تایرها موجب افزایش طول عمر دوچرخه و قطعات مرتبط با تایرها مانند طوقه ها و بدنه خواهد شد.

این قطعه از دوچرخه ها بدلیل اینکه با زمین در ارتباط هستند و بین آن و جاده اصظکاک بوجود می آید حالت اولیه خود را از دست می دهند و سائیده می گردند و یا امکان دارد در برخورد با اشیای مختلف در مسیر دوچرخه سواری آسیب ببینند و نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته باشند. در حقیقت تایرهای دوچرخه جزء قطعات مصرفی دوچرخه هستند و هر مدت بعد از کار کردن باید تعویض شوند.

  ما در مقاله معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه سعی می کنیم با معرفی لاستیک دوچرخه خوانندگان خود را برای خرید لاستیک دوچرخه مناسب راهنمایی بکنیم. مشتریان امروزه با توجه به کسترش ارتباط های اجتماعی اینترنتی می توانند برای خرید قطعات دوچرخه و همچنین خرید آنلاین دوچرخه به فروشگاه های اینترنتی مرجعه کنند و قطعه مورد نیاز خود را خریداری کنند.

برای خریدهای مختلف اینترنتی خود چه برای خرید دوچرخه و یا هر کالای مورد نیاز خود می توانید از فروشگاه ما یعنی فروشگاه اینترنتی فروشکالا استفاده کنید و خریدی مطمئن و راحتی داشته باشید.لطفا در ادامه بحث معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه با ما همراه باشید. 

خرید اینترنتی لاستیک دوچرخه ایران یاسا مدل پهن کد 24×2.35

تایر دوچرخه ایران یاسا مدل پهن کد 24×2.35

دوچرخه کوهستان / دوچرخه شهری / دوچرخه جاده

خاک / چمن / فضای بیرونی / شهری / کوهستان / جاده

 

انواع لاستیک دوچرخه

تایرهای تیوب خور

این لاستک ها در کذشته و قبل از آمدن نوع توبلس تایرها بر روی تمامی دوچرخه ها کاربرد داشته است این لاستیک ها از دو قسمت اصلی تشکیل می شد تایر و یا قسمت بیرونی که در تماس مستقیم با جاده است این قسمت سخت تر و مقاوم تر از قسمت درونی است زیرا در تماس با ناهمواری ها و اشیای دیگر است.

قسمت دوم تیوب است قسمت نرم و انعطاف پذیر که حالت کششی بالایی دارد و در دروت تایر قرار می گیرد باد لاستیک در درون آن قرار می گیرد این قسمت وظیفه نگهداشتن باد چرخ دوچرخه در درون خود را دارد سوراخ شدن این قسمت باعث پنچری دوچرخه خواهد شد و باید بوسیله چسب مخصوص و وصله این سوراخ و یا شکاف را گرفت و از تخلیه هوای تایر جلوگیری کرد.

لاستیک دوچرخه توبلس

لاستیک های توبلس از یک تایر تشکیل می شود و نیازی به تیوب برای نگهداری هوا ندارد در حقیقت لاستیک های توبلس هم کار قسمت بدنه و ساختار اصلی را دارد و هم کار تیوب را انجام می دهند لبه این نوع لاستیک ها را منعطف و نرم می سازند و از این طریق این لبه ها به طوقه یا همان رینگ می جسبند و از خروج باد تایرها به بیرون ممانعت می کنند. 

لاستیک دوچرخه لوله ایی

لاستیک میخ دار

لاستبک دوچرخه ضد پنچری

تلمبه دستی دوچرخه بتو مدل CRH-009P

تلمبه دستی دوچرخه بتو مدل CRH-009P

در این قسمت از مقاله معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه به اجزای لاستیک دوچرخه می پردازیم.

اجزای لاستیک دوچرخه

بدنه اصلی لاستیک

آج لاستیک دوچرخه

لبه لاستیک دوچرخه

بدنه اصلی لاستیک

ساختار و بدنه اصلی تایر دوچرخه از دو قسمت اصلی با دو لایه کلی تشکیل می شود قسمت زیری و یا همان قسمت داخلی که سطحی صاف دارد و قسمت و یا لایه کلی دیگر که قسمت بیرونی لاستیک دوچرخه است این قسمت بر روی قسمت صاف زیری می چسبت آج های تایر بر روی قسمت بیرونی قرار می گیرد.

آج لاستیک دوچرخه

آج دوچرخه همان سیارهایی است که بر روی لاستیک دوچرخه می توانیم ببینیم که ما شاهد انواع مختلفی از آج ها یا همان شیارها بر روی تایر هستیم این شیارها باعث بوجود آمدن اصطکاک دوچرخه با جاده می شود هرچه آج لاستیک دوچرخه بیشتر و عمیق تر باشد اصطکاک یعنی مقاومت بوجود آمده بیشتر خواهد بود بنا بر این نیروی وارده و مصرفی بیشتر خواهد بود.

هر نوع دوچرخه ایی با هر آحی بعد مدتی استفاده و دوچرخه سواری ساییده خواهد شد و کنترل دوچرخه و فرمان پذیری آن هم پایین خواهد یافت و یا کم می شود. بنابر این بدلیل مسایل امنیتی و برای جلوگیری از صدمات احتمالی باید هر مدت یک بار اقدام به تعویض تایرهای دوچرخه خود کرد.

انواع آج لاستیک دوچرخه :

لاستیک های با آج بلند که معمولا برای مسیرهایی که دارای سنگ ریگ و امثال اینها بکار می رود

لاستیک با آج های کوناه این لاستیک ها برای جاده های صاف و هموار و برای زمانی است که افراد بدنبال سرعت رفتن با دوچرخه خود هستند.

آج های بلند تر با فاصله زیاد از همدیگر

آج های درشت برای لاستیک های پهن

آج های با فاصله زیاد از همدیگر برای مسیرهای پر از گل ولای

آج هایی که در مکان اتصال به تایر پهن تر از سر آج هستند.

البته از نظرهای دیگر هم می توان آج های دوچرخه های مختلف را تقسیم بندی کرد.

آج لاستیک دوچرخه جاده ایی

آج لاستیک دوچرخه کوهستانی

آج های بزرگ تر و قطور و دارای فاصله بیشتر از همدیگر تا از این طریق باعث تسلط بیشتر دوچرخه سوار مخصوصا در هنگام چرخش و در هنگام چرخش ضمن اینکه فاصله آج ها از همدیگر سبب می شود گل و لای و سنگ ریزه ها در بین آج ها گیر نکنند و از بین آج ها پرت شوند. زیرا در صورت گیر کردن گل و لای بین آج ها سطح تایر حالت صاف و صیقلی خواهد داشت و حالت اصطکاک تایر با جاده که مورد نباز دوچرخه های کوهستانی را از دست خواهد داد.

آج لاستیک دوچرخه تاشو

آج لاستیک میخ دار

آج لاستیک دوچرخه شهر

خرید اینترنتی لاستیک دوچرخه یاسا مدل گلدرشت پهن کد 26×2.35

تایر دوچرخه ایران یاسا مدل گلدرشت پهن کد 26×2.35

مناسب برای دوچرخه های کوهستانی در جاده های خاکی

لبه لاستیک دوچرخه

لبه لاستیک دوچرخه لبه تایر قسمتی از لاستیک دوچرخه است که در تماس مستقیم با طوقه یا همان رینگ دو چرخه است و از خارج شدن تیوب ار داخل تایر ممانعت می کند این قسمت از لاستیک در لاستیک های توبلس باید بطور کامل به رینگ بچسبد و تمام منافذ خروج باد را ببندد تا تنظیم باد دوچرخه بهم نخورد.

لبه لاستیک دوچرخه را به دو دسته می توانیم تقسیم کنیم لبه  تاشو و لبه و لاستیک هایی که لبه آنها قابلیت تا شدن ندارند لبه های تا شو بسیار منعطف و ارتجاعی هستند. این لبه ها را از مواد اولیه آرامید، نایلون و امثال این مواد که دارای خاصیت انعطاف پذیری هستند تولید می کنند. لاستیک هایی که دارای لبه های تاشدنی هستند دارای وزنی سبک تر از لاستیک های با لبه تانشدنی می باشند.

سایز لاستیک دوچرخه به ترتیب اندازه

لاستیک سایز 12 دوچرخه

لاستیک سایز 16 دوچرخه

لاستیک سایز 18 دوچرخه

لاستیک سایز 20 دوچرخه

لاستیک سایز 24 دوچرخه

لاستیک سایز 26 دوچرخه

لاستیک سایز 27.5 دوچرخه

لاستیک سایز 28 دوچرخه

لاستیک سایز 29 دوچرخه

همانطور که دیدیم لاستیک های دوچرخه هم مانند خود دوچرخه و بر اساس سایز دوچرخه داری سایز های متفاوتی هستند.

برند های تولید کننده تایر دوچرخه :

برند آمریکایی تولید تایر گودیر 

برند ایتالیایی تولید تایر پیرنی

برند آلمانی تولید تایر کانتیننتال

برند آمریکایی تولید تایر کوپر

برند کره ایی تولید تایر هانکوک

برند ژاپنی تولید تایر یوکوهاما

برند ژاپنی تولید تایر بریجستون

برند انگلیسی تولید تایر دانوب

برند تولید کننده لاستیک کندا

خلاصه مطلب

در اینجا به پایان مقاله معرفی و راهنمای خرید لاستیک دوچرخه می رسیم ما در این مقاله در ابتدا گفتیم لاستیک یکی از قطعات اصلی و اجتناب ناپذیر دوچرخه است که از نوعی پلاستیک مقاوم در مقابل اصطکاک با جاده تولید می شود. این قطعه در ارتباط مستقیم با جاده است. بعد از توضیح لاستیک دوچرخه ما انواع لاستیک ها را به لاستیک تیوب خور، لاستیک توبلس، لوله ایی، میخ دار و لاستیک ضد پنجری تقسیم کردیم و انواع آنها را توضیح دادیم.

در قسمت بعدی اجزای یک تایر را به سه قسمت اصلی بدنه اصلی لاستیک، آج و لبه لاستیک دسته بندی کردیم و هر کدام را توضیح دادیم. همچنین انواع آج را گفتیم. در خرید لاستیک دوچرخه باید به مدل و نوع دوچرخه و آج کاربردی با توجه به  مورد استفاده آن توجه کنیم.

و نیز سایز های تایر ها و بعضی برندهای معروف جهانی تولید کننده تایر دوچرخه را هم معرفی کردیم. امیدوارم بحث معرفی و راهنمای خرید لاستیک، مورد استفاه خوانندگان محترم قرار بگیرد.

موفق و سرفراز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *