دسته‌بندی نشده

لوازم ضروری برای دوچرخه سواری

لوازم ضروری برای دوچرخه سواری

بسم الله الرحمن الرحیم

لوازم ضروری برای دوچرخه سواری

خرید لوازم یدکی دوچرخه

لوازم ضروری برای دوچرخه سواری دوچرخه سواری فعالیتی سالم، هیجان انگیز، مفید و مفرح است که اکثر افراد بشر به نحوی آن را تجربه کرده اند چه در کودکی بعنوان بازی و سرگرمی یا در نوجوانی برای بازی و تفریحات گروهی دوستانه یا در بزرگ سالی بعنوان فعالیتی برای انجام کارهای روزمره زندگی، کارکردن، تفریح با همکاران و دوستان، تناسب اندام و سلامتی و بسیاری کارهای دیگر. ما در مقاله لوازم ضروری برای دوچرخه سواری سعی می کنیم انواع لوازمی که یک دوچرخه سوار در هنگام دوچرخه سواری ممکن است به آنها نیاز پیدا می کند را خدمت شما معرفی کنیم.

البته باید در نظر داشت که لوازم مورد نیاز رشته های مختلف دوچرخه سوار و انواع مدل های دوچرخه  با یک دیگر تفاوت می کند برای نمونه دوچرخه سوار توریست وسایل بسیار زیادی را برای روزهای مختلفی که ممکن است در جاده های شهرها و مناطق مختلف طی می کند داشته باشد که یک دوچرخه سواری تفریح شهری به آنها نیازی ندارد. یا یک دوچرخه سوار سرعت جاده ایی هیچکدام از لوازمی که سایر دوچرخه سواران به آنها نیاز دارند را با خود حمل نمی کند چون باید دوچرخه او هر چه بیشتر سبک باشد تا سرعت بیشتری بگیرد.

اولین بخش از بحث لوازم ضروری برای دوچرخه سواری به معرفی انواع این وسایل با ذکر نام آنها اختصاص دارد.

وسایل مورد نیاز دوچرخه سواری

دوچرخه مناسب

کلاه ایمنی دوچرخه سوار

عینک آفتابی مناسب

چراغ با نور سفید در جلو و چرغ خطر قرمز در عقب دوچرخه 

لباس مناسب دوچرخه سواری

کفش مناسب دوچرخه سواری

ددستکش برای دوچرخه سوار

کوله پشتی برای اشیاء ضروری و مورد نیاز احتمالی

ترمز های مناسب برای نوع دوچرخه

قمقمه آب

قفل دوچرخه

ابزار مخصوص دوچرخه

اولین موردی که در رلطه با انواع وسایل مورد نیاز دوچرخه سواری خود را بعنوان مهمترین عامل مطرح می کند خود داشتن یا خرید دوچرخه است چون بدون دوچرخه  دوچرخه سواری هم وجود خارجی نخواهد داشت.

برای یک دوچرخه سواری مناسب،با کیفیت و مفرح اساسی ترین نیازمان داشتن و انتخاب یک دوچرخه مناسب است ما باید دوچرخه مان را با توجه به نیاز و شرایط مختلف موجود انتخاب کنیم چون ما انواع مدل های دوچرخه را داریم که هر کدام می توانند نوع خاصی از نیازمان به دوچرخه را برآورده سازند

شرایطی مانند مکانی که می خواهیم دوچرخه سواری در آن انجام دهیم. آیا در جاده های شهری می خواهیم دوچرخه سواری کنیم یا در جاده های دارای پستی و بلندی و سنگ لاخی کوهستانی آیا در جاده های بیرون از شهر می خواهیم اینکار را انجام دهیم؟ یا خیابانهای درون شهری؟ مسافتی که می خواهیم دوچرخه سواری کنیم چقدر است؟ برای مسافرت و دور کشور و جهانگردی می خواهیم انجام دهیم یا یک مسافرت و گردش کوتاه مدت روزانه با دوستان،

و البته سیاری از شرایط که می توانند بر انتخاب صحصح و درست نوع دوچرخه و قدرت و توان آن  موثر باشند.

دوچرخه
دوچرخه

دومین نیاز مهم و ضروری کلاه ایمنی دوچرخه سوار است

دوچرخه سواری فعالیتی است که معمولا در محیط های اجتماعی یا در کوچه و خیابان و جاده ها انجام می شود بر همین اساس است که هر لحظه احتمال دارد حادثه ایی برای دوچرخه سوار پیش بیاید. حتی اگر فردی احتیاط لازم را بطور کامل داشته باشد هم نمی توان احتمال حادثه را برای آن فرد از جانب وسایل محیطی دیگر و یا خود دوچرخه برای فرد را صفر دانست.

بهمین خاطر است داشتن کلاه ایمنی برای جلوگیری از وارد آمدن صدمه به سر و رساندن احتمال آسیب دیدگی به کمترین حد ممکن  رساندن به سر کردن کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه سواری لازم و ضروری است. در بسیاری از کشورها داشتن و بسر کردن کلاه ایمنی برای دوچرخه سواران اجباری بحساب می آید.

کلاه ایمنی دوچرخه سوار
کلاه ایمنی دوچرخه سوار

مورد بعدی از لوازم ضروری برای دوچرخه سواری زدن یک عینک آفتابی مناسب است.

یک وسیله ضروری دیگر که ممکن است افراد توجه کمتری به آن داشته باشند اما دارای اهیمیت فوق العاده ایی برای یک دوچرخه سواری با کیفیت و هیجان انگیز است به چشم داشتن یک عینک آفتابی در هنگام دوچرخه سواری در روز است عینک آفتابی می تواند نقش زیادی را در جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم دوچرخه سوار داشته باشد و از ورود گرد و غبار و حشرات به درون چشم جلوگیری کند ضمن اینکه از ورود مستقیم باد، گرما و سرما به چشم و خشک کردن چشم و صدمه زدن به آن هم ممانعت می کند.

چراغ با نور سفید در جلو و چراغ خطر قرمز در عقب دوچرخه 

از ضروریات یک دوچرخه سواری ایمن در شب داشتن چراغ با نور سفید در جلوی دوچرخه برای اینکه دوچرخه سوار بتواند مسیر پیش روی خود را بخوبی ببیند و از خطرات احتمالی که اشیا یا گودال های مسیر ممکن است برای او بوجود آورند جلوگیری بشود. همچنین داشتن چراغ قرمز در عقب دوچرخه که رانندگان و وسایل نقلیه دیگر بتوانند آن را ببینند و از تصادف های احتمای جلوگیری شود. از اینکه تا این قسمت از مقاله لوازم ضروری برای دوچرخه سواری با ما همراه هستید خوشنودیم.
.

چراغ با نور سفید در جلو و چراغ خطر قرمز در عقب دوچرخه 
چراغ با نور سفید در جلو و چراغ خطر قرمز در عقب دوچرخه 

کفش‌های مناسب:

کفش‌هایی با سطح پایه صاف و ضربه‌گیر مناسب را برای دوچرخه‌سواری برگزینید. این کفش‌ها از شما حمایت لازم را در هنگام پدال زدن و ایستادن بر روی پدال‌ها می‌کنند.

قفل:

همیشه دوچرخه خود را با یک قفل ایمن قفل کنید تا از سرقت جلوگیری کنید. قفل می تواند باعث شود که بتوانید بعضی مواقع دوچرخه خود را ترک کنید و به کارهایی که نیاز به پیاده روی برای انجام دارند بپردازید مانند خوردن یک فنجان قهوه یا غذا و خرید و امثال این کارها. قفل‌های زنجیری یا قفل‌های U-shaped برای ایمنی بیشتر توصیه می‌شوند.

بتن کردن لباس مناسب:

از مسائلی که در هنگام دوچرخه سواری باید رعایت کرد پوشیدن لباسی که تا حدودی تنگ باشد تا از این طریق اولا باد در درون آن قوطه ور نشود و مقاومت در مقابل حرکت دوچرخه به جلو نداشته باشد و باعث گیر کردن لباس به قطعات و اتصالات دوچرخه نشود. ضمن اینکه اگر در تابستان و یا مناطق گرم دوچرخه سواری می کنید تا حد امکان لباس هاس نازک و خنک بپوشید تا به منافذ پوستمان اکسیژن برسد و هوا پوستمان را خنک کند.

پمپ هوا ( تلمبه باد )

از لوازم ضروری برای دوچرخه سواری که هنگام دوچرخه سواری باید همراهمان باشد تلمبه است زیرا همیشه احتمال دارد در اثر عوامل مختلف محیطی مانند گرما و نور شدید آفتاب و داقی اسفالت و جاده و امثال اینها باد تیوب و یا تایر دوچرخه کم شود برای تنظیم و پر کردن مجدد باد نیاز به تلمبه داریم و یا زمانی که در اثر فرو رفتن اشیاء نوک تیز در تایر مجبور به پنچر گیری شویم اینکار برای باد کردن مجدد حتما نیاز به تلمبه داریم.

تلمبه دستی هوا
تلمبه دستی هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *