دوچرخه

معرفی انواع دوچرخه + خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402

معرفی انواع دوچرخه و خرید دوچرخه سال 1402

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی انواع دوچرخه + خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402

خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402 از دیجی کالا

دوچرخه کوهستانی

معرفی انواع دوچرخه + خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402
دوچرخه  وسیله ی رفت و آمد که حالت یک وسیله نقلیه چند منظوره را دارد این وسیله دوستدار ترین وسیله نقلیه برای محیط زیست و سلامت بشر بحساب می آید در حالیکه وسایل نقلیه دیگر بشدت سبب آلودگی محیط زیست هستند و بشدت سلامتی بشر را بخاطر آلوده کردن هوا و اکسیژن مورد استفاده انسان بخطر می اندازند دوچرخه نه تنها محیط زیست را آلوده نمی کند بلکه بخاطر تحرک استفاده کننده باعث سلامتی او می شود.

ما در این مقاله یعنی معرفی انواع دوچرخه + خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402 از وبلاک فروشگاه اینترنتی فروشکالا می خواهیم انواع دوچرخه را خدمت شما بطور مختصر معرفی کنیم و هر کدام را به لینکی ارجاع بدهیم که بیشتر در مورد آن صحبت کرده است. علاوه بر توضیح جامع تر برای خرید دوچرخه هم می توانید از این لینک ها استفاده کنید و با آشنایی کامل اقدام به خرید نوع خاص مورد نظر خودتان بکنید.

معرفی انواع دوچرخه

دوچرخه کوهستانی

در معرفی انواع دوچرخه دوچرخه کوهستانی اولین دوچرخه ایی است که معرفی می کنیم دوچرخه کوهستانی پرفروش ترین، محبوب ترین و متنوع ترین نوع دوچرخه از نظر مدل های مختلف در سال های اخیر می باشد این دو چرخه برای راه ها و مسیرهای سفت و سخت و جاده های پر از سنگ و لای، پستی و بلندی و یا موانع طبیعی طراحی و تولید می شود.

البته این نوع دوچرخه دارای سبک های بسیار متفاوتی می باشد که افراد با توجه به نیاز و کاربری که می خواهند از دوچرخه داشته باشند مدل خاصی را انتخاب و خریداری می کنند. با توجه به نوع کاربری و مسیرهای مورد استفاده این نوع دوچرخه ها را محکم و مقاوم می سازند.

دوچرخه بچه گانه

این نوع دوچرخه دز اندازه و سایز های کوچک و از سایز 12 تا سایز 20 برای کودکان و یا تازه نوجوانان تولید می شود این نوع دوچرخه ها دارای طراحی خاص خود می باشند و بسیاری از ویژ گی های دوچرخه بزرگ سالان را ندارند در عوض به مسئله امنیت و حفاظت از بچه ها در برابر زمین خوردن و صدمات احتمالی ناشی از عدم تعادل تاکید زیادی می شود و به همین دلیل است در سایزهای کوچک تر از سه چرخ و یا دو چرخ اضافه در قسمت عقب استفاده می شود. مشخصه بارز دوچرخه کودک زیبایی و رنگارنگ بودن آن است.

دوچرخه شهری

در هنگام معرفی انواع دوچرخه نمی توان بسادگی از معرفی اولین مدل دوچرخه گذشت دوچرخه شهری دوچرخه ایی است که برای دوچرخه سواری در سطح شهر و کوچه و خیابان های صاف و اسفالت و دارای پستی و بلندی بسیار کم طراحی و تولید می شود.

معمولا این نوع دوچرخه ها را طوری طراحی می کنند که نیاز به سرعت رفتن نداشته باشند زیرا در درون شهر انواع وسایل نقلیه دیگر، انسان ها و جانداران و اشیا دیگر وجود دارد و سرعت رفتن باعث ایجاد حوادث مختلف می شود ضمن اینکه نوع طراحی دوچرخه شهری باعث می شود دوچرخه سوار بر تمامی اطراف و اشیا و جانداران اطراف خود دید و تسلط کافی داشته باشد.

دوچرخه برقی

دوچرخه برقی دوچرخه ایی است که علاوه بر استفاده از نیروی انسانی برای حرکت کردن از انرژی الکتریسیته هم استفاده می کند در این دوچرخه از باطری قابل شارژ که نیروی برق شهری را در درون خود ذخیره می کند و برای حرکت انرژی الکتریسیته را به مونور الکتریکی دوچرخه انتقال می دهد و موتور باعث حرکت دوچرخه می شود برندهای مختلفی این نوع دوچرخه را با توان و قدرت های مختلف تولید می کنند.

دوچرخه کورسی

در این قسمت از مقاله معرفی انواع دوچرخه به معرفی یک نوع دوچرخه حرفه ایی می پردازیم. دوچرخه کورسی دوچرخه ایی است که توسط افرادی که می خواهند از دوچرخه بصورت حرفه ایی در مسابقات مختلف استفاده کنند بکار می رود این دوچرخه با توجه به اینکه باید سرعت بالایی بخود بگیرد و مسافت های مختلفی را طی کند بسیار سبک و از مواد و تکنولوژی پیشرفته در تولید آن استفاده می شود. این دوچرخه ها توسط برندهای مختلف تولید می شوند و این برندها در مسابقات مختلف بین المللی و جهانی مدال های زیادی را توانسته اند بدست بیاورند و به اسم خود ثبت کنند.

دوچرخه توریستی

دوچرخه توریستی نوع خاصی از دوچرخه است که افراد جهانگرد از آنها استفاده می کنند بعضی از افراد علاقه مند به سفر برای مسافرت خود بجای استفاده از وسایل موتوری مسافرت مانند هواپیما، قطار و انواع وسایل موتوری ترجیح می دهند از توچرخه استفاده کنند و برای مسافرت دور دنیا، دور کشور و یا منطقه ایی خود از این نوع دوچرخه استفاده کنند به دلیل اینکه این دوچرخه ها در سفر خود مسافت های خیلی زیادی را در مناطق مختلف با جاده های متنوع و آب و هوای گوناگون طی می کنند در تولید این نوع دوچرخه از مواد اولیه بسیار باکیقیت و دارای استاندارد جهانی با دقت بالا استفاده می شود.

دوچرخه هیبریدی

این نوع دوچرخه در حقیقت از تلفیق بعضی از ویژگی های چند نوع دوچرخه مانند دوچرخه شهری، جاده ایی و کوهستانی طراحی و تولید می شود و دارای کاربردهای متنوعی می تواند باشد این نوع دوچرخه ظریف تر از دوچرخه کوهستانی و محکمتر از جاذه ایی است تایرهایی پهن تر از شهری و باریکتر از کوهستانی دارد. این نوع دوچرخه می تواند به عنوان دوچرخه شهری در درون شهر برای انجام کارهای روزمره بکار رود و یا در جاده های نسبتا ناهموار بیرون شهر بکار رود.

دوچرخه سایز 27 به بالا

دوچرخه های سایز 27.5، 28 و 29 جزء دوچرخه های افراد بزرگسال بحساب می آید و دارای کاربران زیادی هستند انواع دوچرخه ها از مدل های مختلف ممکن است در سایز 27.5، 28 و 29 طراحی و تولید شوند مانند کوهستانی، شهری، جاده ایی و غیره.

دوچرخه سایز 26 و 24

دوچرخه این سایز هم برای افراد بزرگ سال تولید می شوند البته سایز 24 ممکن است برای برای نوجوانان هم در بعضی مواقع کاربرد داشته باشند.

خلاصه کلام

در این بخش به آخر مقاله معرفی انواع دوچرخه + خرید بهترین مدلهای دوچرخه 1402 می رسیم ما در این مقاله در رابطه با اهمیت محیط زیستی دوچرخه و تاثیر مثبت آن برای سلامتی انسان صحبت کردیم و سپس مهمترین انواع دوچرخه مانند کوهستانی، شهری، کورسی و امثال اینها را خدمت شما معرفی کردیم.

 البته معرفی ما در این مقاله بسیار مختصر و محدود بود زیر ما از طریق لینگ خوانندگان عزیز را به مقاله مربوطه هرکدام از این انواع دوچرخه ارجاع دادیم تا در صورت علاقه به مطالعه هر کدام از این انواع را بهتر و بیشتر مطالعه بفرمایند. در ضمن برای خرید بهترین مدل های دوچرخه می توانید از فروشگاه اینترنتی فروشکالا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *