زنانه, لباس, مانتو

معرفی 5 نوع پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

مانتو زنانه مانتو ولیعصر مدل ساینا

مانتو زنانه مانتو ولیعصر مدل ساینا

طرح: ساده، قد: زیر زانو، نحوه بسته شدن: قزن، مورد استفاده: مهمانی، کشور تولید کننده: ایران ۲۷۹,۰۰۰ ۲۵٪ تخفیف ، قیمت ۲۰۹,۰۰۰ تومان

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

بسم الله الرحمن الرجیم

 

در این مقاله یعنی پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو می خواهیم انواع پارچه مانتو یا همان منسوجات مانتو و راهنمایی خرید مانتو پنج نوع پارچه گانتویی را مورد بررسی قرار دهیم.

شاید بجرات می توان گفت که پارچه از اساسی ترین چیزهائی است که انسان در همه جا و همیشه با آن سر وکار داشته است.وقسمت عمده ائی از درآمدهای افراد مختلف در جوامع برای تهیه پارچه و منسوجات آن هزینه می شود.

انسان در عصر حاضر استفاده های مختلف و متنوعی از پارچه برای رفع بسیاری از نیازهای روزمره خود می کند حالا آین نیازها چه بعنوان یک کالای مصرفی و چه واسطه ائی می توانند باشند.

پارچه در طول تاریخ بشری همیشه در زندگی او بعنوان اساسی ترین نیازهای او مطرح بوده اند.

 

خرید مانتو

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

ما صرف نظر از استفاده های متنوع از پارچه امروز می خواهیم چند نوع پارچه مانتوئی را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

مانتو از پوششهای بسیار مهم و پر مصرف جوامع اسلامی است. و دارای مشتریان زیادی در این ممالک می باشد. در ایران بخاطر واجب بودن حجاب که از احکام اسلامی است این اهمیت و پر مصرف بودن پارچه برای تهیه مانتو دو چندان است بر همین اساس ما امروز مقاله مان را به معرفی 5 نوع دیگر از پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو اختصاص داده ایم.


قبل از بررسی انواع پارچه باید بگوئیم که در انتخاب هر یک از انواع پارچه ها عوامل مختلفی تاثیر دارند.مانند مکان استفاده، هدف از استفاده، زمان و فصل استفاده و عوامل چند دیگر موثرند.

 

بعضی از انواع پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

پارچه کتانی:

پارچه کتان

پارچه کتان

این نوع پارچه مانتو بیشتر در دوخت مانتوهای اسپرت استفاده می شود علاوه بر مانتو از این پارچه برای دوخت انواع لباسهای مردانه و زنانه استفاده می شود.این نوع پارچه از الیاف طبیعی گیاه کتان بدست می آید.معمولاً پارچه های کتانی هنگام استفاده به پوست بدن نمی چسبد و بخاطر طبیعی بودن آن حساسیت پوستی بوجود نمی آورد و ضد التهابات پوستی است.

 پارچه کتانی دارای قدمت استفاده زیادی در زندگی بشری است قطعه پارچه ایی کتانی در یک غار در گرجستان پیدا شده که قدمت آن به 36 هزار سال می رسد همچنین بقایای پارچه کتانی در مومیایی مصریان پیدا شده که خود نشاندهنده قدمت این نوع پارچه است.

بخاطر ضخامت آن خانمها در فصلهای سرد سال یعنی زمستان وپائیز بعنوان پارچه مانتوئی استفاده می کنند.گیاه کتان به اندازه تقریباً یک ذراع ودارای ساق وبرگ باریک وگلی لاجوردی است.

خرید مانتو  کتان

مانتو کتان

این نوع پارچه نسبت به نخ و پارچه ایی که از پنبه بافته می شود سریعتر خشک می شود و محکم تر است بر همین اساس برای دوخت حوله نسبت به پارچه پنبه ایی ارجحیت دارد. از این توع پارچه استفاده زیادی در انواع وسایل خانه از جمله مبلمان می شود همچنین برای روکش های تشک و بالشت بخاطر جنس خوب و محکمی که دارد از آن استفاده می شود.

پارچه کتانی که قدمت آن به هزاران سال بر می گردد یک پارپه صد در صد طبیعی است چون از گیاه کتان بافته می شود.خصوصیات و ویژگیهای دکر شده بالا باعث محبوبیت هر په بیشتر این نوع پارچه شده است.

از این پارچه

پارچه مانتو

پارچه مانتو

پارچه مانتوئی نخی:  مشاهده مانتو نخی

قبلاً گفتیم یکی از انواع پارچه ها ی مانتوئی پارچه نخی است. این نوع پارچه از گیاه پنبه بدست می آید. پارچه نخی پارچه ائی است خنک چون هوا براحتی می تواند از آن عبور کند. معمولاً بیشتر در مناطق گرمسیری و در فصول وماههای گرم سال از آن استفاده می شود. این نوع پارچه دارای سه الیاف طبیعی،مصنوعی و مخلوط می باشد.

پارچه نخی یا پنبه ایی از گیاه پنبه که یک گیاه گرم سیری است بدست می آید یکی از بهترین پارچه ها برای انتخاب و خرید مانتو تابستانی است.

بسیاری از کارخانه های نساجی برای بافت پارچه های خود از محصول این نوع گیاه استفاده می کنند. و این باعث معروفیت آن در بین مردم شده است. پارچه نخی دارای کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی است بخصوص در مناطق گرمسیری از محبوبیت خاصی برخوردار است چون پارچه ایی سرد است و هوا براحتی در آن نفوذ می کند و با نفوذ هوا بدن کمتر کرم می شود و تغریق تمی کند.

مانتو نخی

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

قبلا گفتیم که در بازار سه نوع پارچه نخی داریم که عبارتند از ظبیعی ،مصنوعی و مختلط است. از راه های مختلفی می توان این انواع پارچه ها را از یکدیگر تشخیص دهیم. اول اینکه پارچه پنبه ای طبیعی رنک مات دارد و براق نیست.

راه دیگر تشخیص طبیعی بودن و غیر طبیغی بودن این نوع پارچه این  است که یک تیکه نخ یا تکه ایی از پارچه را جدا می کنیم و آن را بسوزانیم اگر نخ جمع شد یا بوی پلاستیک سوخته داد یعنی پارچه از نخ پنبه طبیعی تولید نشده است اما اگر آن تیکه پارچه بدون جمع شدن بسوزد و بوی چوب سوخته یا کاغذ سوخته داد این پارچه از نخ پنبه طبیعی تولید شده است. برای خرید مانتو باید اطلاعات لازم را داشت تا جنس و مدلی مناسب با توجه به هدف خرید بدست آوریم. 

مانتو فاستونی

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

 

مانتو فاستونی

مانتو فاستونی

پارچه فاستونی:

از انواع پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو پارچه فاستونی است که با توجه به الیاف وخصوصیات آن و کاربردهای بسیار مختلفی که دارد در خرید مانتو باید در نظر گرفت پارچه فاستونی است. پارچه فاستونی در صنعت نساجی ایران بسیار کاربرد دارد. پارچه فاستونی پارچه ائی است با الیاف طبیعی پشم یا الیاف مصنوعی پلی استر و یا مخلوطی از آنها  تهیه می شود.

پارچه فاستونی دارای انواع مختلفی مانند فاستونی پشمی،فاستونی پلی استر و فاستونی پشمی پلی استری می باشد.علت استفاده از پشم درپارچه فاستونی مقاومت زیاد، تراکم الیاف، عدم احتراق سریع و عدم عبور نور ماوراء بنفش است. 

پارچه ابریشمی

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

 

مانتو ابریشمی

مانتو ابریشمی

پارچه ابریشمی:

یکی دیگر از پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو پارچه ابریشمی است مانتوهای دوخته شده با این نوع پارچه ازگرانترین انواع مانتوها است و البته لوکس ترین و شیک ترین آنهاست. بهمین دلیل  پارچه ابریشم بسیار گران است. پارچه ابریشمی طبیعی از جدا سازی تار ابریشم که در پیله کرم ابریشم تولید می شود ساخته می شود. ودارای انواع پارچه ابریشمی ساده وطرحدار می باشد.

پارچه ابریشمی هزاران سال در چین تولید می شد و نوحه ی تولبد آن بعنوان یک راز محرمانه بحساب می آمد و افشای آن برای کشورهای دیگر برای فرد افشا کننده یا صادر کننده تخم کرم ابرشم همراه با مجازات سختی بود.

بهترین زمان استفاده از این نوع پارچه فصل بهار است زیرا هوا درون آن نفوذ نمی کند پس برای فصل تابستان مناسب نیست ودارای طبع خنک است پس در فصول سرد سال مانند زمستان وپائیز هم استفاده از آن مناسب نیست.
درکنار نوع طبیعی این نوع پارچه،ابریشم مصنوعی هم در بازار وجود دارد که طبیغی است از قیمت ابریشم طبیعی ارزان تر است.

مانتو کرپ

مانتو کرپ

۵ – پارچه کرپ:  مانتوهای با کیفیت کرپ اینجاست

این نوع پارچه مانتو دارای طرفداران بسیارزیادی بین خانمها بعنوان پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو  می باشد. و دارای ظاهری بسیار جذاب و زیبا می باشد و معمولاً از ابریشم ساخته می شود. پارچه کرپ را ممکن است از ابریشم و پلی استر هم تولید کنند.

پارچه کرپ پاچه ائی است که دارای برجستگی و خطوط برجسته می باشد. استفاده های مختلفی برای دوخت انواع لباس یا پرده و پوشش انواع کالاهای مختلف خانگی مانند بالشت و تشک و غیره دارد.

این نوع پارچه دارای انواع مختلف پشمی، پلی استر، مرویجت، پشت ساتن و…می باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده بالا انواع دیگر پارچه مانتوئی وجود دارد. مانند: ساتن، جین، چرم، ریون و لنین وجود دارند که در بخش بعدی این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

این خلاصه ایی از پنج نوع پارچه که در دوخت مانتو کاربرد دارند است بقیه موارد پارچه که برای دوخت مانتو استفاده می شود را در یک مقاله دیگر خدمت عزیزان  علاقه مند ارائه خواهم کرد. در اینجا مقاله مان را در رابطه با پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو به پایان می بریم امیدوارم مورد توجه شما عزیزان خواننده قرار گرفته باشد.

با نظرا خود ما را راهنمایی بفرما ئید. 

موفق و سر فراز باشید.

اگر مایل باشید می تواند مقاله ما در مورد پنج نوع دیگر از پارچه های مناسب برای دوخت مانتو را مطاله بفرمائید.

لطفا از صفحه نخست سایت ما دیدن بفرمایید

 

مانتو زنانه مانتو ولیعصر مدل گلبرگ

مانتو زنانه مانتو ولیعصر مدل گلبرگ

طرح: سادهT قد: زیر زانوT نحوه بسته شدن: دکمهT مورد استفاده: روزمرهT کشور تولید کننده: ایران ۲۷۰,۰۰۰ تخفیف ۱۹٪ قیمت ۲۱۸,۰۰۰ تومان

پارچه مانتویی برای دوخت و خرید مانتو

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.